Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 11-12-07, 12:44
ermis1975 Ο χρήστης ermis1975 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 10-12-2004
Μηνύματα: 773
ermis1975 will become famous soon enough
Εμένα έχει κανει 25000χλμ και 1 φορά αλλάχθηκε θερμοστάτης. Κατα τα άλλα τίποτε άλλο...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 09-01-08, 20:29
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Θα με συμπαθάτε γιατί δεν τα ξέρω και πολύ καλά τα τεχνικά θέματα...

Αν και έχει καιρό από το τελευταίο post, θα σας πω κι εγώ τι έπαθα με το Compact μου.Όταν είχα περίπου στα 80.000 χιλιάδες χιλιόμετα, ενα ωραίο πρωί άρχισε να ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος μέσα από τον κινητήρα. Το πήγα λοιπόν στο συνεργείο και μου είπαν πως δεν είναι τίποτα "μπορεί να έχει πάρει κανένα σκουπιδάκι μέσα" κλπ κλπ μαλακίες. Ένα βράδυ λοιπόν και ενώ πήγαινα στο σπίτι μου, σβήνει το αυτοκίνητο. Όσο κινούνταν κάνω στην άκρη πάω να το βάλω μπροστά, πέρνει και συνεχίζω. Στον ίδιο δρόμο λίγο ποιό κάτω βρίσκω να παρκάρω και σταματάω για να κάνω όπισθεν. Μόλις βάζω όπισθεν και πάω να ξεκινήσω σβήνει πάλι. Αυτό ήταν... πάπαλα...
Προσπαθούσα πολύ ώρα να το βάλω μπροστά αλλά τίποτα. Τέλος πάντων, αφού είχε μπεί το μισό αυτοκίνητο μέσα, το έβαλα και το άφησα εκεί. Την άλλη μέρα το πάω στην BMW το κοιτάει με την άλλη μέρα με πέρνει τηλέφωνο και μου λέει "φίλε εκεντροφόρος" ή πώς αλλιώς λέγετε δεν ξέρω. Του λέώ "δηλαδή;", μου λέει "αλλαγή μοτέρ=5.000 €", μένω κάγκελο "πλάκα μου κάνεις" μου λέει "όχι, μάλλον έτρεχες και έβαλες απότομα ταχύτητα" λέω κι εγώ "φίλε ήμουν σταματημένος να παρκάρω", "τι να σου πω, δεν ξέρω". Μαλώσαμε λίγο γιατί το αυτοκίνητο ήταν σχεδόν καινούργιο (αγορασμένο τον Αύγουστο 2002)
Τελικά ήθελε να μου το φάει με 10.000 ευρώ και να πάρω καινούργιο αυτοκίνητο. Δεν το έφτιαξα σε αυτόν, το έκανα αλλού με 1.200 €
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 09-01-08, 20:34
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παιδια σε τετοια σημαντικα θεματα να το τραβατε λιγακι με δικηγορο περνετε την BMW hellas και μιλατε ηρεμα ειναι δυνατον τετοιο προβλημα στο πρωτο ετος και να μην γινιε αντικατασταση θα σασς πουνε οχι και ηρεμα και ςραια θα πειτε σας ευχαριστω αλλα δωστε μου και ενα την να ενημερωσω την BMW γερμανιας και θα δειτε πως αρχιζουν μετα να τρεχουν... Το εκανες γνωστος μου βεβαια αυτουνου ηταν σασμαν ελλατωματικο και γιναν και ενστασεις στην εκαστοτε BMW...!
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 09-01-08, 22:11
Το avatar του χρήστη ni19852003
ni19852003 Ο χρήστης ni19852003 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-07-2007
Μηνύματα: 413
ni19852003 is on a distinguished road
Απότι κατάλαβα όλα όσα αναφέρετε έχουν να κάνουν με 1600άρια μοτέρ... Μήπως η μαμά BMW δεν δίνει την απαραίτητη σημασία σε αυτά τα μοτέρια??
__________________
Θέλω....
Τιμόνι ....
Όταν Νυχτώνει....
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 09-01-08, 23:20
Το avatar του χρήστη taou
taou Ο χρήστης taou δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 200
taou is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ni19852003 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απότι κατάλαβα όλα όσα αναφέρετε έχουν να κάνουν με 1600άρια μοτέρ... Μήπως η μαμά BMW δεν δίνει την απαραίτητη σημασία σε αυτά τα μοτέρια??
Ναι 1600 είναι. Ίσως να είναι και αυτό που λες, αλλά εγώ το βρίσκω Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ για μια εταιρία όπως είναι η BMW να κάνει τέτοια πράγματα. Εγώ το TOYOTA Corolla του πατέρα μου είναι 18 χρονό και ακόμα από κινητήρα είναι ΤΑΥΡΟΣ!
__________________
Ή τραβιέσε όταν πρέπει ή τραβιέσε μια ζωή

Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 02-04-08, 09:47
ykoto Ο χρήστης ykoto δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-12-2006
Μηνύματα: 12
ykoto is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από taou Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα με συμπαθάτε γιατί δεν τα ξέρω και πολύ καλά τα τεχνικά θέματα...

Προσπαθούσα πολύ ώρα να το βάλω μπροστά αλλά τίποτα. Τέλος πάντων, αφού είχε μπεί το μισό αυτοκίνητο μέσα, το έβαλα και το άφησα εκεί. Την άλλη μέρα το πάω στην BMW το κοιτάει με την άλλη μέρα με πέρνει τηλέφωνο και μου λέει "φίλε εκεντροφόρος" ή πώς αλλιώς λέγετε δεν ξέρω. Του λέώ "δηλαδή;", μου λέει "αλλαγή μοτέρ=5.000 €", μένω κάγκελο "πλάκα μου κάνεις" μου λέει "όχι, μάλλον έτρεχες και έβαλες απότομα ταχύτητα" λέω κι εγώ "φίλε ήμουν σταματημένος να παρκάρω", "τι να σου πω, δεν ξέρω". Μαλώσαμε λίγο γιατί το αυτοκίνητο ήταν σχεδόν καινούργιο (αγορασμένο τον Αύγουστο 2002)
Τελικά ήθελε να μου το φάει με 10.000 ευρώ και να πάρω καινούργιο αυτοκίνητο. Δεν το έφτιαξα σε αυτόν, το έκανα αλλού με 1.200 €
Ο ένας εκκεντροφόρος ήταν? Σε τι κατάσταση ήταν όταν τον βγάλανε?Τελικά τι άλλαξες?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.