Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-03-11, 21:54
chris.sga Ο χρήστης chris.sga δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 21
chris.sga is on a distinguished road
Συντονισμός footrest σε E92 320i

Καλησπέρα σε όλους.
Εχει παρατηρήσει κανείς συντονισμο στο footrest δίπλα στο συμπλεκτη σε κάποιες συγκεκριμένες στροφές.

Μιλάμε για E92 320.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-03-11, 23:32
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εχεις καποια προσθηκη εκει οπως πχ 'Μ' ή Performance footrest?.. Αν ναι πιθανο να ναι ξεβιδωμενο λιγακι.
Αλλιως δε νομιζω εκει να συντονιζει σε κανενα αυτοκινητο. Εκτος κι αν περασες απο καμια νερολακουβα και ενιωσες το νερο που χτυπησε μεσα στο θολο.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-03-11, 13:30
chris.sga Ο χρήστης chris.sga δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 21
chris.sga is on a distinguished road
Καμια προσθηκη, το αμαξι ειναι μαμα exclusive 1 χρονου ακομα στη εγγυηση, ο συντονισμος ή βιμπραρισμα -οπως μου το ειπε ο τεχνικος συμβουλος στην αντιπροσωπεια την πρωτη απο τις 2 φορες που το πηγα - ειναι διαρκες και οχι μια φορα.

Το σημειο εκεινο απο 2000-2500στροφες συντονιζει και ειναι πολυ αισθητο στο ποδι, και ειναι και απιστευτα ενοχλητικο εαν φανταστεις οτι σε αυτες τις στροφες κανεις ενα ταξιδι οποτε και το ποδι μενει εκει για πολυ ωρα.

Την πρωτη φορα που το πηγα μου ειπαν οτι εχει μια βιδα και την εσφιξαν και την 2η μαλλον δεν το κοιταξαν καθολου (το ειχα αφησει για αναβαθμιση εγκεφαλου) και μου ειπαν οτι μετα την αναβαθμιση ειναι πολυ λιγοτερο αισθητο.

Βασικα με ανησυχει μην ειναι προαγγελος για τιποτα χειροτερο, εχθες παρατηρησα οτι οταν παιζω λιγο αριστερα δεξια (ελαχιστα απο το ευθεια) με 3η και 2200 σταματαει και οταν γυριζω ευθεια ξαναξεκιναει.

Εκτος εαν ειναι ο τροπος του αυτοκινητου να μου πει, σταματα την χαλαρη οδηγηση και ξεκινα τις "πορτες".
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-03-11, 16:14
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από chris.sga Εμφάνιση μηνυμάτων
Καμια προσθηκη, το αμαξι ειναι μαμα exclusive 1 χρονου ακομα στη εγγυηση, ο συντονισμος ή βιμπραρισμα -οπως μου το ειπε ο τεχνικος συμβουλος στην αντιπροσωπεια την πρωτη απο τις 2 φορες που το πηγα - ειναι διαρκες και οχι μια φορα.

Το σημειο εκεινο απο 2000-2500στροφες συντονιζει και ειναι πολυ αισθητο στο ποδι, και ειναι και απιστευτα ενοχλητικο εαν φανταστεις οτι σε αυτες τις στροφες κανεις ενα ταξιδι οποτε και το ποδι μενει εκει για πολυ ωρα.

Την πρωτη φορα που το πηγα μου ειπαν οτι εχει μια βιδα και την εσφιξαν και την 2η μαλλον δεν το κοιταξαν καθολου (το ειχα αφησει για αναβαθμιση εγκεφαλου) και μου ειπαν οτι μετα την αναβαθμιση ειναι πολυ λιγοτερο αισθητο.

Βασικα με ανησυχει μην ειναι προαγγελος για τιποτα χειροτερο, εχθες παρατηρησα οτι οταν παιζω λιγο αριστερα δεξια (ελαχιστα απο το ευθεια) με 3η και 2200 σταματαει και οταν γυριζω ευθεια ξαναξεκιναει.

Εκτος εαν ειναι ο τροπος του αυτοκινητου να μου πει, σταματα την χαλαρη οδηγηση και ξεκινα τις "πορτες".
Πες να σου ελεγξουν με πολυ προσοχη ολο το κατω μερος του αυτοκινητου, την εξατμιση, το χωρο της μηχανης αλλα και το εσωτερικο στο σημειο εκεινο, πορτα, παραθυρο, μοκετες, επενδυσεις, πλαστικα, ακομα και το καπω της μηχανης να ελεγχθει. Οτι ολα ειναι στη θεση τους, δεν εχει χτυπηθει κατι, δεν εχει φυγει η λασκαρει τιποτα και γενικα οτι ειναι ολα καλα.
Μηπως νιωθεις και καποιο τρεμουλο απ το μοτερ πιο πολυ στο ρελαντι και οταν ειναι κρυο;
Στο κανει με καθε συνθηκη; Μηπως το ειχες χτυπησει πουθενα απο κατω η στο θολο παλιοτερα;..
Οσο για τις 'πορτες' δεν ειναι κακο, που και που να το 'ξεσκουριαζεις' το εργαλειο, οχι τιποτα αλλο, να μη ξεχναει οτι ειναι πισωκινητο!
Περαν πλακας, εφ οσον ειναι ακομα μεσα στην εγγυηση πιεσε τους να σου βρουν τι εχει. Εν αναγκη πες τους να σου δωσουν ενα αντικαταστασης και τους το αφηνεις να ψαχτουν διεξοδικα. Ελπιζω να βγαλεις συντομα ακρη!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-03-11, 09:13
chris.sga Ο χρήστης chris.sga δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 05-10-2009
Μηνύματα: 21
chris.sga is on a distinguished road
Οχι,
οταν ειναι κρυο -δηλαδη το πρωι που παω στην δουλεια ειδικα αυτες τις μερες (βορεια προαστια) -δεν το κανει καθολου και σε καμια κλιμακα στροφων.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.