Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 30-06-10, 09:36
kakwskeimena Ο χρήστης kakwskeimena δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 24-12-2008
Μηνύματα: 72
kakwskeimena is on a distinguished road
Μητσο σε ευχαριστω πολυ, πολυ καλο πρωτο ποστ κ τεκμηριωμενο!! ηταν πολυτιμη βοηθεια!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 30-06-10, 10:19
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Το κιβώτιο σίγουρα κάνει διαφορά αλλά νομίζω ότι υπάρχουν και 2.2 με το 6αρι και άρα εκείνες θα υπερτερούν... Μετά και πάλι υπάρχει διαφορά και το θέμα είναι ότι το να πετάς κώλο και να παίζεις δεν το κάνεις με 4η πάνω αλλά με 2α συνήθως ή 3η για πιο πολλά χλμ!!!(εκτός αν είναι κάποιος εδώ που ντριφτάρει με 140+)

Εκεί σίγουρα υπερτερεί η 2.2 ειδικά όταν δεν έχεις μπλοκέ το παραπάνω ρόπιασμα χαμήλα του 6κύλινδρου θα αποδειχτεί σωτήριο....

Η διαφορά στα λέφτά είναι αμελητέα....

Αλλα θα το ξαναπώ!!! Αν θες παιχνίδια τότε Ζ4 δεν είναι η απάντηση!!! ΤΕΛΟΣ!!! Καλό αμάξι, χρυσό, κούκλα και ότι άλλο θέλουμε αλλά πολύ βαρύ και χωρίς μπλοκέ... Ν
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 30-06-10, 10:23
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
Ξέρω οτι δε θα αρέσει σε πολλούς, αλλά έχεις αποκλείσει εντελώς την SLK 200C (μοντ '05+), που έχει αρκετή ροπή και λίγα τέλη? Είναι και πανέμορφο αυτοκίνητο και είναι η πιο...μεσογειακή Mercedes-Benz οδηγικά
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 30-06-10, 10:47
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 6zylindermaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρω οτι δε θα αρέσει σε πολλούς, αλλά έχεις αποκλείσει εντελώς την SLK 200C (μοντ '05+), που έχει αρκετή ροπή και λίγα τέλη? Είναι και πανέμορφο αυτοκίνητο και είναι η πιο...μεσογειακή Mercedes-Benz οδηγικά

Φέρε μου ένα κουβά να κάνω εμετό.....
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 30-06-10, 11:55
djkostas20 Ο χρήστης djkostas20 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-01-2008
Μηνύματα: 368
djkostas20 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Φέρε μου ένα κουβά να κάνω εμετό.....
Κουβά θές?? SLK 200 θα σου είναι μια χαρά νομίζω...Ε???


Ήμαρτοννννν.......Ε μην τα ισοπεδώνουμε όλα! Που να χωρέσει συγκριση... Είναι ΚΟΥΒΑΣ το συγκεκριμένο αμάξι... Και εδώ κάνουμε ολόκληρη συζήτηση περί παιχνιδιού ή μη για τη Ζ4 και θα μιλήσουμε για τους Μερτσεντέδες που ούτε καν το ESP δεν βγαίνει ποτέ τελειώς off???
Ε μην τα κάνουμε και όλα ίδια... Εκτός αν είσαι κανά παιδάκι που θέλει να το παίζει μούρη, τότε μόνο σε SLK δεν θα πήγαινες και γενικότερα σε αστεράκια!!!


Υ.Γ. Εγώ ξέρασα ήδη
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-06-10, 13:14
mit$o$ Ο χρήστης mit$o$ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-06-2010
Μηνύματα: 13
mit$o$ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το κιβώτιο σίγουρα κάνει διαφορά αλλά νομίζω ότι υπάρχουν και 2.2 με το 6αρι και άρα εκείνες θα υπερτερούν... Μετά και πάλι υπάρχει διαφορά και το θέμα είναι ότι το να πετάς κώλο και να παίζεις δεν το κάνεις με 4η πάνω αλλά με 2α συνήθως ή 3η για πιο πολλά χλμ!!!(εκτός αν είναι κάποιος εδώ που ντριφτάρει με 140+)

Εκεί σίγουρα υπερτερεί η 2.2 ειδικά όταν δεν έχεις μπλοκέ το παραπάνω ρόπιασμα χαμήλα του 6κύλινδρου θα αποδειχτεί σωτήριο....

Η διαφορά στα λέφτά είναι αμελητέα....

