Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 25-05-16, 23:02
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panosds Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φίλοι, είμαι σε διαπραγμάτευση να πάρω ένα e34 525 Xi με Vanos ολόκληρο αυτοκίνητο, και θέλω να βάλω τον κινητήρα στον δικό μου 520 ε34 το οποίο είναι vanos επίσης. Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με την μετατροπή:

1. Πρέπει να αλλάξω και πλεξούδα με εγκέφαλο μαζί?
2. Διάβασα ότι το 525 αποδίδει καλύτερα με το δικό μου διαφορικό με βήμα 3.46 ισχύει?
3. Βάσεις μηχανής κάνουν οι δικές μου?
4. Βάζω χταπόδι και εξάτμιση κομπλέ απο το 525?

Εσωτερικό:

1. Τα ηλεκτρικά καθίσματα μπαίνουν στο δικό μου υπάρχει φίσα αναμονής?
2. Το καντράν του 525 μπαίνει στο δικό μου στην ίδια φίσα?

Φρένα μπροστά έχω βάλει ήδη απο 525( Τα τακάκια έιναι ίδια με του 520)



Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Βγαζεις οπως ειναι απο το 525,μοτερ πλεξουδα-εγκεφαλο(αυτα πανε πακετο ετσι κι αλλιως) παρεα με ολη την εξαγωγη και το βαζεις στο δικο σου....Αν το καντραν του ειναι διαφορετικο,βαλε του 525...Αν και μαλλον ιδιο ειναι...Οι βασεις μηχανης επισης ιδιες,βαλε οποιες ειναι σε καλυτερη κατασταση,πραγμα που θα επικρατησει και για ολο τ'αμαξι,αν το παρεις οπως ειναι....Οτι ειναι σε καλυτερη κατασταση,μπαινει στο δικο σου....Βγαλτο με το κοντο βημα για αρχη,κι αμα δεν σ'αρεσει,βαζεις το διαφορικο του 525(3.15 φοραει?)..
Οσον αφορα τα καθισματα,και να μην εχεις αναμονες βαζεις απο το 25αρι....Δεν ειναι δυσκολο γι'αυτον που θα αναλαβει την τραμπα των μηχανικων να κανει κι αυτο...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση