Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά X > Σειρά X - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-04-11, 14:21
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Exclamation Προβλημα με μπεκ Χ1 4cyl

Σκασανε τα νεααααααααααααα.......

Για καντε μια βολτα απο την εκαστοτε αντιπροσωπεια ολοι οι κατοχοι 4κυλινδρων Χ1...
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-04-11, 19:05
Το avatar του χρήστη gnx
gnx Ο χρήστης gnx δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 06-01-2007
Μηνύματα: 683
gnx will become famous soon enoughgnx will become famous soon enough
Βρε Γιώργο; Τα μπεκ του Ν42 δεν ειναι ολα ιδια; Γιατι συγκεκριμενα του Χ1;
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-04-11, 19:41
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ναι έχει δίκιο ο gnx
O κινητήρας του Χ1 είναι ίδιος με του Χ3
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 27-04-11, 22:26
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Δε σημαινει οτι επειδη εχουν τον ιδιο κινητηρα,θα ειχαν και τα ιδια μπεκ...
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 27-04-11, 22:28
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Θες να μας πεις τι πρόβλημα βγάζουν?
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 27-04-11, 22:49
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Οτι προβλημα βγαζει ενα προβληματικο μπεκ....
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 08-05-11, 23:51
Το avatar του χρήστη Skyman
Skyman Ο χρήστης Skyman δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 08-05-2011
Μηνύματα: 6
Skyman is on a distinguished road
Έχω αγοράσει την BMW X1 18s εδώ και 3 εβδομάδες. Με την παραλαβή έβαλα 20 ευρώ BP 100 και στην συνέχεια το φουλάρισα με ΕΚΟ 100. Στα 200 χιλιόμετρα ο κινητήρας τρεμόπαιζε και αναβόσβησε ένα κίτρινο λαμπάκι σαν βρύση. Έσβησα την μηχανή την άναψα πάλι και επανήλθε. Μετά από το 50 χιλιόμετρα το έκανε πάλι και το πήγα στην αντιπροσωπεία. Μου είπαν από κακή βενζίνη αλλά τουλάχιστον στο βενζινάδικο που έβαλα ΕΚΟ πήγαινα πολύ καιρό το προηγούμενο αυτοκίνητο μου και έβαζα απλή αμόλυβδη χωρίς ποτέ να είχα πρόβλημα όπως και τους το είπα. Μου είπανε όταν το ρεζερβουάρ φτάσει κάτω από το μισό να βάλω ένα πρόσθετο μπουκαλάκι βενζίνης που το πλήρωσα 12 ευρώ και μετά να το φουλάρω όπως και έκανα πάλι με απλή αμόλυβδη ΕΚΟ αυτή την φορά από άλλο βενζινάδικο. Το ζήτημα είναι ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για εργοστασιακά προβλήματα σε μπέκ, πολλαπλασιαστές και μπουζί ελπίζω να μην αντιμετωπίσω ανάλογα προβλήματα με αυτά που έχω διαβάσει στην σειρά 1 και σειρά 3. Θα ήθελα την γνώμη σας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 09-05-11, 00:17
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Skyman Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχω αγοράσει την BMW X1 18s εδώ και 3 εβδομάδες. Με την παραλαβή έβαλα 20 ευρώ BP 100 και στην συνέχεια το φουλάρισα με ΕΚΟ 100. Στα 200 χιλιόμετρα ο κινητήρας τρεμόπαιζε και αναβόσβησε ένα κίτρινο λαμπάκι σαν βρύση. Έσβησα την μηχανή την άναψα πάλι και επανήλθε. Μετά από το 50 χιλιόμετρα το έκανε πάλι και το πήγα στην αντιπροσωπεία. Μου είπαν από κακή βενζίνη αλλά τουλάχιστον στο βενζινάδικο που έβαλα ΕΚΟ πήγαινα πολύ καιρό το προηγούμενο αυτοκίνητο μου και έβαζα απλή αμόλυβδη χωρίς ποτέ να είχα πρόβλημα όπως και τους το είπα. Μου είπανε όταν το ρεζερβουάρ φτάσει κάτω από το μισό να βάλω ένα πρόσθετο μπουκαλάκι βενζίνης που το πλήρωσα 12 ευρώ και μετά να το φουλάρω όπως και έκανα πάλι με απλή αμόλυβδη ΕΚΟ αυτή την φορά από άλλο βενζινάδικο. Το ζήτημα είναι ότι με όλα αυτά που έχω ακούσει για εργοστασιακά προβλήματα σε μπέκ, πολλαπλασιαστές και μπουζί ελπίζω να μην αντιμετωπίσω ανάλογα προβλήματα με αυτά που έχω διαβάσει στην σειρά 1 και σειρά 3. Θα ήθελα την γνώμη σας.
Κατα τη γνωμη μου μαλλον σου λενε βλακειες περι βενζινης. Ειναι η γνωστη καραμελα- δικαιολογια που λενε σε ολο τον κοσμο για να καλυψουν την ανεπαρκεια των προιοντων και υπηρεσιων τους.
Αλλαξε συνεργειο, μη χαλας τα λεφτα σου σε βενζινες, προσθετα και ματζουνια. Ρωτα, βρες και πηγαινε σε καποιο αξιοπιστο να σου βρουνε τι φταιει.
Τυπικα προβληματα 4κυλινδρων ατμοσφαιρικων κινητηρων αμεσου ψεκασμου της BMW ειναι αυτα που περιγραφεις και μπορει να προερχονται απο εναν ή συνδυασμο προβληματων σε μπεκ, μπουζι, πολλαπλασιαστες, καποιον αισθητηρα ισως ή κατι αλλο. Τα συνηθεστερα ειναι αυτα που εγραψα.

Κανε και μια αναζητηση στα sections σειρων 1 και 3,βρες και διαβασε σχετικα με τα προβληματα αυτοκινητων με ιδια μοτερ...

Δυστυχως καλωσηρθες στον κοσμο των BMW προβληματων, ευχομαι να βγεις απο αυτον συντομα, ανεξοδα και ανωδυνα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 09-05-11, 00:38
Το avatar του χρήστη Geo_3D
Geo_3D Ο χρήστης Geo_3D δεν είναι συνδεδεμένος
User you love to hate!!!!
 
Εγγραφή: 07-07-2004
Μηνύματα: 6.444
Geo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to beholdGeo_3D is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατα τη γνωμη μου μαλλον σου λενε βλακειες περι βενζινης. Ειναι η γνωστη καραμελα- δικαιολογια που λενε σε ολο τον κοσμο για να καλυψουν την ανεπαρκεια των προιοντων και υπηρεσιων τους.
Αλλαξε συνεργειο, μη χαλας τα λεφτα σου σε βενζινες, προσθετα και ματζουνια. Ρωτα, βρες και πηγαινε σε καποιο αξιοπιστο να σου βρουνε τι φταιει.
Τυπικα προβληματα 4κυλινδρων ατμοσφαιρικων κινητηρων αμεσου ψεκασμου της BMW ειναι αυτα που περιγραφεις και μπορει να προερχονται απο εναν ή συνδυασμο προβληματων σε μπεκ, μπουζι, πολλαπλασιαστες, καποιον αισθητηρα ισως ή κατι αλλο. Τα συνηθεστερα ειναι αυτα που εγραψα.

Κανε και μια αναζητηση στα sections σειρων 1 και 3,βρες και διαβασε σχετικα με τα προβληματα αυτοκινητων με ιδια μοτερ...

Δυστυχως καλωσηρθες στον κοσμο των BMW προβληματων, ευχομαι να βγεις απο αυτον συντομα, ανεξοδα και ανωδυνα...
3 εβδομαδων καινουργιο αυτοκινητο,δε νομιζω να εχει και πολλες επιλογες περαν των αντιπροσωπειων....Πως θα καλυφθει στην εγγυηση αν βγαλει καποιο προβλημα???

Οσο αφορα τα ψιλορεταρισματα,μπορει να ειναι κατι τυχαιο αυτη την στιγμη...αν δεν ειναι θα φανει στο μελλον και θα καταγραφει και στον εγκεφαλο,συνεπως και στο διαγνωστικο
__________________
If you smell...what Geo is cookin!!!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από agrotis328 Εμφάνιση μηνυμάτων
στο 400αρι δεν ειχα ελπιδα...αυτος θα μας κανει να αλλαξουμε και χωρα!!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 09-05-11, 00:42
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Geo_3D Εμφάνιση μηνυμάτων
3 εβδομαδων καινουργιο αυτοκινητο,δε νομιζω να εχει και πολλες επιλογες περαν των αντιπροσωπειων....Πως θα καλυφθει στην εγγυηση αν βγαλει καποιο προβλημα???

Οσο αφορα τα ψιλορεταρισματα,μπορει να ειναι κατι τυχαιο αυτη την στιγμη...αν δεν ειναι θα φανει στο μελλον και θα καταγραφει και στον εγκεφαλο,συνεπως και στο διαγνωστικο
Να παει σε αλλη αντιπροσωπεια προτεινω κι εγω εστω να παρει 2η γνωμη.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:20.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.