Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 06-08-10, 12:39
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
9/10 κατόχους S2K αγόρασαν Μ3 Ε46 !!! εγώ μόνο ξέρω 4
Aλλo M3 κ άλλο Z4
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 06-08-10, 13:44
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Εδω και κανα χρόνο έχουμε στα χέρια μας ενα S2000 από τα πρώτα, μοντέλο 2000 με τις 16άρες. Είναι κάμποσος καιρός τώρα που έχω καταλήξει πως δεν μ ενδιαφέρει κανενα σύγχρονο αυτοκίνητο (ηλικίας 1-15 ετών), τα βρίσκω όλα αδιάφορα και αποστειρωμένα σε σχέση με τα σαπάκια που λατρεύω, και ας μην πάνε και ας καίνε. Οτι έχω οδηγήσει το τελευταίο διάστημα μου φαίνεται playstation είτε bmw ειτε mercedes είτε honda ειτε οτιδηποτε άλλο.
Πριν το S2000 είχαμε ενα type-r Fn2 του 2008, ωραίο αυτοκίνητο για να περνάς τον Geo από 2ες, αλλά άχρηστο για οτιδήποτε άλλο. Οπότε δεν υποδέχτηκα το S2000 με καλή διάθεση,τουλάχιστον ειναι (γ)κάμπριο, σκέφτηκα.
Τις πρώτες μέρες, με λάστιχα φθαρμένα, αφου διαβήτωσα όλες τις πλατείες των πέριξ, σκέφτηκα, ωραία πάει το πράγμα, αλλά επικίνδυνο. Ειδικά όταν γράφει 4ες για πλάκα. Άρχισα παραλληλισμούς με βελότσε και άλλα αρχαία που σε πιάναν στον υπνο αλλά αυτό είναι άλλο στόρυ, μόνο που αυτό έχει κάτι παραπάνω...γκάζι, ωμό γκάζι όχι σε ποσότητα αλλά σε τρόπο που βγαίνει. Κάνει 2 σκαλοπάτια και "μπιστάει" σαν μηχανή dragster, θέλει χέρια και όχι μόνο. Είσαι γυρισμένος με 5000 και δίνεις γκάζι ταξιδευοντας με το πλάι και ξαφνικά... 7500 τρώς σφαλιάρα και το παίζεις βατάνεν στο χιόνι. Το σώνεις κάνεις δεξιά, ξεφυσάς και πάμε πάλι...δύσκολο αυτοκίνητο που θέλει μυαλό. Δεν είναι το κλασσικό χοντα, με μοτέρ μηχανάκι-πριονάκι, πάμε ευθεία να ανοίξουμε και τέλος...το πράγμα στρίβει με μια πάνω και πολλά χλμ καλύτερα από ότι δείχνει...οχι δεν κάνει για ταξίδι γιατί στο Κορινθος Αθήνα στην Κινέτα θα βγείς στον παλιό και Θεσσαλονίκη θα πάς με παράκαμψη από Μπράλο, για να στρίψεις να το ανοίξεις για να μην ακούς την κουκούλα και διάφορα άλλα.
Δεν θα το άλλαζα για Ζ4, είχαμε και από αυτό ενα φεγγάρι, ωραίο αυτοκίνητο αλλά όχι τόσο άμεσο, άλλη κατηγορία. Πιο κυριλέ , πιο ατσαλάκωτο, με τα ηλεκτρονικούλια του, ενώ το άλλο γυμνό και χωρίς τίποτα. Ξερό... Μ αρέσει το χόντα, το παραδέχομαι και δεν φταίει η ζέστη, μ αρέσει τόσο που λέω να το κρατήσω και ας το βγάζω βόλτα κάθε 15...
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 06-08-10, 14:03
Μ5V8 Ο χρήστης Μ5V8 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 127
Μ5V8 will become famous soon enoughΜ5V8 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εδω και κανα χρόνο έχουμε στα χέρια μας ενα S2000 από τα πρώτα, μοντέλο 2000 με τις 16άρες. Είναι κάμποσος καιρός τώρα που έχω καταλήξει πως δεν μ ενδιαφέρει κανενα σύγχρονο αυτοκίνητο (ηλικίας 1-15 ετών), τα βρίσκω όλα αδιάφορα και αποστειρωμένα σε σχέση με τα σαπάκια που λατρεύω, και ας μην πάνε και ας καίνε. Οτι έχω οδηγήσει το τελευταίο διάστημα μου φαίνεται playstation είτε bmw ειτε mercedes είτε honda ειτε οτιδηποτε άλλο.
Πριν το S2000 είχαμε ενα type-r Fn2 του 2008, ωραίο αυτοκίνητο για να περνάς τον Geo από 2ες, αλλά άχρηστο για οτιδήποτε άλλο. Οπότε δεν υποδέχτηκα το S2000 με καλή διάθεση,τουλάχιστον ειναι (γ)κάμπριο, σκέφτηκα.
