Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #45  
Παλιά 31-10-07, 07:27
Το avatar του χρήστη citty
citty Ο χρήστης citty δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 22-10-2007
Μηνύματα: 14
citty is on a distinguished road
Θόρυβος & μηδενισμός

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pvalavan Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε παιδιά το κοπάνημα μου το κάνει και εμένα κυρίως σε σαμαράκια και όχι πάντα.
Ακούγεται από μπροστά δεξιά. Θα έλεγα για το φλοτέρ...αλλά προέρχεται από μπροστά.
Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο?

Τελευταία έχω και το τρίξιμο στα παράθυρα.

Σιγά Σιγά μπαίνω και εγω στο club

Επίσης ύστερα από αλλαγή λαδιών που έκανα στα 11000 χλμ. (παρόλο που μου έδειχνε για τα 19.000χλμ), δεν μου μηδενίζεται η ένδειξη αλλαγής λαδίών της ημ/νιας. Εξακολουθεί να δείχνει 03/08 παρόλο το reset (bc+χιλιομετρητής). Ξέρει κανείς πως αλλάζει η ημ/νία?

Καλημέρα. Το κοπάνημα που αναφέρεις (μόνο όταν περνάς πάνω από σαμαράκια) το έχω αντιμετωπίσει και εγώ και σε εμένα τουλάχιστον λύθηκε πολύ ευκολά στο σέρβις: προερχόνταν από την βιδούλα που συγκρατεί το καπώ που βρίσκεται πάνω από τον αντίστοιχο θόλο του τροχού. Στο επόμενο σέρβις, πες τους να σου σφίξουν λίγο τη βίδα αυτή.
Όσον αφορά τον μηδενισμό των ενδείξεων (όλων): κρατώντας πατημένο το κουμπί που μηδενίζει τα χιλ. βάζεις το κλειδί και πατάς το start έως τη θέση που θα ανάψουν τα λαμπάκια. Μέτα θα σου εμφανήσει με κίτρινο ή κόκκινο αντίστοιχα που έχεις υπερβεί χλμ ή χρόνο για σέρβις. Όταν θα θές να μηδενίσεις κάποιο από αυτά, πατάς το κουμπί απο το board computer που μηδενίζει την κατανάλωση, τη μέση ταχύτητα κτλ. Εκεί πατάς το reset - πατημένο (θέλει λίγη εξάσκηση). Επαναλαμβάνεις για τους υπόλοιπους μηδενισμούς. ΠΡΟΣΟΧΗ: το κουμπί που μηδενίζει τα χιλ. πρέπει να είναι συνεχώς πατημένο, καθόλη την διαρκεια του μηδενισμού.
Καλούς μηδενισμούς.