Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 12-11-09, 12:23
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Arrow

Όσον αφορά αλοιφές, έχω πλήρη σειρά από autoglym (paint renovator, srp και άλλη μια που δε θυμάμαι το όνομά της), την 80 της meguiars και τη σειρά της 1Ζ (κόκκινη, πράσινη, κίτρινη), ενώ κεριά έχω επίσης πολλά (collinite 845, meg NXT, turtlewax gloss, armorall paste wax) οπότε είμαι λίγο πολύ καλυμμένος. Εκτός αυτού ξέρω ότι ο rotary είναι πιο δύσκολος από τον orbital, αλλά αν δουλεύεται σε χαμηλές στροφές (μέχρι να του πάρω τον αέρα) δε νομίζω ότι υπάρχει ουσιαστικός κίνδυνος. Το θέμα μου λοιπόν δεν είναι ούτε αν θα πάρω orbital ή rotary ούτε αν είναι καλύτερο να το πάω για γυάλισμα (που κατά τη γνώμη μου δεν είναι, γιατί θα σκάσω 200 ευρώ για κάθε αμάξι χωρίς να είναι σίγουρο το καλό αποτέλεσμα αφού γίνονται και πατάτες και αν σκεφτούμε ότι έχω 3 αυτοκίνητα το κόστος εκτοξεύεται), ενώ με 100-150 ευρώ (βάζω μέσα και αγορά καινούριων pads) θα κάνω τη δουλειά μου μόνος μου και όποτε θέλω. Εκτός αυτού έχω παλιό αμάξι για πειραματισμό οπότε μπορώ να μάθω να δουλεύω καλά τον αλοιφαδόρο (δεν είμαι και εντελώς άσχετος άλλωστε).

Η μόνη μου ερώτηση έχει να κάνει με το συγκεκριμένο αλοιφαδόρο της einhell, http://www.einhell.com/res/imageresource.aspx/D635FE7C-DEB0-A42D-DD6E-3D4A7DD66BD5?width=1500&height=849&quality=90 αν είναι καλός για τη χρήση που τον θέλω και για τα λεφτά του.Γιατί και ρυθμιζόμενες στροφές έχει και 1100W έχει (αρκετή δύναμη) οπότε δε βρίσκω κάποιο ουσιαστικό μειονέκτημα σε σχέση με ακριβότερες λύσεις. Έχω άδικο?
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver M : 12-11-09 στις 12:29
Απάντηση με παράθεση