Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #980  
Παλιά 02-03-17, 08:58
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σιγά ρε παιδιά, που παρεξηγηθήκατε.

Δηλαδή να μην πεί ο άλλος τη γνώμη του? Πες τη δική σου, ο άλλος τη δική του. Δεν είναι κάποιο θρεντ λογικής, στο κάτω κάτω, ο καθένας βάζει αγγελία που του αρέσει και οι άλλοι λένε τη γνώμη τους.

Έτσι βρήκες και εσύ Στέφανε τις προάλλες το Ζ4Μ για ''κλωτσιές'' και ο άλλος που το ήξερε, έλεγε ότι είναι μια χαρά...

Γενικά 26000 για 10 ετών αμάξι σχεδόν 3000 κυβικά και όχι από αυτόν που το αγόρασε πρώτη φορά καινούριο (και να τον ξέρεις κιόλας), είναι επίφοβο, όσο ωραίο και να φαίνεται.

Το αυτοκίνητο αυτό (το μεταχειρισμένο στα 25900) δεν είναι καλή αγορά για αυτόν που έχει 26000 στην άκρη. Είναι για αυτόν που μπορεί τώρα να πάει να δώσει τα 80.000 για το καινούριο (και βγάζει και κάτι καλό/μήνα) και απλά γλυτώνει 50 χιλιάρικα και ότι βγάλει, έχει να το φτιάξει. Και θέλει και τέτοιο αμάξι (Αυτό εννοεί ο rapid).

Εγώ θα έλεγα αν ακουμπήσει κανείς 26000 στον Καψιόχα, να έπαιρνε ένα Skoda Superb καινούριο καλύτερα.

Δεν νομίζω ο rapid να λέει ότι με 26 είναι μια χαρά, ίσα ίσα το αντίθετο λέει ή τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω, οτι και πάλι πανάκριβο είναι μιας κ πρέπει να τα ακουμπάς συνεχώς για συντήρηση service βενζίνες κλπ και οτι καλύτερα να πάρεις καινούριο όπου και πάλι προβλήματα θα σου βγάζει (και αναφέρει παράδειγμα κάποιο BMW του 2015) αν κατάλαβα καλα.
Επιπσης δεν θυμάμαι να υπήρξε κάποιος να πει ότι το Ζ4 Μ που έβαλα να είπε ότι είναι μια χαρά, παρά μόνο ο gnx που είπε ο άνθρωπος ότι τα χλμ είναι πραγματικά (που μπορεί και να είναι)
Σχετικά με φαναρτζοδουλειές και τρακαρίσματα μόνο εγώ αναφέρθηκα...
Τέλος επειδή τα πάντα είναι υποκειμενικά και όχι αντικειμενικά: 26.000€ για skoda κατ εμέ είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση