Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 20-07-11, 11:47
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Το θεμα ειναι να ξερεις το δρομο.Εγω για λογους οικονομιας "δουλευω" συνεχεια τη νεκρα αλλα και το φρεναρισμα με ταχυτητα.Στη Βαρης-Κορωπιου ξερω τα φαναρια και την κινηση.Βαζω νεκρα στο κεταβα πριν το τουνελ,φτανω στο φαναρι πριν την ευελπιδων με 110χλμ.
Εκει ψιλοανηφοριζει,πεφτω στα 70-60χλμ.Το αφηνω να συνεχισει μονο του γιατι εαν επιταχυνω θα βρω το επομενο φαναρι κοκκινο.Οταν φτανω σε αυτο ειναι πρασινο και εχουν ξεκινησει και οι σταματημενοι.Τελικα φτανω στην αρχη της ανηφορας πριν τα βλαχικα με 80 χλμ.,βαζω 5η και συνεχιζω.Μετα φρενο με ταχυτητα,3η,γιατι το 1ο φαναρι το προλαβαινω πρασινο αλλα το επομενο ειναι κοκκινο και σε λιγο αναβει.Προσπαθω να μην σταματαω.
Για ασταθεια κλπ. δεν εχω καταλαβει τιποτα,αφου οι ανοιχτες στροφες ειναι για 200χλμ. για να πεις οτι πιεζεις καλα.Οποτε με τα 100-110 που περναω εγω δεν υπαρχει θεμα.Δεν ειπαμε να κανουμε "μπασιματα" με νεκρα,απλα το παλευουμε για λιγο παραπανω οικονομια,ασε που για λιγο ησυχαζει το κεφαλι σου απο το θορυβο.
__________________
Υποστροφή έχουμε οταν χτυπάμε στον τοίχο με τη μούρη...
Υπερστροφή έχουμε οταν χτυπαμε στον τοίχο με τον κώλο...
Ισχύς είναι το ποσο γρηγορα θα πέσουμε πάνω στον τοίχο...
Ροπή είναι το πόσο μακριά θα πάρουμε σβάρνα τον τοίχο μαζί μας...
Απάντηση με παράθεση