Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 23-07-08, 15:43
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
Βελτίωση χαμηλά σε E34 520i

Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με την περίπτωση μου; έχω κάποιες απορίες στο θέμα βελτίωσεις στα χαμηλά θα χρειαστώ την γνώμη σας για να βγάλω ένα συμπέρασμα το
τη πρέπει να βάλω γιατί με έχουν τρελάνει έχω πάει σε 3 μαγαζιά βελτιώσεων και ο καθένας
λέει τα δικά του...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 23-07-08, 15:46
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ειναι vanos?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 23-07-08, 15:49
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
δεν ξέρω ακριβώς τι είναι vanos ξέρω ότι είναι 6-κύλινδρο και ότι έχει 150hp
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 23-07-08, 15:59
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M50

αυτη ειναι η μηχανη που φορας..

Βασικα δεν εχω καταλαβει αν εχεις προβλημα οτι δεν τραβαει η αν θες να το δυναμωσεις
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 23-07-08, 16:04
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
θέλω να το δυναμώσω δεν έχει χαμηλά και δεν το ευχαριστιέμαι έχω βάλει και 18' ζάντες και το αμάξι σαν να έχει κόψει αρκετά έτσι λέω να πάω να κοιτάξω για καμιά βελτίωση αλλα με τους στόκους (sorry για την έκφραση) που έχουμε εδω πέρα δεν βγάζω άκρη ο καθένας λέει τα δικά του
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 23-07-08, 16:09
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
με 18αρες που εβαλες λογικο ειναι να κοψει.. θες τουλαχιστο 325 πανω για να παει καλα και να το χαρεις. δεν ξερω αν αξιζει να βελτιωσεις το κινητηρα σου.. Γιατι και 2ο σταδιο να πας θα φτασεις 180-200 αλογα θα ειναι πιεσμενος και με πολυ λιγοτερα λευτα βαζεις 325 πανω και μπλοκε και εισαι κυριος και εχεις και αξιοπιστια. Τουρμπο επεισης δε λεει σε αυτο το μοτερ ειδικα με τα μαμα σωθικα γτι εχει τρελη συμπιεση. Αυτα απο μενα ελπιζω να σε βοηθησα..
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 23-07-08, 16:13
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
σ'ευχαριστώ φίλε θα κοιτάξω τι μπορώ να κάνω
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 23-07-08, 16:21
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Το Μ50 μοτερ που εχεις φιλε μου δουλευει απο την μανα του σε παρα πολυ υψηλη συμπιεση (12:1) και δεν ειναι μοτερ που του βαζεις χερι. Αν του βαλεις χερι, θα γυρισει να σε δαγκωσει. Ασε το μοτερακι ησυχο και αν θελεις παραπανω δυναμη βαλε ενα 2500κε Μ50 που μπαινει κουτι, δεν θα σου παει πανω απο 2000€ και θα εχεις με την μια +40-45 αλογα καθαροτατα και ροπατα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-07-08, 16:27
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
o god στα ειπε ολα με μια φραση...

Αποψη μ παντως ειναι πως το Ε34 φαινετι πολυ ομοργο και με 16αρες-17αρες. 18 ειναι υπερβολικο για μενα και κοπαναει και πολυ...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-07-08, 20:26
BmwE34 Ο χρήστης BmwE34 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 98
BmwE34 is on a distinguished road
ένας θείος μου απο γερμανία μου είπε να βάλω το alpina το 3.8 το οποίο απλά ξεσκίζει βρήκα αλπίνα b10 γερμανία 5000€ με σαλόνι της alpina και όλα τα σχετικά σκέφτομαι να το κατεβάσω για ανταλλακτικά και να το ξυλόσω όλο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.