Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-12-09, 19:23
Το avatar του χρήστη litsos69
litsos69 Ο χρήστης litsos69 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 31-08-2006
Μηνύματα: 47
litsos69 is an unknown quantity at this point
Bελτωση 325 Ε92

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-12-09, 20:45
Το avatar του χρήστη maris7
maris7 Ο χρήστης maris7 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-12-2007
Μηνύματα: 471
maris7 is on a distinguished road
xωρις να ξερω λεπτομεριες για το μοτερ του φιλου σου νομιζω οτι εχει βγαλει η ess compressor kit με πολυ καλα αποτελεσματα και αξιοποιστια κοιτα προς τα εκει
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-12-09, 21:04
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από litsos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω
Γεια σου φιλε μου και χρονια πολλα!!Εγω δεν εχω γνωσεις επι του θεματος αν και με οσα βλεπω εδω μεσα ο κομπρεσορς εινα ιτο καλυτερο..Θελω μονο να ρωτισω τι αμαξι ειχε πριν ο φιλος σου που εχε ιαπελπιστει πια τοσο με εναν 6κυλινδρο 2500 κυβικα αμαξι με 218 ιππους?Γαιτι αν δεν εχει απο s3 και πανω και μαλιστα πειραγμενο και μην πω και πιο πολλα δεν μπορω προσωπικα να δικαιολογησω τοση απελπισια..Δεν λεω τιποτα προσβλητικα απλα εκφραζω μια απορια μου σε περιπτωση που το πηρες αλλιως..Καλες γιορτες και υγεια σε ολους!!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-12-09, 12:36
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από litsos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε.
Σίγουρα ποτέ δε μας φτάνει τίποτα, αλλά αυτό που δεν χωράει ο νούς μου είναι ότι η κατάσταση είναι απελπιστική με 325 με 218ps?

Δεν έχει η ESS για αυτό το μοτέρ τίποτα. Τουλάχιστον που να αναγράφεται στο site της. Μόνο για τα προγενέστερα Μ54.
http://www.esstuning.com/categories/...-3%252dSeries/

Ότι λίγο μπορεί να τονώσει (με πολλά έξοδα) την απόδοση μια ολοκληρη εξάτμιση της Supersprint (ή αντίστοιχης εταιρείας) και κάποιο πρόγραμμα.
Αλλά για να έχει απελπιστεί με τα 218ps, δε θα βοηθηθεί με τα λίγα επιπλέον που μπορεί να κερδίσει.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-12-09, 13:16
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
δεν ξερω τι αναγκες εχει ο καθένας παντος για την ιπποδυναμη της 325 εχω σεβασμό.
θεωρώ οτι μπορεις να το απολαυσεις και σε σπορ οδήγηση.εαν τωρα ο πήχης είναι παραπνω τοτε ασ παρει ενα 335 η μ3.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-12-09, 13:32
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από litsos69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα

ολος ο κοσμος ξερη οτι τα αμαξια εχουν παρει την κατηφορα αλλα λιγο μετρο δεν βλαπτη
οχι οτι παω σε μαντρες και ξερω αλλα αυτη η απομιοση πιανει μονο τα δικα μας αμαξια?
αν παμε δηλαδη σε ανταλαγη σε μεγαλυτερο δεν εχει μειωθει και η αντιστοιχη ψαληδα που θα διναμε πριν την απομιοση ας πουμαι? οσο πεφτη ενα 325 αλλο τοσο και περισοτερο θα πρεπει να πεφτει και ενα 330 η μ3

δεν λεω αν το πουληση καπιος ειναι χαμενος αλλα αν παρει αλλο καλυτερο σαφως θα ειναι κερδισμενος
γνωμη μου..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-12-09, 14:06
Πατσίκας Βασίλειος Ο χρήστης Πατσίκας Βασίλειος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Μηνύματα: 438
Πατσίκας Βασίλειος is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tomiss Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου φιλε μου και χρονια πολλα!!Εγω δεν εχω γνωσεις επι του θεματος αν και με οσα βλεπω εδω μεσα ο κομπρεσορς εινα ιτο καλυτερο..Θελω μονο να ρωτισω τι αμαξι ειχε πριν ο φιλος σου που εχε ιαπελπιστει πια τοσο με εναν 6κυλινδρο 2500 κυβικα αμαξι με 218 ιππους?Γαιτι αν δεν εχει απο s3 και πανω και μαλιστα πειραγμενο και μην πω και πιο πολλα δεν μπορω προσωπικα να δικαιολογησω τοση απελπισια..Δεν λεω τιποτα προσβλητικα απλα εκφραζω μια απορια μου σε περιπτωση που το πηρες αλλιως..Καλες γιορτες και υγεια σε ολους!!
και γω δε μπορω να καταλαβω ποσο απελπισμενος μπορει να ειναι καποιος με αυτο το μοτερ..εχουμε το ιδιο μοτερ με 3000 κυβικα και 218 αλογα και για ποτε κατεβαζει 260 κοντερ δε καταλαβαινεις...εκτοσ και αν πριν ειχε πιο γρηογορο αμαξι...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-12-09, 16:12
tomiss Ο χρήστης tomiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-03-2009
Μηνύματα: 172
tomiss is an unknown quantity at this point
Προφανωςδεν θα μαθουμε ποτε τι αμαξι ειχε ο φιλος πριν...Εμενα μου εμεινε μονο οτι δεν δεχεται βελτιωση το μοτερ αυτο και με εκανε να αγαπησω παραπανω το 36μου
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-12-09, 17:22
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
τωρα τελευαταια ακουγεται οτι ισως βγει καποιος κομπρεσσορας.... Για να δουμε.. γιατι και εγω το ιδιο μοτερ εχω..!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-12-09, 17:47
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Απορώ γιατί πήγε και πήρε τέτοιο άχρηστο αμάξι με τόσα λίγα άλογα....
218 άλογα με straight six μοτέρ???
Χάλι μαύρο.......
Αστειεύομαι φυσικά
Πές του φίλου σου να μην κάνει τίποτα να χαρεί το αμάξι του με τα 218 ταπεινά αλογάκια του και όταν με το καλό έρθει η ώρα να πάρει το αμάξι εκείνο που θέλει
Εαν από την άλλη έχει πρόβλημα με τα γκάζια, να πάρει ένα Seat Ibiza Cupra 1.4 DSG με τα 180 άλογα και να το βελτιώσει μπούνια να βγάλει 1500 άλογα!
Τότε δεν θα τον περνάει κανείς.
Απλά να σκεφτεί τι αμάξι είχε και τι αμάξι έχει....
Πάντα υπάρχει αμάξι πιο γρήγορο από το δικό μας!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.