Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 28-08-19, 12:10
SoNiC_77Gr Ο χρήστης SoNiC_77Gr δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 22-07-2007
Μηνύματα: 22
SoNiC_77Gr is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_m3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα φιλε εγώ θα σου πρότεινα να μην κανεις επισκευή στο μοτέρ σου και να βάλεις ένα m43b19tu που είναι αρκετά ποιο ανθεκτικό σαν μοτέρ και θα σου βγει ποιο οικονομικά απ την επισκευή + που σε περίπτωση δεν γίνει καλή δουλειά θα αρχίσει παλι μετά από μερικές χιλιάδες km να σου ξανακαεί λάδια.
Αν παρόλα αυτά έχεις αποφασίσει να κανεις την επισκευή θα σου έλεγα να κανεις και τον υπερκυβισμό βεβαια εκτος από στρόφαλο και μπιέλες θα χρειαστείς και πιστόνια από n42b20.
Tο μοτέρ σου με τον n42b20 έχουν την ίδια διάμετρο πιστονιού και τα παραπάνω κυβικά του n42b20 είναι από την διαδρομή.Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι το μοτέρ σου θα γίνει 1995cc όσα και ο n42b20.
Τώρα περί προγράμματος δεν αξίζει γιατί τα +10 άλογα που υπόσχονται είναι σε ένα μικρό φάσμα στροφών συνήθως πάνω απ τις 4.000 οποτε είναι πεταμένα λεφτά.
Από θέμα κατανάλωσης θα είσαι στα ίδια με πριν.
Για την επισκευη ειμαι αρκετα σιγουρος οτι θα γινει καλη δουλεια, ο μηχανικος ειναι γνωστος μου ειναι αψογος στην δουλεια του κ το αμαξι το ξερει απο οταν το πηρα κ οτι εχω κανει το κανω σε εκεινον.
Πιστονια γιατι να αλλαξω εφοσον ειναι ιδια διαμετρος με τα δικα μου?
Εφοσον γινει δηλαδη 1995cc για ποση αυξηση ιπποδυναμης μιλαμε κ επισης στο προγραμμα που αναφερθηκα δεν το εννοω σαν βελτιωση για παραπανω αλογα απλα αλλαγη στην δικη μου χαρτογραφηση για να δουλεψει σωστα το μοτερ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
αν σε ενδιαφέρει ολόκληρο μοτέρ φτηνό ν42β18 πές μου και θα τα βρούμε στην τιμή
Ολοκληρο μοτερ φιλε μου δεν ενδιαφερομαι μιας κ δεν θα μπω σε διαδικασια να αλλαξω με καποιο αλλο. Αν κανω κινηση μονο στα εσωτερικα του οπως αναφερομαι..
Απάντηση με παράθεση