Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 03-09-08, 18:57
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου φίλε μου και ειδικά με τα δυο παραπάνω που ανέφερες...000000
Ξερεις υπαρχει και το Συνταγμα που εχει καποιους νομους.

Δεν μπορει να μας λεει παρτε οτι θελετε κατω απο 50.000, και μετα να λεει απο σημερα σας γ@μαω.....

Αλλα ο Ελληνας δεν κανει τιποτα.

Ο Μανος ειπε ειμαστε 4000 μελη.

Απο 10 ευρω να βαλουμε ειναι 40.000

Ξερεις ποσα club υπαρχουν στην Ελλαδα οπως Audi και Merc....

Αν πας στο Ευρωπαικο Δικαστηριο με 300.000 ευρω και να εχεις δικηγορους ολα γινονται.

Αλλιως αν το θετεις ετσει οτι δεν τρεχει καστανο, αυριο αν πει 2/λιτρο κατσε και βαλε....
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 03-09-08, 18:59
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
Και 2ον μιλαμε για τα αμαξια εδω και ολα τα club με αμαξια στην Ελλαδα αυτο λενε εδω και 5 μερες,

Ξερεις τι θα γινει αμα ανοιξει τραπεζικους λογαριασμους και πιστωτικες το χαος.

Μεσος ορος σε καθε σπιτι ειναι 3 τραπεζικοι και μπορει και 5 καρτες χαλαρα.....
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 03-09-08, 19:04
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Παιδιά το κράτος βγάζει απο τις πωλήσεις αυτοκινήτων μεγάλου κυβισμού (ειδικό φόρο) που σε 1 αμάξι μεγάλου κυβισμού είναι 6000 + τα τέλη. Αν το κάνουν αυτό και πουλήσουμε τα αμάξια μας και πάρουμε 1600, τότε δε θα βγεί κερδισμένο το κράτος! Οι πωλήσεις θα πέσουν ή θα μηδενιστούν και μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα θα έχουν μόνο οι μεγαλοεπειχειρήματίες που ξέρουν πως να "κρύβουν" απο την εφορία.
Πορείες κλπ θα γίνουν με μεγάλου κυβισμού αυτοκίνητα έξω απο τη Βουλή... (αν υλοποιηθεί ενα τέτοιο άδικο μέτρο!). Μέχρι τότε όμως κανείς δε ξέρει τί σχεδιάζουν.
Ισως, ξαναλέω, πιο δίκαια τεκμήρια ΙΧ.
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 03-09-08, 19:08
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Kυκλοφορεί έντονα μια φήμη, πως είναι μουφα το σκηνικό, κάτι σαν τυράκι στην φάκα. Δηλαδή "επαναφέρουμε τα τεκμήρια", πέφτει το κλάμα της αρκούδας, γιατί ¨η κατασταση ειναι χαλια και δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι άλλο" και μετα στο δευτερο επεισόδιο θα γίνει το "είδατε βρε κουτα, εμείς για εσας δουλεύουμε τελικά το αποφύγαμε..."
με βάση την εναρμόνιση με την ευρωπαική ενωση, σε περίπτωση που γίνει επαναφορά των τεκμηρίων, με μια προσφυγή στο ευρωπαικό δικαστήριο θα τρέχουν να τ ακυρώσουν. Αυτα τα ξέρουν και δεν είναι ηλίθιοι. Οπότε ετοιμαστείτε για το χαράτσι βάσει ρύπων, που ειναι πιο ρεαλιστικό σενάριο.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 03-09-08, 19:13
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rigas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν πας στο Ευρωπαικο Δικαστηριο με 300.000 ευρω και να εχεις δικηγορους ολα γινονται.

Αλλιως αν το θετεις ετσει οτι δεν τρεχει καστανο, αυριο αν πει 2/λιτρο κατσε και βαλε....

Φίλε μου και για τα τελωνεία έχουμε καταδικαστεί απο το Ευρωπαικο Δικαστηριο και για πολλά άλλα,αλλά αμα τα κέρδη είναι τεράστια ποιός τα λογαριάζει?αυτοί με ένα τέτοιο μέτρο θα βγάλουν τόσα που δεν θα τους νοιάξει καμία απόφαση δικαστηρίου...

Οσο για τη βενζίνη και 3 ευρώ να στη πάει να είσαι σίγουρος ότι θα βάλεις, ότι και να λες,στο τέλος,μιας και οι περισσότεροι το έχουν ανάγκη το αυτοκίνητο ως καθημερινό μεταφορικό μέσο...

Οσο για το αν δεν τρέχει κάστανο,ίσα ίσα...ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...Αυτό το μέτρο,όχι μόνο απο τους υπόλοιπους,αλλα και απο εμένα προσωπικά μου στερεί το όνειρο,για μια 5ετία με 10ετία, να βάλω ένα μεγαλύτερο μοτέρ που ήθελα...Λες να είμαι ικανοποιημένος?

ΤΕΛΟΣ...ΕΚΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΣΧΕΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΤΕΚΜΗΡΙΑ,ή ΑΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΑΛΟΥΝ,ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΙ...ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΚΟΠΗ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 03-09-08 στις 19:15
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 03-09-08, 19:20
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
σημερα μιλησα με ενα λογιστη και καταφερα να καταλαβω κατι..

Αυτα π βλεπουμε στον πινακα ειναι τα παλια τεκμηρια και δεν ξερουμε αν θα ισχυσει ο ιδιο πινακας.

Προφανως αν σου λεει τεκμηριο 30000 και εχεις δηλωσει 22000 δε θα πληρωσεις 8000 ευρω!! μην τρελαθουμε! Αλλα θα πληρωσεις στην εφορια φορο που αντιστοιχει σε 30000 ευρω εισοδημα και οχι σε 22000 που εσυ δηλωνεις. Κατι τετοιο δηλαδη πανε να κανουν εγω αυτο καταλαβα και εχει μια λογικη.

