Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 26-01-09, 18:19
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από johnyms67 Εμφάνιση μηνυμάτων
...μόνο θα ήθελα να μου πείς και αν σου είναι εύκολο να μου δείξεις, πως αφαίρεσες το οριτζιναλ σι-ντι, με ποιον τρόπο βγαίνει απο την κονσόλα?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυριο θα σου βγάλω φωτό να δείς και σε Ε90 - Ε92, γιατί αυτό που σου έδωσε ο Bill είναι για Ε46, και δεν χρειάζεται να βγάλεις το κάλυμμα
Ελα φίλε μου...

Βήμα πρώτο
Λοιπόν, θα χρειαστείς μια τηλεκάρτα (για να μην κάνεις ζημιά στο πλαστικό που πρέπει να κοντράρεις) και ενα κατσαβιδάκι, ή ενα σουγιαδάκι (προτιμώ το δεύτερο).
Ετσι λοιπόν, στο πρώτο βήμα, βάζεις την τηλεκάρτα και το σουγιαδάκι όπως παρακάτω, σε αυτό το σημείο γιατι εκεί υπάρχει και το κούμπωμα απο πίσω



Βημα δευτερο
σπρώχνεις την μονάδα μπροστά, χρησιμοποιώντας το σουγιά σαν μοχλό ελαφρά και θα ξεκουμπώσει



Βήμα τρίτο

Η μονάδα ξεκουμπώνει, (στην φωτό στον κόκκινο κύκλο φαίνεται το κούμπωμα) την τραβάμε ελαφρά και ξεκουμπώνει και η άλλη πλευρά



Βήμα τέταρτο

Η μονάδα ξεκούμπωσε και φαίνονται οι δύο βίδες (σταυροκατσάβιδο) που συγκρατούν την εργαστασιακή μονάδα CD (εδω σε κόκκινους κύκλους οι βίδες)

__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση