Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 28-09-11, 18:50
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
επειδη ειχα μχ 5 θα σου τα πω αρκετα αναλυτικα...δν υπαρχει καμια συγκριση με τα υπολοιπα...αγορασε μοντελο φεισλιφτ γτ εχει διαφορες στο design μεσα, καλυτερο ποιοτικα, βελτιωσεις στο πλαισιο, καλυτερα φρενα...τωρα ετσι οπως ειναι τα πραματα χτυπας εκδοση σπορτυ με εξαρι σασμαν, αναρτησεις βιλστειν, δεσιματα, μπλοκε, φουλ εξοπλισμο.και κρυσταλλο στην κουκουλα....απο στησιμο, ποιοτητα, ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ, επιδοσεις και συντηρηση ειναι απλα ασυναγωνιστο...και διπλα ψαλιδια γυρω για να κανεις εσυ ο,τι θες,.. και τεραστια γκαμα για να δεσεις το πλαισιο απο αφτερμαρκετ..ενω το μοτερ κανει κρα για κομπρεσσορα,ροτρεξ η και τουρμπινα....για μενα μονο ενα S ή τα καλα Ζ ειναι καλυτερα απο αυτο....
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 28-09-11, 19:01
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
σωστος για το καινουργιο το μχ-5 πραγματι καμια σχεση με το προηγουμενο σε ολα!! και απο μαμα ζ3 εννοειται πως υπερτερει σχεδον παντου περαν της εμφανισης και αυτης της αισθησης του classic στην οδηγηση που σου βγαζει η ζετα..
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 28-09-11, 19:03
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
σωστος για το καινουργιο το μχ-5 πραγματι καμια σχεση με το προηγουμενο σε ολα!! και απο μαμα ζ3 εννοειται πως υπερτερει σχεδον παντου περαν της εμφανισης και αυτης της αισθησης του classic στην οδηγηση που σου βγαζει η ζετα..

εγω μιλαω για το μκ2 φεισλιφτ...το καινουργιο ειναι πολυ ακριβοτερο απο τα ζ3
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 28-09-11, 19:09
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
ενα μχ5 μοντελο του 2007 για παραδειγμα ειναι κοντα στα 11000..ενα ΚΑΛΟ Ζ του 2002 το βρισκεις σε αυτα τα λεφτα η και λιγοτερο το πιο πιθανον..
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 28-09-11, 19:10
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Φίλε Νικόλα το θέμα του εσωτερικού δέν με απασχολεί γιατί θα βάλω κονσόλα-καθίσματα απο το Μ..τα έχω σκεφτεί όλα!!με διχρωμία κόκκινο-μάυρο!απλά τέλειο......όσο για τα πίσω φωτα αυτα με ψιλοξενερώνουν λίγο.....αλλα ντάξει.....θα το άντεχα!!αχαχαχαχα!!!αυτό για την επένδυση στν κουκούλα δεν το ηξερα!!τώρα για το ΜΧ-5 φίλε Straight Six φαντάζομαι πως μιλάς για το ΜΚ2.5.. είναι όντως τόσο αξιόπιστα??μπορεί να είναι γιάπωνας αλλα έχω ακούσει για κατι κινητήρες που καίνε λάδια κατι σασμάν που δεν παλέυονται κ κατι διαφορικά φαγωμένα.....και το σημαντικότερο.....τα ανταλλακτικά....για BMW δεν θα βρείς ποτε πρόβλημα....ειδικά για το Ε36(και το Ζ3 νομίζω απο μηχανικά ειναι ίδιο) τα βρίσκεις και στ περίπτερο που λεει ο λόγος σε πολύ καλή τιμή....ενω η Mazda.......σε @@......ετσι δεν είναι??ασε που εμφανισιακά πιστέυω το ΜΧ5 δεν πιάνει μια μπροστά σε μία καλοσυντηρημένη Ζ....πολύ πιο απλό αυτοκίνητο...άσε που κυκλοφορούν τα 2πλάσια απο τα Ζ3....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 28-09-11, 19:10
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
@Straight six
Διαφορες στο σασι απο τα ΝΑ (mk1) εχουν δομικα ή μονο δεσιματα, υποπλαισια κτλ?
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 28-09-11, 19:11
Το avatar του χρήστη kapsourisz3
kapsourisz3 Ο χρήστης kapsourisz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 27-02-2011
Μηνύματα: 28
kapsourisz3 is on a distinguished road
Δεν το συζητώ καν για το ΝC.....είναι απλά αποτυχία για μένα....καμία σχέση με τα προηγούμενα......
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 28-09-11, 19:22
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
προχωρα φιλε καψουρη (χαχαχ) καλη αγορα σε οτι και αν παρεις..ψαχτο ΚΑΛΑ παντως το ζ3....παντως φτερα προφυλαχτηρες καθισματα κονσολες θα σου στοιχισουν μισο ζ ακομα...γι αυτο σου λεω για το φεισλιφτ εγω..μπορεις να βρεις με αυτα εδω τα καθισματα που εχουν ελαχιστες διαφορες απο του m (αυτα εχω και εγω) http://www.car.gr/classifieds/cars/photos/940238/ και η κονσολα η μονη διαφορα ειναι οτι στο m εχει θερμοκρασιες κλπ στα 3 οργανακια ..φεισλιφτ με φεισλιφτ διαφερει πολυ στα φωτα (αλλα ειναι με κιτρινα φλασ αλλα με λευκα) στα καθισματα (εβγαζε 3 διαφορετικα ) ακομα και στους αεροσακους (κοιτα να εχει και συνοδηγου και πλαινους γιατι πολλα δεν φεισλιφτ δεν ειχαν αναλογα φυσικα με το πως το παρηγγελνε ο καθενας) τα τελευταια φεισλιφτ ειναι στο εσωτερικο οπως αυτο εδω της αγγελιας ακριβως
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 28-09-11, 19:42
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Επειδή ακούω πολλά και βροντερά πράγματα για το ΜΧ-5 NB & NBFL και σαν πρόην κάτοχος ενός sporty ΝBFL θα πω τα εξής αρνητικά (γιατί τα θετικα σου τα είπαν άλλοι):

