Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-11-12, 08:09
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εγώ,
έχω να σου δώσω συγχαρητήρια για την προσπάθεια και για την ειλικρίνεια..
Το αποτέλεσμα σίγουρα δε σε δικαιώνει, στην Αγγλία κάτι γιαγιάδες 80+ ετών
βάφουν καντράν με μεγεθυντικό φακό, ειδικά χρώματα, και πινέλο μίας και μοναδικής τρίχας.
Αν θυμάμαι καλά, κάθε βελόνα είχε 80 περάσματα για να καλυφθεί..
Σε 40 χρόνια πρέπει να το ξαναδοκιμάσεις..
Μέχρι τότε.. απλά....
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-11-12, 08:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημητρη αν θυμασαι εχω κανει την διαδικασια αυτη και οχι μονο αφου εχω αλλαξει και τον φωτισμο σε μπλε αντι πορτοκαλι...
Τις βελονες τις βαφουμε με χρωμα για μοντελισμο και μαλιστα υπαρχει κοκκινο για τα φωτα των μοντελων που βαφονται παντα απο την μεσα μερια,στην περιπτωση του καντραν μας ΠΑΝΤΑ απο την κατω μερια της βελονας..
Αν χρειαζεσαι βελονα ευχαριστως να σου χαρισω μια περισευουμενη ,αν δεν κανω λαθος ειναι και αυτη κοκκινη..
Γιώργο, καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την προσφορά.
Δεν το θυμόμουν φίλε μου, ότι το είχες κάνει.

Για το χρώμα του μοντελισμού, το είχα δεί (Crystal red), αλλά δεν είχα εύκαιρο και ξέρεις αν δεν κρατιέσαι....Ήθελα και να το κάνω πιο πορτοκαλί-κόκκινο.

Γενικά έγινε λάθος από την αρχή. Το 99% των θεμάτων στο ίντερνετ όπως είπα είναι ''κάντε το εύκολα'', και βάφουν από πάνω. Παρασύρθηκα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ,
έχω να σου δώσω συγχαρητήρια για την προσπάθεια και για την ειλικρίνεια..
Το αποτέλεσμα σίγουρα δε σε δικαιώνει, στην Αγγλία κάτι γιαγιάδες 80+ ετών
βάφουν καντράν με μεγεθυντικό φακό, ειδικά χρώματα, και πινέλο μίας και μοναδικής τρίχας.
Αν θυμάμαι καλά, κάθε βελόνα είχε 80 περάσματα για να καλυφθεί..
Σε 40 χρόνια πρέπει να το ξαναδοκιμάσεις..
Μέχρι τότε.. απλά....
Μόνο έτσι ξέρω Παναγιώτη. Ειλικρίνεια, χιούμορ και αυτοσαρκασμός.
Το θέμα είναι να μην την πατήσει άλλος από τα χαρούμενα DIY στα μεγάλα αγγλόφωνα site του εξωτερικού.
Λίγη προσοχή θέλει σε κάποια σημεία που έμαθα ''the hard way''...

Δεν ξέρω για τις γιαγιάδες, ούτε για τα ειδικά χρώματα. Έπρεπε να ξέρω όμως. Θα γλύτωνα αρκετή από την ψυχική μου ηρεμία. (Για να φτάσεις στο σημείο του χιούμορ και του αυτοσαρκασμού, περνάς και μια περίοδο φρίκης πρώτα βλ. φάτσα μετά από σπασμένη βελόνα )

Ξαναλέω, σε κάποιους μπορεί να αρέσει το αποτέλεσμα. Σε μένα δεν αρέσει πολύ.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 29-11-12 στις 08:34
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-11-12, 11:05
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Respect στον Δημήτρη για το DDIY.

Για εμένα αυτή είναι η λύση, ή από Μ3 και αυτό γιατί είσαι πολύ "άρρωστος" για να υπομείνεις τις ατέλειες που 100% θα έχεις στο DDIY #2 και θα βλέπεις πάλι μόνο εσύ!!!
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-11-12, 11:12
Το avatar του χρήστη 120ihatch
120ihatch Ο χρήστης 120ihatch δεν είναι συνδεδεμένος
N46B20
 
Εγγραφή: 04-11-2004
Μηνύματα: 789
120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice120ihatch is just really nice
Δημήτρη, συγχαρητήρια για το DDIY.

Ίσως να έπρεπε να αφαιρεθεί το χρώμα κάτω από τις βελόνες με ξυράφι και όχι με ασετόν (που προσβάλλει το πλαστικό).
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-11-12, 11:13
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Δημήτρη, το πόσταρε και ο Γιάννης πιο πάνω.

Το κοίταξα αναλυτικά.
Είναι βαμμένες βελόνες 99% από πάνω, δεν βλέπω καλά.

Ή βελόνες από Μ3...ή άσπρες ΟΕΜ ή βαμμένες από κάποιον που να είναι ΠΟΛΥ τεχνίτης με αυτά τα πράγματα (παραμένει μυστήριο το πως θα ξεβάψει όμως την άσπρη ταινία με ασετόν χωρίς να θολώσει το διάφανο της βελόνας).

Με Et-OH 95βαθμών δεν ξεβάφει.
Με Et-OH 93 και γλυκερίνη δεν ξεβάφει
Με Acetone ελαφριά με παραφινέλαιο ή γλυκερίνη δεν ξεβάφει.
Με Acetone 99.8% φαρμακευτικό, ξεβάφει και ....κάνει διάφορα στη βελόνα

Εγώ είμαι Neanderthal μάλλον για να κάνω τέτοια αλλά όταν τα βλέπω, είμαι ιδιότροπος μέχρι αηδίας.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 29-11-12, 15:13
Το avatar του χρήστη GEORGE 1974
GEORGE 1974 Ο χρήστης GEORGE 1974 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-09-2010
Μηνύματα: 195
GEORGE 1974 is on a distinguished road
Δημήτρη απλά τέλειο ,μόνο και μόνο το ότι το έπιασες με τα χεράκια σου και το έκανες,είναι όλλα τα λεφτά..
__________________
ΒΜW E46 N42B18A
LPG VSI 2
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-11-12, 10:35
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Κατ'αρχας συγχαρητήρια και απο εμενα για την ειλικρίνειά σου και για το DIY. Συμβαινουν αυτα οταν το παλεύεις μονος σου, και ειναι μερος της "ομορφιάς" του ολου DIY thing. (πςςς, πώς τα λεω ετσι)

Το κόλλημα δεν το βλέπω στις φωτό που ειναι ολα φορεμένα πάντως, και, μιας και ειμαι γνωστός κάγκουρας, εμενα μ'αρεσει το αποτέλεσμα!

ΥΓ: Λάτρεψα την καρδουλα γυρω απο το σήμα της Toyotάρας! (Μαλλον ειμαι ο μονος που το παρατηρησα χαχαχα)
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 30-11-12, 10:39
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων

ΥΓ: Λάτρεψα την καρδουλα γυρω απο το σήμα της Toyotάρας! (Μαλλον ειμαι ο μονος που το παρατηρησα χαχαχα)
Δεν είναι καρδούλα, απλα κύκλωσα τα σπορ όργανα του Hilux με κόκκινες βελόνες Τώρα που το είπες, όντως μοιάζει λίγο με καρδούλα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 30-11-12, 10:44
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι καρδούλα, απλα κύκλωσα τα σπορ όργανα του Hilux με κόκκινες βελόνες Τώρα που το είπες, όντως μοιάζει λίγο με καρδούλα.
Το υποσυνείδητό σου μίλησε. Καρδούλα ειναι

/offtopic
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 30-11-12, 10:45
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ: Λάτρεψα την καρδουλα γυρω απο το σήμα της Toyotάρας! (Μαλλον ειμαι ο μονος που το παρατηρησα χαχαχα)
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν είναι καρδούλα, απλα κύκλωσα τα σπορ όργανα του Hilux με κόκκινες βελόνες Τώρα που το είπες, όντως μοιάζει λίγο με καρδούλα.
Πόσο gay είστε εσείς οι οπαδοί της τουότα τελικά?????

__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.