Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-04-09, 14:45
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M_dolce Εμφάνιση μηνυμάτων
...πρακτικα μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικα αυτοκινητα, με αλλη κουλτουρα, αλλη φιλοσοφια και σιγουρα με διαφορα 8 ετων σε τεχολογικο υποβαθρο...

Αν μιλησουμε για το Ζ4Μ Κουπε ειναι ενα εξαιρετικο αυτοκινητο με ενα εξισου εξαιρετικο μοτερ (λεγε με s54) που δεν η φιλοσοφια του ειναι κυριως για track days και οχι για να πας διακοπες, εκδρομη η για καφεδακι στο moorings (αν και οι περισσοτεροι κατοχοι γι'αυτο τα αγορασαν). Το συγκεκριμενο οχημα απαιτει συναιση στο τιμονι, γνωση του αντικειμενου και οπωσπηποτε κτηση και ενος δευτερου μικρου καθημερινου αυτοκινητου. Ειναι απο αυτα που ακομα και σταματημενα πανε με το πλαι....

Απο την αλλη μερια αναφερεσαι σε ενα ολοφρεσκο roadster, με σκληρη οροφη, γρηγορο με ενα μοτερ με αστειρευτη ροπη αλλα βολταδικο... Τα κανει ολα, (η σχεδον ολα) και συμφερει... Δεν κανει για πιστα, (και δεν μιλαω για μπουζουκια - εκει ειναι το στοιχειο του-), δεν κανει καλη εντυπωση στα πεθερικα, δεν κανει γενικα τα πραγματα που κανει το αλλο τουλαχιστον σε τοσο απολυτο βαθμο... Για βολτα, καφε, εκδρομη, παγιδα ειναι ομως εκπληκτικο και μερικα χρονια μπροστα απο το αλλο!!...
Συμφωνώ απόλυτα με τα γραφόμενα του M_dolce αν και προσωπικά θα προτιμούσα το νέο Ζ4 δεδομένου οτι γίνεται και coupe και cabrio αλλά και αν θελήσω θα μπορώ να το "περιποιηθώ" και να το κάνω και πιο γρήγορο αλλά και πιο ιδιαίτερο χωρίς αυτό να σημαίνει οτι θα πρέπει (ή μπορεί) να γίνει "M"
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-04-09, 14:52
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από john Εμφάνιση μηνυμάτων
σκεψου ακομα οτι ειναι λιγο παρακινδυνευμενο να αγορασεις αμαξι που μολις εχει βγει στην παραγωγη λογω ψιλοπροβληματων που μπορει να βγαλει
Εσύ το ίδιο δεν έκανες όπως είδα στο γκαράζ σου;
Η εγγύηση για αυτό υπάρχει νομίζω.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-04-09, 15:05
Το avatar του χρήστη z3 2.2
z3 2.2 Ο χρήστης z3 2.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2008
Μηνύματα: 935
z3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nicez3 2.2 is just really nice
Ζ4 Μ.....ειναι μυθος......
Περαν αυτου η πολυ σωστη τοποθετηση του mdolce θα σε βοηθησει.
Οποιο και να διαλεξεις σκεψου τη συμβιωση με ενα roadster....εχει τα καλα εχει και τα ασχημα......
__________________
Ειμαι εθισμενος με τον εξακυλινδρο........
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-04-09, 16:08
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ το ίδιο δεν έκανες όπως είδα στο γκαράζ σου;
Η εγγύηση για αυτό υπάρχει νομίζω.
οχι ακριβως,το παρελαβα ιανουαριο του 08,ειχε κυκλοφορισει λιγο ε?
__________________
πηγαινω αργα κ αριστερα. σιγουρα ειμαι καλος οδηγος
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-04-09, 19:30
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light





................οπως έλεγε και η αοιδός Λία (Βίσση)
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-04-09, 19:41
sciroccoR Ο χρήστης sciroccoR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2007
Μηνύματα: 220
sciroccoR will become famous soon enough
εγω αντιθετα θα επαιρνα το καινουργιο 35i....νεο μοντελο ..κουκλαρα ....σιγουρα απο τα πιο ωραια που εχει βγαλει η εταιρια...ενω το Ζ4Μ ειναι πιο ειδικης αισθητικης οχι αποδεκτο απο ολους....επισης σε 5 χρονια θα εχεις ενα καινουργιο που θα παραγεται ακομα ενω το αλλο?παλιο ηδη θα το λενε!!!και να μου πεις δεν σε νοιαζει τι θα λενε οκ...αν το πουλησεις ομως θα σε νοιαξει...!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-04-09, 20:50
dim3 Ο χρήστης dim3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-06-2007
Μηνύματα: 188
dim3 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
μια χαρα παει, αλλα δεν εχει τοσο ενιαφερον οσο στις στροφες, συμφωνα παντα με τα δικα μου στανταρ και οχι σε m, γιατι ποτε δεν ειχα.
Απλα νομιζω οτι αυτα τα εργαλεια τα χαιρεσαι πιο πολυ στους φιδισιους δρομους παρα στις ευθειες.
οκ την ιδια γνωμη εχω και εγω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από red520i Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω αντιθετα θα επαιρνα το καινουργιο 35i....νεο μοντελο ..κουκλαρα ....σιγουρα απο τα πιο ωραια που εχει βγαλει η εταιρια...ενω το Ζ4Μ ειναι πιο ειδικης αισθητικης οχι αποδεκτο απο ολους....επισης σε 5 χρονια θα εχεις ενα καινουργιο που θα παραγεται ακομα ενω το αλλο?παλιο ηδη θα το λενε!!!και να μου πεις δεν σε νοιαζει τι θα λενε οκ...αν το πουλησεις ομως θα σε νοιαξει...!!!!!
ναι το Ζ4Μ ειναι για ινδιανικες επιθεσεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 16-04-09 στις 08:16 Αιτία: συγχώνευση 2 post
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 18-04-09, 07:47
Το avatar του χρήστη onyx
onyx Ο χρήστης onyx δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-04-2007
Μηνύματα: 267
onyx will become famous soon enoughonyx will become famous soon enough
Τα Μ μπορεί να είναι μοναδικά αλλά και πολύ ειδικά αυτοκίνητα. Στον αληθινό κόσμο και εκτός πίστας το 35i θα είναι πολύ πιο εύχρηστο και μέχρι τα 70/100 προσπάθειας θα είναι πιο γρήγορο και ασφαλές. Ακόμα κι αν χάνει σε σχέση με την Μ σε στήσιμο και αίσθηση και απόλυτες επιδόσεις δεν παύει να είναι μια πολύ καλή BMW που δεν είναι λίγο. Γενικά νομίζω ότι οι περισσότεροι που αγοράζουν Μ το κάνουν επειδή μπορούν και όχι επειδή πραγματικά το έχουν ανάγκη ή είναι το πιο κατάλληλο για αυτούς.
Εγώ θα έπαιρνα όποιο ανοίγει και μόνο για αυτό κι ας είναι και ατμοσφαιρικό τρίλιτρο.... (περισσότερο από ικανοποιητικά ζωηρό αν δεν είσαι κοντράκιας, πιο ομοιογενές, πιο αξιόπιστο, πιο οικονομικό σε χρήση και αγορά)
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 19-04-09, 13:25
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου δε το συζηταω καθολου! Ζ4Μ δαγκωτο! Κι αν δεν εχει πουληθει το καινουριο που λες πηγαινε γι αυτο κι οχι για καποιο ξεσκισμενο μεταχειρισμενο. Δε θα κατσω να συγκρινω τα δυο αμαξια (Ζ4Μ Coupe- νεα Z4 S35i), απλα να ξερεις πως ανακοινωθηκε πως τουλαχιστον προς το παρων η BMW δεν προκειτε να βγαλει εκδοση Μ της νεας Ζ4 λογω της οικονομικης κρισης και λογω του οτι στραφηκε το Μ Division στην αναπτυξη και προωθηση των Χ5Μ και Χ6Μ.
Οποτε μιλαμε πως το Ζ4Μ ειναι ενα future classic αμαξι πλεον...
Απλα σκεψου το...

Συμφωνω με τον προλαλησαντα μιλαμε για το πλεον αλητικο σκαφος που εχει βγαλει H BMW.
Ειναι Μ ειναι και καινουργιο(καθαρο - αδουλευτο-αντιπροσωποιας).Και πριν 6 μηνες με 50000 ευρω μονο μεταχειρισμενο το παιρνες. Το παλιο- νεο μοντελο που λεμε δεν ισχυει.Δεν μιλαμε για SEAT CUPRA μιλαμε για τσιλικο M!!!!!!!!!!!

τωρα για το θεμα της καθημερινοτητας ισως προβλημα να ειναι και τα δυο μοντελα.
εκτος κι αν υπαρχει και δευτερο μοντελο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.