Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-10-08, 22:58
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakispapakis Εμφάνιση μηνυμάτων
Οποιος έχει την έλικα στο καπό, είτε είναι 1, 3, 5, 6, 7, Χ?, Ζ?, Μ? ή ότι άλλο βγάλει η μαμά, ανήκει στην ομάδα. Όποιος δεν το αναγνωρίζει είναι ψώνιο.
+116 points.....

γιατί με την ίδιο σκεπτικό μπορεί και ο κάθε κάτοχος 116 να πει την χιλιοειπωμένη ατάκα: ο κάθε ένας έχει και από μια 316...διαθέτοντας μετρητό ένα τέτοιο ποσό μπορούσα άνετα να πάρω ένα γρήγορο αμάξι...με 24-30000€...γνωρίζω πολύ καλά στην αγορά τι προτάσεις παίζουν αλλά αυτό απλά μου αρκούσε ...για αυτή την περίοδο ήθελα να έχω ένα αυτοκίνητο,να το οδηγεί ο κάθε ένας από την οικογένεια και να σε πηγαίνει από το ένα σημείο στο άλλο...τίποτα λιγώτερο και τίποτα περισσότερο.Καμιά αδικία δε βλέπω (τουλάχιστον εγώ)φίλε μου ένα αμάξι όπως όλα είναι...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nassosbmw1 : 12-10-08 στις 23:00
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-10-08, 23:35
strofimios Ο χρήστης strofimios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2007
Μηνύματα: 989
strofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura aboutstrofimios has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν θελω να κριτικαρω ουτε να φανω υπερβολικος και εγω bmwδακιας ειμαι αλλα να κανω μια ερωτηση στον φιλο που ξεκινησε το νημα καθως και στους υπολοιπους ιδιοκτητες του ασσου..
δεν αισθανεστε λιγο κοροιδια που δωσατε 30 χιλιαρικα για ενα μικρο,ασχημο,μετριο,βαρυ και αργο αυτοκινητακι που το μονο που θυμιζει BMW ειναι τα σηματακια μπρος πισω καθως και η πισω κινηση?μηπως θα επρεπε να κανετε την κινηση για κουπερακι?
εγω προσωπικα δεν διανοουμαι να δωσω 30.000 για μια σαχλαμαρα που στην ουσια ειναι poul-mour και τιποτα αλλο και να μη τα δωσω για γκολφακι,αστρακι,κουπερακι κλπ..το κουπερ το γουσταρω περισσοτερο απο αυτη τη σαχλαμαρα..
καλα με 30.000 πηγαινετε μια βολτα στις αγγελιες του φορουμ να δειτε τι ΘΑ μπορουσατε να αγορασετε..
χωρις διαθεση να τα βαλω με τους ιδιοκτητες εδω μεσα απλως εκφραζω γνωμη
Παντως εαν ειχα 30000(αντε 35000)για οχημα δεν υπηρχε περιπτωση να παρω 1,3,5 και λοιπες σειρες.Μτχ.350Ζ και τελος.Μην αρπαχτειτε,μιλαω για ενα οχημα που καλυπτει τις δικες μου αναγκες.Παντως πιστευω οτι τα περισσοτερα απο τα καινουργια αυτοκινητα ανω των 25000€ ειναι υπερτιμημενα.Ολα πλεον βγαζουν βλαβες και ακομα και οι premium μαρκες δινουν εγγυησεις πολυ μικρες και οταν χρειαστει να τις τηρησουν γινεται χαμος για να βρεις το δικιο σου.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 12-10-08, 23:50
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikos_E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
αρεσκεια ιζ αρεσκεια αλλα τωρα μεταξυ μας δεν θα γουσταρες ενα 2.2 αντι για ενα κωψοκολικο φυματικο ασσο?
το 135ι παιζει σε αλλη κατηγορια..ας το ειχα να το σκιζω και στα αυτα μου αν ειναι ΓΤΠΚ απο θεμα εμφανισης
φίλε μου :
1)δεν έδωσα 30 χιλιάρικα για τον ασσο..εδωσα 23 και τον πήρα με το κλίμα του, το δερμάτινο τιμόνι και τα όλα του.
2)Το κουπεράκι δεν λέω φουρίοζικο ειναι αλλά από την άλλη έχει και όλα τα μειονεκτήματα του <μικρού αυτοκινήτου> και ο άσσος αν και κοψοκόλικος χωράει πολλά πραγματάκια και όχι μόνο της τσάντες από τα ψόνια. Αν ήθελα γρήγορο μικρό θα έπερνα με πολύ λιγότερα λεφτά το opel opc corsa.
3) Η εμφάνιση ειναι θέμα καθαρά υποκειμενικό.....εσύ μπορεί να βλεπεις τον ασσο και να σου γυρνάνε τα άντερα, άλλοι ομως τους τρέχουν τα σάλια.

Τέλος ναι θα ήθελα να έχω περισσότερα αλογάκια...αλλά από την άλλη προτίμισα την ποιότητα κατασκεύης και την γκλαμουριά της BMW από ένα πλαστικούρα γιαπωνέζο ή ένα απροσώπο GOLF.
Μέχρι τώρα δεν το έχω μετανιώσει...είδομεν
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-10-08, 00:00
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Αν ηταν ολοι να περναμε τα ιδια αυτοκινητα.....δεν θα υπηρχε και ο ανταγωνισμος.

Πολυ παρεξηγησιμο αυτοκινητο ο "Ασσος" αραγε και στης αλλες χωρες το ιδια λενε???
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-10-08, 07:52
Το avatar του χρήστη nassosbmw1
nassosbmw1 Ο χρήστης nassosbmw1 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-12-2006
Μηνύματα: 811
nassosbmw1 will become famous soon enoughnassosbmw1 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν ηταν ολοι να περναμε τα ιδια αυτοκινητα.....δεν θα υπηρχε και ο ανταγωνισμος.

Πολυ παρεξηγησιμο αυτοκινητο ο "Ασσος" αραγε και στης αλλες χωρες το ιδια λενε???
Καλύτερα παρεξηγήσιμο παρά ένα ακόμα προιόν"καθώς πρέπει" και κοινότυπο....τουλάχιστον έχει έντονη προσωπικότητα που έλειπε...
__________________
FERRO NOSCENTIUS AURUM
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...gpic2735_3.gif
ειπα να το πατησω λιγο...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-10-08, 12:18
Το avatar του χρήστη Z4ever
Z4ever Ο χρήστης Z4ever δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-12-2007
Μηνύματα: 215
Z4ever is on a distinguished road
Για μενα το θεμα δεν ειναι με την σειρα ενα ειναι για τους μικρους κινητηρες.Το οτι πηγε καποιος και εδωσε τα λεφτα του για να παρει κατι υποτιθεται οτι ξερει τι παιρνει του αρεσει και εχει συμβιβαστει με αυτο.Τωρα αν πηρε 16αρι και δεν του αρεσει το γκαζι του κακως το πηρε.Για μενα οποιος θελει επιδοσεις σε μικρα κυβικα δεν πρεπει να κοιταει σε ΒΜW.Mε λιγο ψαξιμο κανει μπαμ οτι κανενα 16αρι 18αρι κτλ (με εξαιρεση ισως το ΜΙΝΙ) δεν εχει sport επιδοσεις και ουτε η BMW το βγαζει γι αυτο το λογο.Καλο ειναι ειναι πριν δωσουμε τα λεφτα μας να ξερουμε τι θελουμε και που δινουμε βαρος.Για τους παραπανω λογους σχεδον κανεις σοβαρος βελτιωτης δεν ασχολειται με τους μικρους κινητηρες.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-10-08, 14:03
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Δημήτρης Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα, θα ήθελα πρώτα από όλα να πω ότι δεν έχω σειρά 1, αλλά νομίζω ότι πολλές φορές οι κάτοχοι σειράς 1 έστω και λίγο παραμερίζονται από τους υπόλοιπους κατόχους bmw λες και είναι τα παραπληγικά παιδιά της bmw, ή ότι δεν είναι κάποιοι επειδή δεν έδωσαν 30000 + για να πάρουν κάποια 3 άρα. Θεωρώ λοιπόν άδικο ορισμένοι να τους πιάνουν από τα μούτρα και να τους απογοητεύουν όταν για παράδειγμα θέλουν να αλλάξουν κάτι στο αμαξάκι τους ακόμα και όταν ο ενθουσιασμός τους παρασύρει σε υπερβολές. Αλλωστε είναι κάτι σαν μια νέα αυτοκινιτιστική τάξη στην εταιρεία μας από το 2004 και μετά!! Αφήνω το περιθώριο αμφισβήτησης στά λεγόμενά μου και κάθε άποψη δεκτή(εκτός από τις υβριστικές).
έτσι νιώθω και έγω...δυστυχώς...
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-10-08, 14:44
Το avatar του χρήστη bill987
bill987 Ο χρήστης bill987 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.573
bill987 will become famous soon enoughbill987 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
έτσι νιώθω και έγω...δυστυχώς...
Και δυστυχώς κατά εμέ είσαι και εσύ λάθος!
Κάποτε (όχι πολύ παλιά ) είχαμε ένα θέμα για το ότι όλοι οι "μεγάλοι" ρίχνουν το βάρος στα εξακύλινδρα μοντέλα και κυρίως στα 330 και m3 και οτι όλους τους μας είχανε στο γράψιμο!

Από προσωπική εμπειρία κάτι τέτοιο δεν ισχύει!!
Απλά τα δικά μας αυτοκίνητα με τους κινητήρες τους (π.χ. το δικό μου 2λιτρο valvetronic) δεν δέχεται καμία βελτίωση, επομένως το έχω πάρει απόφαση και αν θέλω άλογα, δύο οι λύσεις 1.μετατροπή και 2. πούλημα και αγορά μεγαλύτερου!!

Κανένας δεν παίρνει τον άλλο από τα αυτιά! Μεγάλα παιδιά είμαστε, έχουμε το μυαλό να πράξουμε!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-10-08, 14:45
Το avatar του χρήστη MICZ
MICZ Ο χρήστης MICZ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2004
Μηνύματα: 254
MICZ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nickvas19 Εμφάνιση μηνυμάτων
έτσι νιώθω και έγω...δυστυχώς...
Κακώς, πολύ κακώς που νιώθετε έτσι.
Όσοι έχουν ζήσει με τριάρες και άσσους (και με άλλα μοντέλα της BMW), όπως και οι δημοσιογράφοι που τα τεστάρουν ανά τακτά διαστήματα, που αν τους ρωτούσατε θα σας έλεγαν το συμπέρασμα που έχω βγάλει και εγώ. Δηλαδή ότι το στήσιμο του άσσου (λόγω και του μικρότερου αμαξονίου και βάρους του) είναι πιο fun to drive πιο κοντά στη φιλισοφία της BMW. Ακόμα και η θέση οδήγησης είναι πιο μάχημη (κάθεσαι χαμηλά) από τα άλλα μοντέλα και τις αντίστοιχου κυβισμού τριάρες. Από την 116 σε σχέση με την 316 μέχρι την 130 και 135 σε σχέση με τις 330 και 335 ο άσσος υπερισχύει στην οδηγική ευχαρίστηση. Ούτε τυχαίο είναι που στην 135 έχουν τετραπίστονες (και το performance package ξεκίνησε από τον άσσο).
Απλώς η τριάρα είναι πιο όμορφη και ματσό, αλλά οδηγικά ο άσσος προσφέρει περισσότερες συγκινήσεις...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-10-08, 14:51
Το avatar του χρήστη Alf_116i
Alf_116i Ο χρήστης Alf_116i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-12-2005
Μηνύματα: 173
Alf_116i is on a distinguished road
Πρέπει να καταλάβετε ότι ο καθένας πληρώνει και αγοράζει ότι του γουστάρει, για όποιον λόγο και αν το κάνει αυτό. Δεν μπορείτε να κατακρίνεται κάποιον που έχει δώσει κάποια αρκετά λεφτά τα οποία όμως δεν ανταποκρίνονται στις επιδόσεις του αυτοκινήτου. Έχετε σκεφτεί ότι υπάρχουν ένα σωρό άλλοι λόγοι για να πάρει κάποιος ένα αυτοκίνητο, μια bmw, εκτός από τις επιδόσεις?
Εγώ προσωπικά δίνω 30000 € για να πάρω ένα αυτοκίνητο που θα μου χρησιμεύει.Και θα μου αρέσει. Εμένα. Και δεν θέλω να κάνω ούτε αγώνες, ούτε μαγκιές, ούτε σφήνες. Για μένα είναι παράλογο και επικίνδυνο.
Και φυσικά γουστάρω ένα "φυματικό" άσσο από ένα 2.2 μοντέλο μιας δεκαετίας πριν. Άλλωστε που θα μπορούσα να ευχαριστηθώ τις αυξημένες επιδόσεις ενός πιο δυνατού αυτοκινήτου. Στους ελληνικούς δρόμους? Εδώ δεν μπορώ να ευχαριστηθώ τις επιδόσεις του "φυματικού" μου άσσου. Από τον φόβο της ξαφνικής λακκούβας, σαμαριού, μ@κ@κ@ απέναντι οδηγού, ραντάρ κλπ.
Για μένα όποιος γουστάρει άλογα και επιδόσεις θα πρέπει να παίρνει ένα ανάλογο αυτοκίνητο όχι για την καθημερινότητά του. Να είναι το 2ο αυτοκίνητο αποκλειστικά και μόνο για την κ@@λ@ του. Και να το χρησιμοποιεί σε πίστες και μόνο.(για σκεφτείτε κάποιον που δεν έχει παπούτσι να φορέσει και να φοράει συνέχεια τα ποδοσφαιρικά του με τα καρφιά παπούτσια που γουστάρει πάρα πολύ)
Άρα λοιπόν είναι χρήσιμα και τα 1600άρια.
__________________
Πού είναι ο Αλέξης? Ο_Ε_Ο....
Έχει πέσει επιδημία. Όλοι παντρεύονται. Ακόμη και οι γατούληδες!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:22.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.