Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #118  
Παλιά 02-04-08, 22:13
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik_exa Εμφάνιση μηνυμάτων
atf redline d4 ειναι κορυφαια και προς ενημερωση ειναι η μοναδικη βαλβολινη που οι πραδιαγραφες τις ειναι τυπου dextron 5.
Η D4 καλυπτει μονο τις Dextron 3 και 2. Tην 4 η και την 5 δεν τις καλυπτει καθως κατι τετοιο θα ηταν αδυνατον αφου...δεν υπαρχει. Dexron 4 και 5 δεν υπαρχει και ουτε υπηρξε ποτε στην αγορα, μονο Dexron 6 που βγαζουν επισης πολλοι κατασκευαστες. Επισης δεν εχει καμια απολυτως σημασια το τι Dexron ειναι το ATF, αρκει να καλυπτει αυτο που οριζει ο κατασκευαστης του οχηματος.

Επισης ποτε δεν αναμιγνυουμε διαφορετικα ιξωδη, ειδικα δε απο προιοντα που δεν αναμιγνυονται. Οι δυο βαλβολινες που αναφερεις εκτος απο διαφορετικα προιοντα που ειναι εχουν εντελως διαφορετικη βαση, δεν σπαει η μια μεσα στην αλλη. Επισης δε, αν δεν κανω λαθος το σασμαν σου παιρνει ATF και του εβαλες λιπαντικο 15απλασιου τουλαχιστον ιξωδους. Αν αυτο που λεω ισχυει, οτι εκανες ειναι ενας σκετος καννιβαλισμος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BmWakIaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Για την απορία που είχα με της ταχύτητες και αυτό λύθηκε αφού διάβασα τις σελίδα που μου έδωσε ο φίλος μας πιο πάνω. σκέφτομαι τώρα να αλλάξω και το λάδι του διαφορικού αν και δεν ξέρω αν έχω πρόβλημα για να το αλλάξω. Δεν ξέρω τα συμπτώματα δηλαδή του ποτε θέλει άλλαγμα !!!!! Nα τα αφήσω όπως είναι μήπως ??
Αν αρχισουν τα συμπτωματα, θα την αλλαξεις μαζι με το διαφορικο...

Καλο ειναι να ειναι φρεσκιες, ουτε κοστιζουν πολυ (στα 14-15 ευρω το λιτρο οι ακριβοτερες και 1.5 λιτρο θες ολο και ολο) οποτε κακο δεν του κανεις να βαζεις φρεσκιες βαλβολινες καθε 3-4η αλλαγη λαδιων περιπου.
Απάντηση με παράθεση