Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #425  
Παλιά 25-09-19, 18:40
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kacey Εμφάνιση μηνυμάτων
επανέρχομαι με αφορμή το παραπάνω

α) τι έγινε τελικά?

β) οι ποινές και τα πρόστιμα είναι τα πραγματικά που προέκυψαν, ή αυτά που λέει ο αδερφός δικηγόρος διαβάζοντας το νόμο?

γ) οι ποινές πιο πάνω ήταν για οδήγηση με ανασφάλιστο ΚΑΙ τρακάρισμα με ανασφάλιστο. Για κυκλοφορία με κανονικότατα ασφαλισμένο αμάξι με αλλαγμένο αδήλωτο κινητήρα? το αδηλωτο ειναι ανασφαλιστο, τελος

δ) θα είναι ασφαλισμένο ένα τέτοιο αμάξι? Εγώ εδώ και χρόνια λέω πως όχι: Η ασφαλιστική με την οποία συμβάλλεσαι να την πληρώνεις Χ ευρώ για ασφάλιση, αυτά τα Χ ευρώ τα έχει υπολογίσει βάσει του κυβισμού και δύναμης που εσύ έχεις δηλώσει. Είναι προφανές πως σε ένα δικαστήριο μπορεί να σου ζητήσει πίσω αυτά που θα πληρώσει σε ένα θύμα, ακριβώς λέγοντας πως η μεταξύ μας σύμβαση είναι άκυρη επειδή άλλο μοτέρ.
δεν θα σου ζητησει τιποτα, απλα δεν θα πληρωσει τιποτα σε κανεναν και θα σου κανουν μηνυση για ασφαλιστικη απατη. αν υπαρχει τραυματισμος, εχε καλο δικηγορο και περιουσια..... αν υπαρξει θανατος στο ατυχημα, χαιρετα και την ζωη και την περιουσια σου

Ζαχαρώνω φανταστικό αμαξάκι με μοτέρ 1.3 --> 2λτ το οποίο εγώ θέλω την ίδια μέρα να δηλώσω κανονικότατα και να πληρώνω τέλη κλπ κανονικά, αλλά δεν γίνεται να δηλωθεί με αυτό το μοτέρ. Και σκέφτομαι να το ρισκάρω, αν το μοναδικό πρόβλημα είναι "ΑΝ το βρούνε, θα μου ζητήσουν τη διαφορά χ2 ".
τα εχουμε ξαναπει αυτα
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση