Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 05-08-11, 19:26
Το avatar του χρήστη drharry
drharry Ο χρήστης drharry δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-01-2007
Μηνύματα: 10
drharry is on a distinguished road
Unhappy Λαμπάκι κινητήρα και SMG

Καλησπέρα σε όλους. Ονομάζομαι Χάρης και είμαι κάτοχος μίας M3 e46 SMG II του 2003. Το αυτοκίνητο το έχω 5 χρόνια, έχει κάνει περίπου 112000 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα και πρέπει να πω ότι ήμουν ανέκαθεν πολύ σχολαστικός στη συντήρησή του.
Μέχρι σήμερα το μεσημέρι... Ήμουν σταματημένος έξω από το σταθμό Λαρίσης και περίμενα για μισή ώρα κάποιον να έρθει. Δεν είχα σβήσει τη μηχανή και είχα αναμμένο και το air condition... Όταν ξεκίνησα, λίγα λεπτά αργότερα, συνέβησαν τα εξής: άναψε το λαμπάκι του κινητήρα και λίγο αργότερα το λαμπάκι του SMG. Σταμάτησα για λίγο και όταν ξαναξεκίνησα το λαμπάκι του κινητήρα ήταν ακόμα αναμμένο, το δε λαμπάκι του SMG ένω είχε σβήσει άναψε μετά από περίπου 5 λεπτά. Το τελευταίο πράγμα που συνέβη είναι ότι κάποια στιγμή, έν κινήσει, το αυτοκίνητο μπήκε σε νεκρά και για λίγα μέτρα μέχρι να ξαναβάλει ταχύτητα ήταν ακυβέρνητο... Τώρα βρίσκεται παρκαρισμένο στο γκαράζ και ανάβει μόνο το λαμπάκι του κινητήρα. Δεν δοκίμασα να το πάω βόλτα μέχρι να πάω σε συνεργειο τη Δευτέρα να δω τί συμβαίνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα σε τί μπορεί να οφείλεται αυτό το φαινόμενο; Θα μου άρεσε να έχω μια πρώτη άποψη μέχρι να πάω τη Δευτέρα στο συνεργείο. Είναι και πολλές οι μέρες! Ελπίζω να μη σας κούρασα. Ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση