Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-05-09, 17:32
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Σπύρο, απ' οσο μπορώ να καταλάβω, μελετώντας τον κατάλογο και τα σχέδια των ανταλλακτικών, πρέπει να υπάρχουν δύο τύπων ποτηροθήκες στην κεντρική κονσόλα:

1.- Αυτό το σετ -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nsole_cubbies/ που αποτελείται από τα κομμάτια 16, 17 (Χ 2 τεμ.), 18, 19 και 20. Το συγκεκριμμένο σετ, το οποίο (συναρμολογημένο), φαίνεται ίδιο με την φωτό που έχεις ανεβάσει, δεν μου πολυφαίνεται να μπορεί να κουμπώσει έτσι απλά στην στάνταρ κονσόλα.

2.- Το πρόσθετο αυτό -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...oddments_tray/ αξεσσουάρ το οποίο "κουμπώνει" στην στάνταρ κεντρική κονσόλα. Το συγκεκριμμένο, το οποίο υπερυψώνει την κονσόλα, είναι αυτό που έχουν βάλει πάρα πολλοί συνάδελφοι εδώ μέσα (Παναγιώτη, αυτό δεν έχεις κι' εσύ;).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-05-09, 17:40
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σπύρο, απ' οσο μπορώ να καταλάβω, μελετώντας τον κατάλογο και τα σχέδια των ανταλλακτικών, πρέπει να υπάρχουν δύο τύπων ποτηροθήκες στην κεντρική κονσόλα:

1.- Αυτό το σετ -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...nsole_cubbies/ που αποτελείται από τα κομμάτια 16, 17 (Χ 2 τεμ.), 18, 19 και 20. Το συγκεκριμμένο σετ, το οποίο (συναρμολογημένο), φαίνεται ίδιο με την φωτό που έχεις ανεβάσει, δεν μου πολυφαίνεται να μπορεί να κουμπώσει έτσι απλά στην στάνταρ κονσόλα.

2.- Το πρόσθετο αυτό -> http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...oddments_tray/ αξεσσουάρ το οποίο "κουμπώνει" στην στάνταρ κεντρική κονσόλα. Το συγκεκριμμένο, το οποίο υπερυψώνει την κονσόλα, είναι αυτό που έχουν βάλει πάρα πολλοί συνάδελφοι εδώ μέσα (Παναγιώτη, αυτό δεν έχεις κι' εσύ.
Αντώνη, αρχικά είχα την διπλή κασσετοθήκη και το τασάκι (συν τον τεμπέλη, και φυσικά το τασάκι για τους πίσω επιβάτες). Αγόρασα το σετ με τα κομάτια 17,18,19,20 και αφαίρεσα την κασσετοθήκη και το μπροστινό τασάκι. Πίσω τασάκι και τεμπέλης έμειναν ανέπαφα. Φυσικά όπως αναφέρεις και εσύ, η νέα κονσόλα (δηλ. τα 17-20) είναι πλέον λίγο υπερυψωμένα (λόγω βάθους των ποτηροθηκών). Αν δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα, φαίνεται καθαρά.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-05-09, 17:42
Το avatar του χρήστη patherhan
patherhan Ο χρήστης patherhan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-04-2009
Μηνύματα: 187
patherhan will become famous soon enough
Έχω την εντύπωση ότι η αντιπροσωπεία δεν πουλά ξεχωριστά τα κομμάτια, αλλά όλα μαζί. Το λεώ αυτό γιατί στο 46αρι μου, που δεν είχε τεμπέλη, όταν του έβαλα, τον πλήρωσα 300 ευρώ, και αλλάχτηκε και το σκαφάκι από κάτω.. Οπότε, όποιος θέλει το γνήσιο ανταλλακτικό, μάλλον θα υποχρεωθεί να αγοράσει όλο το σετ απο την αρχή και όχι το συγκεκριμένο κομμάτι.
__________________
Το κλειδί του "παραδείσου"...
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-05-09, 17:45
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Να μας ανεβάσει ο Σπύρος μία φωτό να δούμε πως είναι η κονσόλα του τώρα. Αν έχει τον τεμπέλη, τι υπάρχει αυτή τη στιγμή στο σημείο που μπαινει η νέα κοσνόλα που θέλει να πάρει? Πιστεύω ότι έχει κασετοθήκη/CDθήκη & τασάκι. Υπάρχει και μία περίπτωση να έχει τον μακρόστενο αποθηκευτικό χώρο με το καπάκι (αντί για CD/Κασέτα)...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-05-09, 17:47
Το avatar του χρήστη crazy_beaver
crazy_beaver Ο χρήστης crazy_beaver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2007
Μηνύματα: 956
crazy_beaver will become famous soon enoughcrazy_beaver will become famous soon enough
Αν μπορει καποιος να γραψει part numbers για να το κανουμε οπως του sswift13 θα ηταν πολυ καλο και μια τιμουλα στο περιπου.
__________________
Τα λεφτα μου τα εφαγα στις γυναικες, στα ποτα και στα αυτοκινητα!!!! Τα υπολοιπα απλως τα σπαταλησα!!!!!!

