Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 22-11-10, 14:25
Toli67 Ο χρήστης Toli67 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 19-11-2010
Μηνύματα: 12
Toli67 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Μηπως εχει θεμα το πετρελαιο που βαζεις? Φιλτρο καυσιμου εχεις αλλαξει ποτε η δεν προβλεπεται για τα πετρελαια?
......................
Το δευτερο αν μας διαβεβαιαωσεις πως η τουρμπινα ειναι οκ και σηκωνει πιεση δεν εχουμε λογο να μην το πιστεψουμε

Dizman

Δεν θυμάμαι αν έχω αλλάξει Φίλτρο καυσίμου. Γενικά ότι προβλεπότανε τους έλεγα να το αλλάξουν. Θα το κοιτάξω όμως στο αυτοκίνητο όπου κρατάω κάποιες σημειώσεις για το τι κάνω και θα σου πω.

Όσο για το πετρέλαιο έβαζα τις περισσότερες φορές από ένα συγκεκριμένο ανεξάρτητο πρατήριο που είναι κοντά μου και έχει και πολύ κίνηση (σε πελάτες). Βέβαια έχω βάλει και σε πολλά άλλα ιδιαίτερα όταν έιμαι εκτός.
Μετά το "περιστατικό" βάζω σε ένα άλλο BP για το οποίο τα αδέλφια μου, που είναι ταξιτζήδες, μου είπαν ότι έχει καλό πετρέλαιο. Αν και πιστεύω ότι και το το ελεύθερο πρατήριο καλό πρέπει να ήταν, άλλαξα πρατήριο για σιγουριά.

Μέχρι τώρα το άφηνα, άναβε λαμπάκι ρεζέρβας και μετά το γέμιζα. Ο μηχανικός μου είπε να μην το αφήνω τόσο πολύ και να το γεμίζω μόλις πάει στη μέση. Λές να έχει μπουκώσει το φίλτρο επειδή το άφηνα να φτάνει στη ρεζέρβα?

Όσο αν είναι ΟΚ η τουρμπίνα θα σου το βράδυ καθώς σε λίγο θα πάω μια βόλτα από το συνεργείο και θα τους ρωτήσω.
Ευχαριστώ πάντως για το post σου. Ηταν χρήσιμο για το προς τα που να κατευθυνθώ.
Απάντηση με παράθεση