Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Άλλες Σειρές > Άλλες Σειρές - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-11-09, 20:02
Το avatar του χρήστη johnci
johnci Ο χρήστης johnci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2005
Μηνύματα: 43
johnci is on a distinguished road
Κόμπιασμα στην επιτάχυνση σε Μini Cooper S R53

Καλησπέρα!

Έχω το R53, μοντέλο του 2004 και μου παρουσίασε ένα πρόβλημα και έλεγα μήπως έχει πάθει το ίδιο κανείς μήπως και με βοηθήσει.

Όταν είμαι εντός Αθήνας είναι όλα μια χαρά. Όταν βγαίνω σε επαρχιακό δρόμο σε στροφές κάθε φορά που φτάνω περίπου στις 4.000σαλ κάνει σαν ένα κόμπιασμα και κόβει το γκάζι. Συγκεκριμένα μία φορά με κρέμαγε ασταμάτητα από την Ψάθα μέχρι την Γλυφάδα, και στην παραλιακή έκοψε τελείως το γκάζι, ευτυχώς πρόλαβα και έκανα δεξιά και σταμάτησα, έσβησα και ξανάναψα την μηχανή και συνήλθε μέχρι να φτάσω σπίτι.

Ενώ όσες φορές το πήγα μέχρι Σούνιο που έχει λίγες στροφούλες δεν μου το έκανε καθόλου. Το πήγα στην BMW και δεν βρήκαν τι έφταιγε αφού όταν το πήγαιναν βόλτα να το ζορίσουν μήπως το κάνει δεν το έκανε. Ούτε έβγαλε κάποιο σφάλμα στον εγκέφαλο.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει, please do!!!
__________________
Burn My Wheels
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-11-09, 22:58
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Έλεγξε τον map sensor. Έχει 2, συνήθως την ακούει αυτός που είναι μετά τον κομπρέσορα.
Έλεγξε μήπως πατινάρει ο ιμάντας του κομπρέσορα. Αν έχεις μικρότερη τροχαλία, πρέπει να έχεις και τι σωστό λουρί, πιο κοντό.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-11-09, 00:04
Το avatar του χρήστη johnci
johnci Ο χρήστης johnci δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2005
Μηνύματα: 43
johnci is on a distinguished road
Πως μπορώ να ελέγξω αν φταίει ο map sensor? Το βγάζει στο διαγνωστικό? Γιατί στο διαγνωστικό δεν βγάζει κανένα σφάλμα.
Αν πατίναρε ο ιμάντας του κομπρέσορα δεν θα μου το έκανε συνέχεια?
__________________
Burn My Wheels
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.