Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #68  
Παλιά 01-03-12, 23:04
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παιδιά, μπορείτε να εξηγήσετε αναλυτικά τι συνέβη, τι λαμπάκια άναψαν, τι έκανε το μοτέρ, αν συνέχισε να δουλεύει, αν έσβησε και ξαναπήρε...κλπ. για να υπάρχει κάποια γνώση που μπορούμε να αποκομίσουμε από την εμπειρία?

Ομολογώ ότι δεν κατάλαβα τελικά:
1) ποιό ή ποια λαμπάκια άναψαν.
2) Το μοτέρ έσβησε ή έκοψε στιγμιαία
3) Το μοτέρ έσβησε και ξαναπήρε ή έσβησε και γυρίσατε με οδική βοήθεια.

Όταν πήρα το αυτοκίνητο πριν 6 χρόνια (318ci N42B20), μια φορά στο μήνα επάνω (με 26-28000χλμ), μου έσβησαν φώτα στιγμιαία (και του καντράν). Τόσο στιγμιαία που ομολογώ οτι δεν θυμάμαι αν έκοψε το μοτέρ γιατί ήμουν και ρολάροντας πριν στροφή (πλησιάζοντας στον κύκλο στο ΣΕΦ από Εθνική Οδο/Κηφισσό).

Από τότε, δεν έχει ξαναπαρουσιάσει ποτέ κάτι τέτοιο ή κάποια άλλη δυσλειτουργία μετά από 6 χρόνια και 75000 επιπλέον χιλιόμετρα.

Επειδή δεν κατάλαβε ποτέ κανένας τίποτα, ούτε καταγράφηκε καμμιά βλάβη (καθώς τους επόμενους μήνες μου έγινε ψιλο-έμμονη ιδέα και επισκέφθηκα διάφορα συνεργεία και αντιπροσωπείες, ρωτώντας για την κατάσταση του αυτοκινήτου, έγινα και λίγο γραφικός γιατί επέμενα παντού να μου βρούν προβλήματα με αρνητική απάντηση πάντα) μπορείτε να εξηγήσετε τι σας παρουσιάστηκε και τι κάνατε για να επιλυθεί πιο αναλυτικά?
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση