Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 20-03-11, 11:07
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Ε90 bilstein αμορτισέρ

καλημερα παιδια σκεφτομαι να αλλαξω τα αμορτισερ σε ενα ε90 που εχω εχει 50000χλμ. δεν θελω να χαμηλωσει καθολου.εχετε καποια προταση στο τι να βαλω.να βαλω τα μαμα ζακς η να βαλω για καλητερα μπιλσταιν τα κιτρινα,αυτα συνεργαζονται με την αναρτηση του αυτοκινητου λογω του οτι εχει ραν φλατ ελαστικα.υποψην δεν θελω να χαμηλωσει γιατι βρισκει στο γκαραζ. ευχαριστω πολυ.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 20-03-11, 11:11
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μιας και δεν έχεις απαιτήσεις χαμηλώματος ή αλλαγής συμπεριφοράς, προτείνω να βάλεις τα μαμά αμορτισέρ μιας και τα bilstein βγάζουν πολύ λίγα χλμ.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 20-03-11, 11:14
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
αμορτισερ

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση ,κατα την αποψη σου καθε ποσες χιλιαδες χλμ πρεπει να αλαζουμε τα αμορτισερ.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 20-03-11, 11:40
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε δεν μπορεί να δοθεί μια απόλυτη απάντηση.

Με την εμπειρία του κάθε οδηγός μπορεί να κρίνει την μείωση της απόδοσης των αμορτισέρ και βέβαια υπάρχει και αντίστοιχη μέτρηση που σου δίνει το ποσοστό απόδοσής τους.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 20-03-11, 11:59
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε δεν μπορεί να δοθεί μια απόλυτη απάντηση.

Με την εμπειρία του κάθε οδηγός μπορεί να κρίνει την μείωση της απόδοσης των αμορτισέρ και βέβαια υπάρχει και αντίστοιχη μέτρηση που σου δίνει το ποσοστό απόδοσής τους.
πριν απο ενα μηνα που περασα κτεο το αμορτισερομετρο εδειξε 55 τοις εκατο.δεν μου ειπαν τιποτα ομως. καλο δεν ειναι να αλλαζονται για να μην δημιουργηθουν τριγμοι στο αυτοκινητο.εχω βαλει και 18αρες ζαντες
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 20-03-11, 12:07
bon1121 Ο χρήστης bon1121 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 64
bon1121 is on a distinguished road
Η δική μου άποψη μετά απο 1,5 χρόνο συμβίωσης με τα bilstein (Κίτρινα), είναι: μάλλον ποτέ ξανά. Βέβαια σε 46άρι.
Φοβερό κράτημα, αλλά κούτσουρο σε σημείο που λυπάμαι το αυτοκίνητο. Επειδή κινούμαι δε αρκετά εντός πόλης,
είμαι έτοιμος για αλλαγή γι'αυτό το λόγο. Φυσικά η άποψη αυτή είναι προσωπική, αλλα σαν τα μαμά...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 20-03-11, 12:14
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Το 55% μπορεί να είναι αποδεκτό αλλά σίγουρα δεν είναι 55% και στα 4.

Μπορεί κάποιο να είναι κάτω από 50% και να σου βγάζει αυτή την μέση τιμή.

Πάντως να ξέρεις ότι αν τα μαμά σου έβγαλαν Χ χλμ. τα bilstein θα σου βγάλουν λίγο περισσότερα από τα μισά. Μιλώ από προσωπική εμπειρία σε δύο εντελώς διαφορετικά αυτοκίνητα αλλά και από εμπειρίες πολλών γνωστών. Λίγοι είναι ευχαριστημένοι από την αξία/απόδοση των απλών bilstein.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 20-03-11, 12:15
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bon1121 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δική μου άποψη μετά απο 1,5 χρόνο συμβίωσης με τα bilstein (Κίτρινα), είναι: μάλλον ποτέ ξανά. Βέβαια σε 46άρι.
Φοβερό κράτημα, αλλά κούτσουρο σε σημείο που λυπάμαι το αυτοκίνητο. Επειδή κινούμαι δε αρκετά εντός πόλης,
είμαι έτοιμος για αλλαγή γι'αυτό το λόγο. Φυσικά η άποψη αυτή είναι προσωπική, αλλα σαν τα μαμά...
και εγω εντος πολης τα κανω αρα λες μακρυαααα ε αν σκεφτω οτι εχω 18αρες τοτε αστο καλυτερα μαλον για τα μαμα θα παω το θεμα ομως ειναι οτι εχω 50000χλμ αξιζει να αλλαχθουν .και εαν ναι μπορω να βαλω και εκτος αντιπροσωπιας
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 20-03-11, 12:19
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
οταν λεμε απλα bilstein εννοουμε Β4 ή Β6 ?
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 20-03-11, 12:26
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
οταν λεμε απλα bilstein εννοουμε Β4 ή Β6 ?
τα κιτρινα νομιζω τα απλα ειναι τα β4 η κανω λαθος
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.