Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 20-03-11, 12:29
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Λέγοντας απλά, εννοώ μη ειδική λύση όπως τα PSS μιας και ο mr incredible δεν έχει ειδικές απαιτήσεις.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-03-11, 13:33
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
τα Β4 ειναι μαυρα. Τα Β6 ειναι κιτρινα και διατηρουν το εργοασιακο υψος. τα Β8 ειναι για χαμηλωμα και ειναι παλι κιτρινα.
εγω σε e46 εβαλα τα Β6 και πρεπει να χω κανει πρπ 5000 χλμ μεχρι τωρα. στην αρχη μου φαινοταν πολυ σκληρα, αλλα τωρα ή τα συνηθισα ή μαλακωσαν λιγο. η αληθεια ειναι οτι ελεγχουν πολυ σωστα τις αντιδρασεις του αμαξωματος. για αντοχη δεν μπορω να πω ακομα, αλλα ξερω οτι υπαρχουν twin tube και monotube. θεωρητικα τα monotube αντεχουν παραπανω αλλα δεν ειναι για 4 κυλινδρα(πολλοι τα βαζουν βεβαια)
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-03-11, 13:53
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_enzo Εμφάνιση μηνυμάτων
τα Β4 ειναι μαυρα. Τα Β6 ειναι κιτρινα και διατηρουν το εργοασιακο υψος. τα Β8 ειναι για χαμηλωμα και ειναι παλι κιτρινα.
εγω σε e46 εβαλα τα Β6 και πρεπει να χω κανει πρπ 5000 χλμ μεχρι τωρα. στην αρχη μου φαινοταν πολυ σκληρα, αλλα τωρα ή τα συνηθισα ή μαλακωσαν λιγο. η αληθεια ειναι οτι ελεγχουν πολυ σωστα τις αντιδρασεις του αμαξωματος. για αντοχη δεν μπορω να πω ακομα, αλλα ξερω οτι υπαρχουν twin tube και monotube. θεωρητικα τα monotube αντεχουν παραπανω αλλα δεν ειναι για 4 κυλινδρα(πολλοι τα βαζουν βεβαια)
Γιατί λες ότι δεν είναι τα monotube για 4κύλινδρα, όταν η bilstein η ίδια τα δίνει;
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 20-03-11, 14:01
Το avatar του χρήστη mr incredible
mr incredible Ο χρήστης mr incredible δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2008
Μηνύματα: 240
mr incredible is on a distinguished road
Wink

θελω να σας ευχαριστησω ολους για τις αμεσες απαντησεις σας.μαλλον τα ζακς θα βαλω γιατι δεν θελω να ειναι κουτσουρο. απλα εχω ακουσει στο φορουμ οτι αλλοι αλλαζουν στις 80000χλμ η στις 100000χλμ.γιαυτο τοσκεφτομαι. ακομα μερικοι αλλαζουν οταν πεταξουν λαδια εγω σε ολα τα αυτοκινητα μου αλλαζω εκει γυρω στις60000.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 20-03-11, 14:08
Το avatar του χρήστη M_enzo
M_enzo Ο χρήστης M_enzo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-04-2010
Μηνύματα: 402
M_enzo will become famous soon enoughM_enzo will become famous soon enough
παιζει να θυμαμαι και λαθος τωρα που το ξανασκεφτομαι :S
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 20-03-11, 14:31
bon1121 Ο χρήστης bon1121 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 64
bon1121 is on a distinguished road
50000 τα θεωρώ λίγα για αλλαγή αμορτισέρ, μπορείς να το καθυστερήσεις, αν δεν τίθεται οικονομικό ζήτημα βέβαια είναι στο χέρι σου. Εννοείται πως μπορείς και θέλεις να τα βάλεις εκτός αντιπροσωπίας.
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-03-11, 09:14
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
τα απλα μπιλσταϊν ειναι οντως τα μαυρα Β4 και ειναι για πεταμα! σε πολλους , με την τοποθετηση αυτων, το αμαξι σηκωνεται κ λιγο!
ομως, δεν μπορουν να θεωρηθουν και τα σπορτ-σπριντ (Β6-Β8) απλα! γιατι τα μεν πρωτα Β6 ειναι αναβαθμισμενα απο τα μανισια δινοντας καλυτερο τιμονι και πιο σπορ συμπεριφορα, τα δε δευτερα Β8 ειναι κ για χαμηλωμα μεχρι 3.5ποντους! ασε που δεν χρειαζονται αλλαγη αλλα επισκευη! και δεν εχω ακουσει απο οσους τα εβαλαν οτι κρατανε λιγα χλμ! ισα-ισα...
σιγουρα υπαρχουν πολυ καλυτερες επιλογες απο αυτα αλλα ο φιλος ειπε οτι δεν θελει εξτριμ χαμηλωματος κλπ! αρα τα κιτρινα σπορτ ή κατι αναλογο απο καποιον αλλο κατασκευαστη θα ειναι μια χαρα!
απο θεμα κοπανηματος τωρα, δεν μπορω να εκφερω αποψη γιατι ολα ειναι υποκειμενικα, εω π.χ. τα θεωρω σκληρα, ειδικα τα σπριντ που μπαινουν με συνδυασμο ελατηριων χαμηλωματος


επισης, η αμορτισερομετρηση δεν λεει κατι, διοτι για να γινει σωστη πρεπει να τηρηθουν αρκετοι παραγοντες, κατι που δεν γινεται στα κτεο! απο τον σωστο ορισμο του βαρους του οχηματος, το βαρος σε καθε αξονα, την πιεση των ελαστικων κλπ! συνηθως οι τιμες που βγαινουν ειναι...αλλα λογια να αγαπιομαστε! το μονο που μπορει να βγει σαν σχετικα ορθο αποτελεσμα ειναι το ποσοστο διαφορας της φθορας μεταξυ των 2 αμορτισερ στον ιδιο αξονα! και αυτο σαν ποσοστο μονο, και παλι κατω απο ορισμενα κριτηρια!
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 21-03-11 στις 09:22
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.