Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 26-01-07, 21:59
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Περιέργο Νάσο...και εγώ στο Σπανό πάω και λένε άλλα για τα λάδια (βέβαια συνεργείο είναι..τί άλλο θα πούν!?!?)

Συμφωνώ ότι σε πολλά θέματα μας δουλέυουν στην Ελλάδα και ένα είναι και αυτό. Προσωπικά, επειδή δεν κάνω πολλά χιλιόμετρα στο στα 8 -10.000χλμ κλείνω χρόνο οπότε με πιάνει το χρονικό όριο και αλλάζω.

Για την πόλη και τον αυτοκινητόδρομο το είπα από πλευράς χρονο λειτουργίας, όχι σκησίματος. Για να κάνεις 20.000χλμ στην πόλη ο κινητήρας σου θα έχει δουλέψει 3-4 φορές πιο πολλές ώρες...άρα τα λάδια στα ίδια χλμ. έχουν υποστεί πολύ μεγαλύτερη ζημιά.

Νάσαι καλά να τα πούμε και με καφέ καμια φορά.
καφες εννοειται θα παιξει να ανταλλαζουμε αποψεις...ο πωλητης μαλιστα που μου εκανε ολα τα χαρτια ανεφερε αρχικα για τα διαστηματα σερβις...
σε δευτερη επισκεψη (αλλος πωλητης) μου ειπε τα ιδια...εκτος αν ισχυει μονο για τα μοντελα που δεν εχουν τον κλασικο δεικτη λαδιου...
Οσο για τα λαδια εχω ρωτησει πολλους "λαδαδες"...επαγγελματιες και μη...απο χημικο μηχανικο που δουλευει στην Castrol,κι αυτος τα ιδια..(τι διαολο δεν θελουν να πουλανε λαδια ; ) μεχρι προσφατα στη ΔΕΗ στο τμημα ερευνας καυσιμων και λιπαντικων...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση