Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #42  
Παλιά 16-08-07, 10:32
Το avatar του χρήστη kyriakos33
kyriakos33 Ο χρήστης kyriakos33 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Μηνύματα: 64
kyriakos33 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pvalavan Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά το κοπάνημα μου το κάνει και εμένα κυρίως σε σαμαράκια και όχι πάντα.
Ακούγεται από μπροστά δεξιά. Θα έλεγα για το φλοτέρ...αλλά προέρχεται από μπροστά.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο?

Τελευταία έχω και το τρίξιμο στα παράθυρα.

Σιγά Σιγά μπαίνω και εγω στο club

Επίσης ύστερα από αλλαγή λαδιών που έκανα στα 11000 χλμ. (παρόλο που μου έδειχνε για τα 19.000χλμ), δεν μου μηδενίζεται η ένδειξη αλλαγής λαδίών της ημ/νιας. Εξακολουθεί να δείχνει 03/08 παρόλο το reset (bc+χιλιομετρητής). Ξέρει κανείς πως αλλάζει η ημ/νία?
1) Για το κοπάνημα του floter πρέπει να σου ακούγεται από πίσω και συνήθως όταν είναι σε μεσαίες καταστάσεις η στάθμη της βενζίνης. Επίσης δεν ακούγεται σε λακούβες και σαμαράκια αλλά σε επιταχύνσεις και επιβρανδύσεις με μικρές ταχύτητες. Από μπροστά αριστερά έχω και εγώ ένα θέμα με λακούβες και σαμαράκια αλλά ο θόρυβος είναι μεταλλικός εκεί και έχει να κάνει 90% με το σύστημα των φρένων και πιο συγκεκριμένα με το λαμάκι όπου βρίσκει και κάνει θόρυβο. Ο θόρυβος από το floter είναι ένα "γκουπ" και δεν είναι μεταλλικός.

2) Για τα τζάμια και το τρίξιμο έχω να προτείνω καλό πέρασμα με βρεγμένο πανί σε όλα τα λάστιχα των πορτών μετά το πλύσιμο. Κάθε 2 πλυσίματα κάνω και το κομμάτι όπου εφάπτεται το τζάμι. Σε εμένα τουλάχιστον έχει μειωθεί κατά πολύ το φαινόμενο με αυτόν τον τρόπο.

3)Μπορεί να χρειάζεται να πας σε καμία αντιπροσωπεία να στο μηδενίσουν, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Κάποια από αυτά τα θέματα θα προσπαθήσω να τα φτιάξω στο service που έρχεται εντώς των ημερών , οπότε και θα ποστάρω για τις εξελίξεις.