Αλλα θα το ξαναπώ!!! Αν θες παιχνίδια τότε Ζ4 δεν είναι η απάντηση!!! ΤΕΛΟΣ!!! Καλό αμάξι, χρυσό, κούκλα και ότι άλλο θέλουμε αλλά πολύ βαρύ και χωρίς μπλοκέ... Ν
Έχω την εντύπωση ότι το 2.2 και το 2.5 non-facelift(192ps) βγαίνουν μόνο με 5τάχυτο κιβώτιο...Από την άλλη djkosta θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου στο ότι η Ζ4 ΔΕΝ είναι για πολλά παιχνίδια...Μιλάμε για χλιδάτο, όμορφο, ταχύ ρόουντστερ αλλά μέχρι εκεί...Ατελείωτες πάντες, πλαγιολισθήσεις ισχύος, burnouts και άλλα τέτοια η Ζ4 ΔΕΝ μπορεί να προσφέρει και φυσικά δεν φτίαχτηκε για αυτό...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-06-10, 13:31
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
Παιδιά και το SLK μια χαρά αυτοκίνητο είναι..έχει και τα υπέρ του και τα κατά του...ας μην υποτιμούμε μια εταιρεία σαν την μερσεντές....όσο για την συγκριση δείτε αυτό για τα 2 ζ4

http://www.zeperfs.com/en/duel1431-1231.htm

και αυτό για το ζ4 2.0 με την μερσεντες 200κ

http://www.zeperfs.com/en/duel1431-249.htm
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-06-10, 14:06
mit$o$ Ο χρήστης mit$o$ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 29-06-2010
Μηνύματα: 13
mit$o$ is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jim_pas Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά και το SLK μια χαρά αυτοκίνητο είναι..έχει και τα υπέρ του και τα κατά του...ας μην υποτιμούμε μια εταιρεία σαν την μερσεντές....όσο για την συγκριση δείτε αυτό για τα 2 ζ4

http://www.zeperfs.com/en/duel1431-1231.htm

και αυτό για το ζ4 2.0 με την μερσεντες 200κ

http://www.zeperfs.com/en/duel1431-249.htm

Νομίζω ότι πιο δίκαιη είναι αυτή η "κόντρα"....

http://www.zeperfs.com/en/duel1231-249.htm

Από ότι έχω ακουσεί από κατόχους των slk και Z4 , καθώς και από περιοδικά, ιντερνετ κτλ, η Z4 κερδίζει τον όδηγό της στον τομέα της απόλαυσης, της σπορ οδήγησης και εν τέλει είναι ποιό "αντρικό" αυτοκίνητο από την merc. Εκεί που υπερτερεί η merc είναι στην άνεση των επιβατών καθώς και στην ροπή του kompressora(αν συγκρίνουμε την slk 163ps με την Z4 2.0 ή 2.2). Εγώ προσωπικά δεν θα έπαιρνα κάποιο sport roadster το οποίο θα είχε "ξύλινο" τιμόνι, ασαφές κιβώτιο και δεν θα μπορούσα να απενεργοποιήσω πλήρως τα ηλεκτρονικά...Η slk, κατά την γνώμη μου, έχει χάρες τις οποίες θα χαρούν άτομα με μικρότερες ανησυχίες ή αλλιώς άτομα >40 ετών, που θέλουν άνεση, ποιότητα, τα πάντα όλα ηλεκτρικά-ηλεκτρονικά και να τους πηγαίνει το αυτοκίνητο(όχι ο οδηγός βλέπε Ζ4).
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-06-10, 14:16
Το avatar του χρήστη gian_nykt
gian_nykt Ο χρήστης gian_nykt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-12-2007
Μηνύματα: 407
gian_nykt is an unknown quantity at this point
2.2 Straight Six ΛΕΕΕΕΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.........ΤΕΛΟΣ......

άντε...με το καλό....
__________________
ΓΙΑΝΝΗΣ from Calculator Island

www.nyktariselectronics.gr

κοίτα που πας για να μην πας εκει που κοιτάς
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 30-06-10, 14:56
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από djkostas20 Εμφάνιση μηνυμάτων

Αλλα θα το ξαναπώ!!! Αν θες παιχνίδια τότε Ζ4 δεν είναι η απάντηση!!! ΤΕΛΟΣ!!! Καλό αμάξι, χρυσό, κούκλα και ότι άλλο θέλουμε αλλά πολύ βαρύ και χωρίς μπλοκέ... Ν
Πόσα κιλά είναι το Ζ4 ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.