Τις πρώτες μέρες, με λάστιχα φθαρμένα, αφου διαβήτωσα όλες τις πλατείες των πέριξ, σκέφτηκα, ωραία πάει το πράγμα, αλλά επικίνδυνο. Ειδικά όταν γράφει 4ες για πλάκα. Άρχισα παραλληλισμούς με βελότσε και άλλα αρχαία που σε πιάναν στον υπνο αλλά αυτό είναι άλλο στόρυ, μόνο που αυτό έχει κάτι παραπάνω...γκάζι, ωμό γκάζι όχι σε ποσότητα αλλά σε τρόπο που βγαίνει. Κάνει 2 σκαλοπάτια και "μπιστάει" σαν μηχανή dragster, θέλει χέρια και όχι μόνο. Είσαι γυρισμένος με 5000 και δίνεις γκάζι ταξιδευοντας με το πλάι και ξαφνικά... 7500 τρώς σφαλιάρα και το παίζεις βατάνεν στο χιόνι. Το σώνεις κάνεις δεξιά, ξεφυσάς και πάμε πάλι...δύσκολο αυτοκίνητο που θέλει μυαλό. Δεν είναι το κλασσικό χοντα, με μοτέρ μηχανάκι-πριονάκι, πάμε ευθεία να ανοίξουμε και τέλος...το πράγμα στρίβει με μια πάνω και πολλά χλμ καλύτερα από ότι δείχνει...οχι δεν κάνει για ταξίδι γιατί στο Κορινθος Αθήνα στην Κινέτα θα βγείς στον παλιό και Θεσσαλονίκη θα πάς με παράκαμψη από Μπράλο, για να στρίψεις να το ανοίξεις για να μην ακούς την κουκούλα και διάφορα άλλα.
Δεν θα το άλλαζα για Ζ4, είχαμε και από αυτό ενα φεγγάρι, ωραίο αυτοκίνητο αλλά όχι τόσο άμεσο, άλλη κατηγορία. Πιο κυριλέ , πιο ατσαλάκωτο, με τα ηλεκτρονικούλια του, ενώ το άλλο γυμνό και χωρίς τίποτα. Ξερό... Μ αρέσει το χόντα, το παραδέχομαι και δεν φταίει η ζέστη, μ αρέσει τόσο που λέω να το κρατήσω και ας το βγάζω βόλτα κάθε 15...
πολύ καλή περιγραφή!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 06-08-10, 14:29
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Δεν εχω οδηγησει καποιο απο τα 2 αλλα η μουρη προσωπικα σε τετοια αμαξια δεν με ενδιαφερει ασε που μονο που ειναι roadster και τα 2 συνεπαγεται οτι ειναι μουρατα αμαξια.Προσωπικα οποτε εχω δει ζ4 μου περνα απαρατηρητο,το ζ3 το εβρισκα παντα πιο αλητικο ,το ζ4 δεν ειναι.Ειχα παει πριν 4 χρονια να δω ενα s2k σε μια εκθεση γαλαζιο με λιγο πιο φουσκωμενα φτερα και 19αρες ζαντες τουμπανο πραγματικο.Πιο διπλα ηταν 2 ζ4.Εμφανισιακα ηταν ανωτερο το honda και λογω φουσκωματων και χρωματος.Ρωταω τον τυπο εκει και του λεω ποια ειναι η αποψη σου μεταξυ ζ4 και sk2.Ελα εδω μου λεει και παει και μου ανοιγει την πορτα του οδηγου και στα 2 και την κλεινει.Ο ηχος που εκανε η πορτα του sk2 ηταν σα να κλεινει πορτα ασφαλειας και του ζ4 σαν να κλεινει η πορτα απο την προβατοστανη του παππου μου στο χωριο.Προσωπικα με χαλασε πολυ ο ηχος που εκανε το ζ4 και σιγουρα αυτο δεν αποτελει κριτηριο για την επιλογη αυτοκινητου αλλα οπως και να το κανουμε εγω αν ειχα sk2 δεν θα το αλλαζα.
