Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 27-01-12, 23:13
KAZA Ο χρήστης KAZA δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-07-2010
Μηνύματα: 652
KAZA will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Makis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
Απ'οτι ξέρω πρόστιμο πέφτει όταν δεν έχεις ΚΕΚ και είσαι εκτός ορίων.
Στις άλλες περιπτώσεις διηλαδή με ΚΕΚ και εκτος οριων ή χωρίς ΚΕΚ και εντός ορίων γίνεται σύσταση.
Να σου πω την αλήθεια δεν το έψαξα με τρομοκράτησαν αμέσως όταν άκουσα για 200 ευρώ πρόστιμο …… Για την ιστορία και μόνο είχα πάρει τηλέφωνο σε μεγάλο ιδιωτικό ΚΤΕΟ της Θεσσαλονίκης και τους ρώτησα αν θα μου ζητηθεί η ΚΕΚ όταν περάσω ΚΤΕΟ τον Μάρτιο , μου είπαν όχι δεν την χρειαζόμαστε αλλά να ξέρετε πως δεν θα χρειαστεί να βγάλετε ΚΕΚ γιατί σας καλύπτει το χαρτί του ΚΤΕΟ για 1 χρόνο και πάνω που πάω να την πω την κοπέλα ότι νομίζω πως την προηγούμενη φορά μου ζητήθηκε μαζί με το χαρτί του ΚΤΕΟ , με προλαβαίνει και μου λέει πως σε περίπτωση όμως που έχει λήξει δεν είστε καλυμμένος αν σας σταματήσει τροχαία …. Είναι 200 ευρώ πρόστιμο αξίζει;

Για λεπτομέρειες θα ρωτήσω τον κουμπάρο μου που είναι στρουμφακι …..
__________________
Έλεγε , λοιπόν , κλαίων ο Ισοκράτης ......
<<Η Δημοκρατία αυτοκαταστρέφεται , διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητος , διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα , την παρανομία ως ελευθερία , την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία ...>>
Απάντηση με παράθεση