Βεβαια εγω δουλευα ενα χρονο να παρω αμαξι εχω μονο τοτε εσοδα και τωρα που τα βγαλα στην ακρη θα με αναγκαζει να πληρωνω και φορο για το αμαξι γτι δεν εχω εισοδημα ενω εχω αμαξι.... ημαρτον...
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 03-09-08, 19:23
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
off topic:

για τα τελωνεια πληρωναμε προστιμα αλλα πλεον βρεθηκε νεο παραθυρακι και ειμαστε παλι νομιμοι. Και εχει ξαναειπωθει σκεψου το Μ3 σου που πιανει 40000 ξαφνικα να πεσει στα 24000 που πωλειται γερμανια.. Πρεπει να εξισωθουμε σταδιακα (μη θεωρηθει οτι συμφωνω με το μετρο π ισχυει αλλα ετσι ειναι, ολοι θελουμε να αγοραζουμε φτηνα αλλα και να πουλαμε ακριβα)
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 03-09-08, 19:27
Το avatar του χρήστη zmy5710
zmy5710 Ο χρήστης zmy5710 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2007
Μηνύματα: 197
zmy5710 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kυκλοφορεί έντονα μια φήμη, πως είναι μουφα το σκηνικό, κάτι σαν τυράκι στην φάκα. Δηλαδή "επαναφέρουμε τα τεκμήρια", πέφτει το κλάμα της αρκούδας, γιατί ¨η κατασταση ειναι χαλια και δεν μπορουμε να κάνουμε κάτι άλλο" και μετα στο δευτερο επεισόδιο θα γίνει το "είδατε βρε κουτα, εμείς για εσας δουλεύουμε τελικά το αποφύγαμε..."
με βάση την εναρμόνιση με την ευρωπαική ενωση, σε περίπτωση που γίνει επαναφορά των τεκμηρίων, με μια προσφυγή στο ευρωπαικό δικαστήριο θα τρέχουν να τ ακυρώσουν. Αυτα τα ξέρουν και δεν είναι ηλίθιοι. Οπότε ετοιμαστείτε για το χαράτσι βάσει ρύπων, που ειναι πιο ρεαλιστικό σενάριο.
και εγω αυτο σκεφτομαι,θα θελησουν να πουμε και ευχαριστω οτι και καλα δεν θα το κανουν γιατι δηθεν η οικονομια θα πηγενη καλα με τα μετρα αυξησεων που εχουν παρθη τωρα.αυτο το μετρο με τα τεκμηρια ειναι αυτοκτονια για αυτους για τα επομενα 100 χρονια και βαλε.εν ολιγης ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΗΧΗ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΟΣΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΕΥΕΡΓΕΤΕς ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 03-09-08, 19:33
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zmy5710 Εμφάνιση μηνυμάτων
και εγω αυτο σκεφτομαι,θα θελησουν να πουμε και ευχαριστω οτι και καλα δεν θα το κανουν γιατι δηθεν η οικονομια θα πηγενη καλα με τα μετρα αυξησεων που εχουν παρθη τωρα.αυτο το μετρο με τα τεκμηρια ειναι αυτοκτονια για αυτους για τα επομενα 100 χρονια και βαλε.εν ολιγης ΒΑΖΟΥΝ ΤΟΝ ΠΗΧΗ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΟΣΟ ΑΝΩΔΥΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΕΥΕΡΓΕΤΕς ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ.
εχει μια καλη λογικη... ε τους τσατσους τι κανουν για να κερδισουν ψηφους...

αλλωστε η πολιτικη ειναι παιχνιδι εντυπωσεων και μια καλοστημενη ομαδα μαρκετινκ χειρειζεται την κατασταση. Στην περιπτωση της ΝΔ τα καταφερνει αριστα (δυστυχως ευτυχως δε σχολιαζω)
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 03-09-08, 19:43
Το avatar του χρήστη rigas
rigas Ο χρήστης rigas δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Μηνύματα: 306
rigas is on a distinguished road
Φιλε αμα παει η βενζινα 2 ευρω και οχι 3 που λες να ξερεις οτι δεν ξανακαβαλαω.

Ειδη εχω μηχανη και αμαξι δεν το βγαζω, πρεπει να εχει βροχη,

Ειμαι σε μια κλιμακα που το εχω μονο για την εξηπηρετηση μου, και οχι για πηγαινω ερχομαι.

Αλλα και 2 να παει θα παρω ποδηλατο, η 100αρι παπακι που με 4 ευρω βγαζει 250χλ,

Και αυτα να το τρεχεις στα 60-80.

Οπωτε σεναριο να βαλω δεν παιζει, απο εμενα προσωπικα.

Αυτο με την φορολογια ειναι το εξης.

Δηλωνο 13.000 εχω 3000 κυβικα, ποσο ειναι το τεκμηριο σε αυτα....ειναι 70.000π.χ

Ωραια 75,000-13,000=62,000 για αυτα θα πληρωσεις φορο...που ειναι καπου στα 5000ευρω.

Αυτο θα κανει οχι να πληρωσεις τα 62.000 της διαφορας.

Στα τελη με τους ρυπους θα παιχτει το παιχνιδι.

Να ξερετε οτι ο Ελληνας εβγαλε την πατεντα, ακομα και εγω με τα 3000 εχω ειδη την λυση.
__________________
Μυθος και μαγεια μια ζωη Μ3....!!!!

Τα 295 στροφαλο ειναι λιγα, ψαχνω για 400 ροδα......
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Tags
τελη, τεκμηρια, φοροι


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.