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 06-08-10, 14:33
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
από ποιότητα κατασκευής το χόντα είναι πολύ πίσω από το Z4 , άλλα είναι τα προσόντα του
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 06-08-10, 14:35
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Ανάμεσα σε S2000 και Ζ4 3.0Si Coupe πραγματικά δεν ξέρω τι θα επέλεγα, το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι το S2000 είναι καθαρόαιμο, κάτι που δεν είναι το Ζ4. Δεν έχει κοινά μηχανικά μέρη με κανένα άλλο μοντέλο, ούτε σασί, ούτε μοτέρ, ούτε ανάρτηση,τίποτα, και αυτό από μόνο του λέει πολλά για το τι σκοπό είχε η Honda όταν το εξέλισε. Ιδανικά, ένα Ap2 2004-2005, που είναι ντιζάτο και όλες τις αλλαγές του μεγάλου facelift. Εμφανισιακά, είναι πολύ πιο όμορφο από οποιαδήποτε Ζ4 (υποκειμενικό εντελώς), έχει διπλά ψαλίδια μπρος πίσω, μπλοκέ εργοστασιακό και στην ουσία δεν είναι μπροστομήχανο αλλά κεντρομήχανο, ένα τρίλιτρο Ζ4 είναι 1400 κιλά και στο S είναι 1200. Είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο, το Ζ4 είναι είναι απλή κατασεκυή μπροστά του, με μόνο συν την άνεση,την καλύτερη ποιότητα και τα απίστευτα Ν52 μοτέρ στις εκδόσεις Si.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nick_compact : 06-08-10 στις 14:38
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 06-08-10, 14:39
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
ανοιγει την πορτα του οδηγου και στα 2 και την κλεινει.Ο ηχος που εκανε η πορτα του sk2 ηταν σα να κλεινει πορτα ασφαλειας και του ζ4 σαν να κλεινει η πορτα απο την προβατοστανη του παππου μου στο χωριο.Προσωπικα με χαλασε πολυ ο ηχος που εκανε το ζ4 και σιγουρα αυτο δεν αποτελει κριτηριο για την επιλογη αυτοκινητου αλλα οπως και να το κανουμε εγω αν ειχα sk2 δεν θα το αλλαζα.
ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό είχα παρατηρήσει και εγώ στο S2k, ο ήχος της πόρτας στο κλείσιμο είναι λες και σφραγίζειχρηματοκιβώτιο, μπορεί να είναι κάτι πολύ μικρό, μια λεπτομέρεια, αλλά κι μένα μου είχε μείνει!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-08-10, 17:48
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
βασικά είναι τι ψάχνει ο καθένας...ας πούμε εγώ δεν θα έπαιρνα ένα αυτοκίνητο με 240 άλογα το οποίο κάνει μόνο για 0-100 και οποιοδήποτε άλλο με 240 άλογα ίσως και λιγότερα είναι αρκετά πιο γρήγορο.....ένα αυτοκίνητο με θορυβώδη καμπίνα ένα αυτοκίνητο που θα βγάλει τα μισά χιλιόμετρα ο κινητήρας του σε σχέση με μια Bmw και ένα αυτοκίνητο το οποίο κάνει σαν δίχρονο...μηδεν δυναμη χαμηλά και ξέσπασμα ψηλά..+αν θέλεις δηλαδή να πας γρήγορα καις τον σκασμό...τέλος δεν θα είχα όρεξη να κάνω τον ταρζαν και ειδικά τα πρώτα που δεν είχαν ηλεκτρονικά....να του δίνεις απο την μια και να φεύγει απο την άλλη...αν το ήθελα για ντριφτ θα το έπαιρνα...αλλιώς παίρνω το πιο πολιτισμένο Bmw και όταν έρθει η ώρα για ταρζανιές βγάζω τα ηλεκτρονικά κ του δίνω...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-08-10, 17:59
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
.Ελα εδω μου λεει και παει και μου ανοιγει την πορτα του οδηγου και στα 2 και την κλεινει.Ο ηχος που εκανε η πορτα του sk2 ηταν σα να κλεινει πορτα ασφαλειας και του ζ4 σαν να κλεινει η πορτα απο την προβατοστανη του παππου μου στο χωριο.
Ο Χριστός και η Παναγία και οι 12 Απόστολοι μαζί....
Ο,τιδήποτε άλλο πές αλλά όχι και για ήχο κλεισίματος πόρτας μεταξύ Ζ4 & S2K.....
Έλεος βρε παιδιά , να είμαστε και αντικειμενικοί...
Ναι λυσσάει το S2K , ναι είναι πιο αλήτικο και αντρικό αλλά όχι τέτοια πράγματα....
Ο καθένας παίρνει αυτοκίνητο βάσει δικών του κριτιρίων, υπάρχουν υποκειμενικά αλλά και αντικειμενικά κριτήρια, συμφωνώ
Αλλά στον τομέα αυτόν που αναφέρεστε είναι απλά τα πράγματα
Ζ4 uber alles...
Σε άλλους τομείς ξαναλέω το S2K είναι μακράν μπροστά....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-08-10, 18:00
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ που έχω Ζ4 3.0si το μόνο που με ενοχλεί πραγματικά είναι η έλλειψη μπλοκέ.

000000000000000000000000000000000000000000
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.