- Τα 140 άλογα δύσκολα τα ανακαλύπτεις και μόνο πάνω απο τις 4000.Το ίδιο και η ροπή. Το is που έχω τώρα είναι αρκετά πιο ροπάτο στις χαμηλές-μεσαίες. Το σασί αδικείται σφόδρα.
- Απο αξιοπιστία θα αλλάξεις αρκετές φορές αντλία βενζίνης και πολλαπλασιαστές.
- Μετρια κατανάλωση για το βάρος και την αεροδυναμική του.
- Θόρυβος από κινητήρα όπως και αυξημένη θερμοκρασία στην φισούνα-καμπίνα
- Πανάκριβα ανταλλακτικά φανοποιείας


Βέβαια το 2008 που το πήρα έκανε 12500 (!) και μάλλον γι αυτό ήμουν και τόσο αυστηρός στις τότε διαπιστώσεις μου..Πλέον έχουν πέσει σχεδόν στο μισό οι τιμές οπότε αλλάζει το πράγμα..
Σϊγουρα είναι ένα παιχνίδι. Απλά θέλει υποχωρήσεις, μπλοκέ και ένα δεύτερο αυτοκίνητο για τις δουλειές σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 28-09-11, 19:45
Το avatar του χρήστη Straight six
Straight six Ο χρήστης Straight six δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-03-2009
Μηνύματα: 923
Straight six will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
@Straight six
Διαφορες στο σασι απο τα ΝΑ (mk1) εχουν δομικα ή μονο δεσιματα, υποπλαισια κτλ?
ενεμα ενα πραμα θα σου πω...ειχα παρει τηλεφωνο πριν χρονια τον μανουκι για τουρμπο και σχετικα για το μκ1 γτ σκεφτομουν να παρω αυτο...μιλαμε για 2003....ενω αυτος ειχε μκ1 τουρμπατο πολλα αλογα μου, ειπε απλα μην το σκεφτεσαι!! παρε μκ2 μεγαααλη διαφορα στο πλαισιο..μονο και μονο για αυτο μ λεει...το σασι του μκ1 μπροστα στου μκ2,μκ2.5 ειναι λαστιχο...δεν συζυταμε καν για το καινουργιο.,....οσων αφορα για το σασμαν και διαφορικα θα σας πω πως δν καταλαβαινουν χριστο...κατι σαν το σασμαν του μ3 286...αυτα που λενε για λιωμενα σασμαν κ υα σχετικα ειναι κουλα...αυτα συμβαινουν αφου εχουν φαει το σκισιμο της αρκουδασ.....και δωσ του....βεβαια το καλυτερο απο ολα ειναι μκ3.....καθολου αποτυχια φιλοι μου...λιιιιγο βαρυτερο αλλα πλαισιο βραχος, ποιοιτητα και αλλα που τωρα δεν εχω χρονο να σας πω... http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1034893/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1331273/

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1444821/ δεν θυμαμαι αλλο τιμιο αμαξι σαν και αυτο... ουτε προμοσιον να εκανα
__________________
PANAGIOTIS SAYS: Nothing better than a damn S-T-R-A-I-G-H-T S-I-X
engine
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.