Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 02-02-22, 08:20
Το avatar του χρήστη petroscf
petroscf Ο χρήστης petroscf δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2009
Μηνύματα: 619
petroscf will become famous soon enoughpetroscf will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moutraklas Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν διαφωνώ. Αρκεί να είναι σε καλη κατάσταση, και κυρίως να έχεις ΧΩΡΟ!!!!

Για την Color Glo Hellas:

...

Είναι μία πιθανότητα αλλά θα ήθελα να δω δουλεία τους πρώτα και είναι δύσκολο να το πετύχεις αυτό…
Γι αυτό έλεγα μήπως κάποιος έχει εμπειρία ήδη με κάποιο τέτοιο συνεργείο..

Για την επένδυση με δέρμα το σκέφτηκα. Βρίσκεις στο Ίντερνετ κιόλας έτοιμα. Θα ταιριάξουν σωστά όμως; Θα κολλήσουν σωστά; Για πόσο καιρό θα μείνουν κολλημένα; Αντοχές υλικών; Το ταμπλό το τρώει ο ήλιος πιο πολύ από κάθε άλλο σημείο…
1) Color Glo. Έφτιαξα εγώ (άλλου αυτοκινήτου ταμπλό) σε αυτούς. Δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Αλλά πιστεύω ότι τα πάντα εξαρτώνται και από το υλικό του ταμπλό. Στο δικό μου (Toyota 2005) το ίδιο καλοκαίρι μερικούς μήνες μετά που έγινε η επισκευή, άνοιξε σε πολλά άλλα σημεία και περισσοτερα μη σου πω. Ο ισχυρισμός τους ότι δεν θα ανοίξει εκεί που το επισκέυασαν ήταν σχετικά σωστός, αλλά τα πράγματα δεν ήταν ακριβώς έτσι τελικά. Νομιζω αν πω τι ακριβώς πιστεύω ότι είναι το πρόβλημα, θα γράψω παρα πολλά εδώ. Οπότε αν είναι αυτό το θέμα το συζητάμε τηλεφωνικά
2) Ντύσιμο με δέρμα. ΔΥΟ σοβαροί ταπετσιέρηδες, μου έχουν πει το ίδιο πράγμα: ΝΑΙ, το κάνουν, θέλει μετά όσο γίνεται προσοχή από ήλιους κλπ (προστασία) και αντέχει χρόνια. Όμως, και εδώ είναι το ενδιαφέρον, που μου είπαν ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ το κάνουν με συνθετικό δέρμα και όχι γνήσιο. Με το γνήσιο θα πετάξει είπαν το υλικό πολύ γρήγορα. Και οι δυο μου είπαν ότι σε δουλειές που έκαναν με γνήσια, τους γύρισαν πίσω τα αυτοκίνητα, ενώ με δερματίνη πολύ καλής ποιότητας δεν γύρισε κανένα.
Απάντηση με παράθεση