Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 20-06-11, 12:51
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω καλυτερη λυση...το πουλαω και παιρνω ενα s2000...
Κοιτα, αν ειναι να το δωσεις.. μπορεις να παρεις ΠΟΛΛΑ..
Αμα ανοιξεις τετοια κουβεντα, θα ξεφυγει το θεμα..
Εδω βλεπουμε πως μπορεις να βελτιωσεις το 528..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-06-11, 13:35
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Χαχα παντα μου αρεσαν τα s2000...αν βαλω εισαγωγη απο m50 μετα θα θελω επαναπρογραμματισμο; για εκκεντροφορους τι λετε; οι τιμεσ ειναι κοντα στο χιλιαρικο;
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-06-11, 14:39
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Χαχα παντα μου αρεσαν τα s2000...αν βαλω εισαγωγη απο m50 μετα θα θελω επαναπρογραμματισμο; για εκκεντροφορους τι λετε; οι τιμεσ ειναι κοντα στο χιλιαρικο;
Ποσα χλμ εχει το μοτερ σου? (αν εχεις πανω απο 80-100 κανε μια επισκευη στο βανος να παρει το μοτερ τα πανω του παλι)
Βρε και μενα μ'αρεσουν τα S και παντα τα χαζευω και αρρωσταινω με τον ηχο.. Αλλα για παραδειγμα εδω που μενω εγω επειδη δεν υπαρχουν ευθειες να τελικιασεις, θελεις ροπη απο χαμηλα.. Το S ξυπναει σχετικα ψηλα..
Εγω θα ελεγα να δεις αν μπορεις να βαλεις ενα πιο κοντο διαφορικο.. Λογικα με το προγραμμα θα εχεις ανεβασει λιγο κοφτη.. Σε συνδιασμο με το κοντυτερο βημα θα δεις αρκετη διαφορα..
Και σου ξαναλεω, οτι αν βαλεις 17αρες, θα χασεις λιγο σε "μουρη" αλλα θα δεις και εκει διαφορά..
Για εκκεντροφορους αστο ακομα.. Βαλε την εισαγωγη αν θελεις και μετα βλεπεις.. (Επειδη φορας ηδη προγραμμα μαλλον θα εισαι οκ..)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-06-11, 14:48
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Διαφορικο θα αλλαξω μονο αν βρω μπλοκε...ναι ο κοφτης εχει ανεβει...μμμ το μοτερ ειναι μονοβανο με 250Κ χλμ...ειναι αρκετα...αλλα δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα...γιαυτο σκεφτομαι οτι δεν λεει και πολυ να αλλαξω εισαγωγη αφου δεν θελω να το ζοριζω και να το δουλευω ψηλα...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 20-06-11, 14:56
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Διαφορικο θα αλλαξω μονο αν βρω μπλοκε...ναι ο κοφτης εχει ανεβει...μμμ το μοτερ ειναι μονοβανο με 250Κ χλμ...ειναι αρκετα...αλλα δεν εχει βγαλει κανενα προβλημα...γιαυτο σκεφτομαι οτι δεν λεει και πολυ να αλλαξω εισαγωγη αφου δεν θελω να το ζοριζω και να το δουλευω ψηλα...
Αμα ειναι συντηρημενο σωστα, δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα.. Απο ποιο αλλο μοντελο ταιριαζει μπλοκε σε σενα?
Δες εδω για το βανος http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=27812
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 20-06-11, 20:42
Το avatar του χρήστη pigasos6
pigasos6 Ο χρήστης pigasos6 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-07-2006
Μηνύματα: 147
pigasos6 is on a distinguished road
για 520 υπαρχει καμια εισαγωγη για να παει καλυτερα?
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 20-06-11, 20:52
Το avatar του χρήστη M535 E28
M535 E28 Ο χρήστης M535 E28 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-05-2004
Μηνύματα: 899
M535 E28 has a spectacular aura aboutM535 E28 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pigasos6 Εμφάνιση μηνυμάτων
για 520 υπαρχει καμια εισαγωγη για να παει καλυτερα?
το 520 το αφήνεις όπως έχει κι όταν έχεις λίγα ευρώπουλα περισσευούμενα βάζεις ένα 28άρι μοτέρ...τσάμπα τα βρίσκεις
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 20-06-11, 23:38
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M535 E28 Εμφάνιση μηνυμάτων
το 520 το αφήνεις όπως έχει κι όταν έχεις λίγα ευρώπουλα περισσευούμενα βάζεις ένα 28άρι μοτέρ...τσάμπα τα βρίσκεις
Ετσι ακριβως...και εγω αυτο εκανα...

Νομιζω δεν υπαρχει μπλοκε που να ταιριαζει στο δικο μου...και δεν βρισκω το λογο να αλλαξω και να βαλω παλι ελευθερο
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 20-06-11, 23:51
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AlexVag Εμφάνιση μηνυμάτων
Ετσι ακριβως...και εγω αυτο εκανα...

Νομιζω δεν υπαρχει μπλοκε που να ταιριαζει στο δικο μου...και δεν βρισκω το λογο να αλλαξω και να βαλω παλι ελευθερο
Και τι εγινε επειδη δεν θα εχεις μπλοκε..?? Θα δεις διαφορα με το πιο κοντο βημα.. Χανεις λιγο τελικη, αλλα το αυτοκινητο τραβαει πολυ καλυτερα, εχει καλυτερο "μπαμ"και θα το χαρεις περισσοτερο..
Σκεψου εγω, με το 330 (που εχω 3,38 απο αυτοματο), σε λιγο ανηφορικο δρομο, ανεβαινω με 3η και 1000-1500 στροφες και μολις πατησω λιγο γκαζι το αμαξι ανεβαζει πολυ ανετα και δεν χρειαζεται ουτε κατεβασμα, ουτε κλωτσαει (να χρειαζεται να κατεβασεις και καλα)..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 21-06-11, 00:07
AlexVag Ο χρήστης AlexVag δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-03-2009
Μηνύματα: 394
AlexVag is on a distinguished road
Το αμαξι τραβαει πολυ καλα...το "μπαμ" το θελω για να φευγειι πιο ευκολα ο κωλος αλλα η χαζομαρα ειναι οτι αν δεν εχεις μπλοκε και το πλαγιασεις πολυ αρχιζει να "κλοτσαει" και δεν ξες προς τα που θα γυρισει τελικα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.