Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 08-03-13, 17:06
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Κόντρα σε όλους... αδυνατείτε να κατανοήσετε κάτι. Είχα μεικτή ασφάλεια, μαζί και ιδία ζημιά. Αποζημιώθηκα για ολική από ζημιά που προκάλεσα ο ίδιος. Όταν έκανα την ασφάλιση, και ζήτησα και ιδίες ζημιές, ήρθε πραγματογνώμονας και εκτίμησε την αξία του οχήματος. Εκτίμησε και φωτογράφισε ακόμα ΚΑΙ τις ζάντες, τον χώρο του κινητήρα και τον χώρο αποσκευών, και εγώ πλήρωνα ασφαλιστήριο βάση της αξίας που εκτίμησε ο πραγματογνώμονας και μετέφερε στην ασφαλιστική. Κάθε χρόνο ο ασφαλιστής υπολόγιζε και μια μικρή μείωση αξίας. Έκανα την ζημιά, και το αμάξι φωτογραφήθηκε εκείνη τη στιγμή, στην κατάσταση που ήταν. ΜΗΠΩΣ έπρεπε να ζητήσω να γίνει αναπροσαρμογή της αξίας εκείνη τη στιγμή προς τα πάνω;;;;; Βέβαια όχι!!! Είμαι λογικός άνθρωπος, και έφερα το αμάξι στην κατάσταση για την οποία το ασφάλιζα, και με την οποία είχε εκτιμήσει ο ασφαλιστής το αυτοκίνητο. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. Η ασφαλιστική τελικά ΔΕΝ μου αποζημίωσε ΟΥΤΕ ΚΑΝ το ποσό για το οποίο το ασφάλιζε βάση της αξίας που είχε εκτιμήσει μειον την απομείωση με τα έτη, αλλά ΛΙΓΟΤΕΡΑ, και επιπλέον, με εκβίασαν ότι αν δε δώσω τα πράγματα που είχα βάλει στον μαντρά δεν με αποζημίωναν. Έβαλα δηλαδή ένα σκασμό ακριβά πράγματα για να κερδίσει τελικά, ποιός, η ασφαλιστική, αφού ο μαντράς έβαλε μεγαλύτερο ποσό απότι θα έβαζε αν το αμάξι το έπαιρνε στην κανονική του μορφή. ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ;;;!!!

EDIT : Γυρίζοντας 6 χρόνια πίσω, θυμήθηκα ότι το ποσό του αυτοκινήτου το είχα πληρωθεί από τον μαντρά απευθείας, 2600 ευρώ, και αν δεν του έδινα τα πράγματα πίσω, ούτε αυτός με πλήρωνε, ούτε η ασφαλιστική προχωρούσε την υπόλοιπη διαδικασία.
Απάντηση με παράθεση