και να 'ναι και καινούρια, σαν έμπειρη παρθένα
<- http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...&postcount=254
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-05-09, 17:47
Το avatar του χρήστη mitsos_chania
mitsos_chania Ο χρήστης mitsos_chania δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-10-2007
Μηνύματα: 1.308
mitsos_chania has a spectacular aura aboutmitsos_chania has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από patherhan Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω την εντύπωση ότι η αντιπροσωπεία δεν πουλά ξεχωριστά τα κομμάτια, αλλά όλα μαζί. Το λεώ αυτό γιατί στο 46αρι μου, που δεν είχε τεμπέλη, όταν του έβαλα, τον πλήρωσα 300 ευρώ, και αλλάχτηκε και το σκαφάκι από κάτω.. Οπότε, όποιος θέλει το γνήσιο ανταλλακτικό, μάλλον θα υποχρεωθεί να αγοράσει όλο το σετ απο την αρχή και όχι το συγκεκριμένο κομμάτι.
καποιο λαθος εγινε γιατι εγω πληρωσα 30 ευρω τη θηκη με καπακι και 20 ευρω σκετες τις ποτηροθηκες.300 ευρω βεβαια για την αντιπροσωπεια στα μερη μας ειναι και λιγα...τι να πω
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-05-09, 17:48
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sswift13 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντώνη, αρχικά είχα την διπλή κασσετοθήκη και το τασάκι (συν τον τεμπέλη, και φυσικά το τασάκι για τους πίσω επιβάτες). Αγόρασα το σετ με τα κομάτια 17,18,19,20 και αφαίρεσα την κασσετοθήκη και το μπροστινό τασάκι. Πίσω τασάκι και τεμπέλης έμειναν ανέπαφα. Φυσικά όπως αναφέρεις και εσύ, η νέα κονσόλα (δηλ. τα 17-20) είναι πλέον λίγο υπερυψωμένα (λόγω βάθους των ποτηροθηκών). Αν δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασα, φαίνεται καθαρά.
Άρα, απ' ότι καταλαβαίνω, τα ανταλλακτικά που απεικονίζονται στο πρώτο link που έδωσα, αποτελούν τα μεμονωμένα κομμάτια της "κομπλέ ποτηροθήκης" που απεικονίζεται στο δεύτερο link...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-05-09, 17:50
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Άρα, απ' ότι καταλαβαίνω, τα ανταλλακτικά που απεικονίζονται στο πρώτο link που έδωσα, αποτελούν τα μεμονωμένα κομμάτια της "κομπλέ ποτηροθήκης" που απεικονίζεται στο δεύτερο link...
Για να έχει τεμπέλη, πρέπει να έχει (λογικά) το παρακάτω:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...armrest_front/

Στην παρακάτω εικόνα, τι υπάρχει εκεί που έχω βάλει κόκινο?
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg console.JPG (63,7 KB, 70 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-05-09, 17:59
Το avatar του χρήστη Αντών///is
Αντών///is Ο χρήστης Αντών///is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-03-2008
Μηνύματα: 1.019
Αντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to beholdΑντών///is is a splendid one to behold
Μπορεί να μην υπάρχει και τίποτα, πέραν του σταχτοδοχείου (ή της θήκης μικροαντικειμένων). Όπως είναι και το δικό μου... Νομίζω πως το σκαφάκι στις δύο κονσόλες (απλή και με υποβραχιόνιο) είναι ίδιο, δηλ. έχει τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις (μήκος Χ πλάτος Χ βάθος). Έχω την εντύπωση πως οι δύο τύποι κονσόλας διαφέρουν από το σκαφάκι και πίσω, εκεί δηλ. που υπάρχει η άρθρωση του υποβραχιόνιου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-05-09, 18:01
Το avatar του χρήστη sswift13
sswift13 Ο χρήστης sswift13 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Μηνύματα: 365
sswift13 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης Ε36Μ42 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορεί να μην υπάρχει και τίποτα, πέραν του σταχτοδοχείου (ή της θήκης μικροαντικειμένων). Όπως είναι και το δικό μου... Νομίζω πως το σκαφάκι στις δύο κονσόλες (απλή και με υποβραχιόνιο) είναι ίδιο, δηλ. έχει τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις (μήκος Χ πλάτος Χ βάθος). Έχω την εντύπωση πως οι δύο τύποι κονσόλας διαφέρουν από το σκαφάκι και πίσω, εκεί δηλ. που υπάρχει η άρθρωση του υποβραχιόνιου.
Θα μας βοηθούσε μια φωτό με τα κομάτια 17-20 εκτώς? Μόνη της η κονσόλα δηλαδή. Αν είναι κατεβαίνω κάτω και αρχίζω ξήλωμα ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:46.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.