Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 05-02-13, 21:03
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παρουσιάζουν brake fade πάρα πολύ εύκολα όταν βρίσκονται στον εμπρός άξονα και έχουν πιο δύσκολο έργο, και μετά από σκληρή χρήση φτάνουν ακόμα και στο σημείο να διαλύεται η πάστα και να ξεκολάει πάνω από την πλάκα. Το έχω δει πάρα πολλές φορές σε forum στα EBC.

Η δυσαρέσκεια μου για τα κόκκινα εντοπίζεται στο ότι για να φρενάρω σχετικά δυνατά έπρεπε να πέσω πάνω στο πεντάλ του φρένου, ήθελαν πολύ δύναμη κρυα για να φρενάρει το αμάξι ικανοποιητικά, τουλάχιστον κρυα που το οδήγησα εγώ.

Αν θες την γνώμη μου, επειδή έχω δοκιμάσει πολλά τακάκια, πίσω ή βάλε μαμά ή ψάξε για τακάκια carbotech. Το έργο τους είναι πολύ πιο εύκολο από τα εμπρός. Όσον αφορά τον συντελεστή τριβής, δεν λέει τίποτα. Αυτό που πραγματικά χρειάζεσαι είναι η καμπύλη μεταβολής του συντελεστή τριβής σε συνάρτηση με την θερμοκρασία. (αν καμία από αυτές που ανακοινώνουν είναι έστω και λίγο κοντά στην πραγματικότητα)
Απάντηση με παράθεση