Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 15-09-09, 14:23
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Μια ανοιχτη πληγη ειναι να γινει τουρμπο παντως . . .

Το καλυτερο για εμενα οπως και για πολλους ειναι να γινει 2.800 . . .
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 15-09-09, 14:58
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
οκ πρέπει να ομολογήσουμε όλοι πως τουρμπίσιο bmw πλυν του 335 είναι ενδιαφέρον θέμα.
πρέπει όμως να είμαστε πιο ρεαλιστές παρά τα μεράκια μας και ειδικά αυτές τις μέρες που οι δουλειές και το χρήμα γενικότερα παν κατά διαόλου.
η ζυγαριά λοιπόν ξεκινάει απο το μπάντζετ και αξιοπιστία και όταν μιλάμε για το καθημερινό μας αυτοκίνητο που κάποιοι μπορεί ακόμα να το χρωστάν πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί στο τι προτείνουμε.
και ξεκινάω.
μετατροπή σε μεγαλύτερο κυβισμό. κατ εμέ είναι πιο σίγουρη λύση σε αξιοπιστία και πιο απροβλημάτιστη μιάς και όλα είναι βάλε βγάλε με εργοστασιακές ρυθμίσιες(ξέρω τι λέω γιατί έχω ένα 325 ε36 compact του οποίου ε36 όπως και όλων ,τα πίσω άκρα είναι απο ε30 πράγμα που κάνει τη συγκεκριμένη μετατροπή λίγο θεματάκι. πάλι όμως no problem).
η φορολογία όμως; μπορούν όλοι να πληρώνουν στους δημόσιους τράγους ένα σκασμό λεφτά για ασφάλειες ,σήματα + συντηρηση κτλ;;;;;(κατανάλωση δεν αναφέρω γιατι με το τούρμπο σίγουρα θα καίς παραπάνω).
μετατροπή σε τούρμο. αν το αμάξι έχει πάνω απο 100κ χιλ τουλάχιστο εγώ γνωρίζω πως είναι ψιλοάκυρο το πρότζεκτ μιάς και όλες οι σωστές εταιρείες ρωτάν τα χιλιόμετρα για να δούν αν θα αναλάβουν τη δουλιά ή όχι. τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει τον ήρωα ντε και καλά, πολές μαστοράτζες θα βρεθούν να τον βολέψουν. και ερχόμαστε στη στιγμή που αποφασίζουμε να το κάνουμε τούρμπο.
σωθικά πέταμα ασυζιτητη και ψάξιμο ένα κάρο ανταλακτικών από ένα κάρο εταιρείες.
με τη ψυχή στο στόμα μπροστά στα πολά προβλήματα της εγκατάστασης.
η μία πατέντα να ακολουθεί την άλλη και εσύ απλά να είσαι θεατής και να περιμένεις με αγωνία το τι θα γίνει στο τέλος. θα έχεις ένα αυτοκίνητο δηλητήριο ξεχωριστό διαφορετικό απο τα άλλα που πάντα θα πρέπει να έχεις το νούσ σου μη σε αφήσει φτάνοντας σε σε σημείο να κάνεις εταιρικό πακέτο με το συνεργείο για να γλυτώνεις ταους μεγάλους λογαριασμούς στο κινητό.(πάλι μιλάω απο πείρα γιατί το κόμπακτ που ανέφερα μιάς και δε κυκλοφορεί καθόλου πλέον ήθελα να γίνει λίγο πιο ξεχωριστό. τη δουλιά την ανέλαβε ένας απο τους καλύτερους μάστορες στη θεσαλονίκη πάνω στα τούρμπο και το μόνο που έχω να πώ είναι πως ευτυχώς το αμάξι το πείρα πίσω όπως αρχικά μπείκε για να τουρμπιστει δλδ μαμά).
φίλε μου ένα έχω να σου πώ ότι και να κάνεις πάντα κάτι θα του λείπει του μ@μημένου και θα το παντρευτείς και για μια ζωή.
συγνώμη για τα πολά λόγια και αν ξενέρωσα κάποιους αλλά επειδή και εγώ τα πέρασα και πραγματικά αγανάκτησα δε μπορώ να μη γράψω.
choise is yours
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 15-09-09, 15:23
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
οκ πρέπει να ομολογήσουμε όλοι πως τουρμπίσιο bmw πλυν του 335 είναι ενδιαφέρον θέμα.
πρέπει όμως να είμαστε πιο ρεαλιστές παρά τα μεράκια μας και ειδικά αυτές τις μέρες που οι δουλειές και το χρήμα γενικότερα παν κατά διαόλου.
η ζυγαριά λοιπόν ξεκινάει απο το μπάντζετ και αξιοπιστία και όταν μιλάμε για το καθημερινό μας αυτοκίνητο που κάποιοι μπορεί ακόμα να το χρωστάν πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί στο τι προτείνουμε.
και ξεκινάω.
μετατροπή σε μεγαλύτερο κυβισμό. κατ εμέ είναι πιο σίγουρη λύση σε αξιοπιστία και πιο απροβλημάτιστη μιάς και όλα είναι βάλε βγάλε με εργοστασιακές ρυθμίσιες(ξέρω τι λέω γιατί έχω ένα 325 ε36 compact του οποίου ε36 όπως και όλων ,τα πίσω άκρα είναι απο ε30 πράγμα που κάνει τη συγκεκριμένη μετατροπή λίγο θεματάκι. πάλι όμως no problem).
η φορολογία όμως; μπορούν όλοι να πληρώνουν στους δημόσιους τράγους ένα σκασμό λεφτά για ασφάλειες ,σήματα + συντηρηση κτλ;;;;;(κατανάλωση δεν αναφέρω γιατι με το τούρμπο σίγουρα θα καίς παραπάνω).
μετατροπή σε τούρμο. αν το αμάξι έχει πάνω απο 100κ χιλ τουλάχιστο εγώ γνωρίζω πως είναι ψιλοάκυρο το πρότζεκτ μιάς και όλες οι σωστές εταιρείες ρωτάν τα χιλιόμετρα για να δούν αν θα αναλάβουν τη δουλιά ή όχι. τώρα αν κάποιος θέλει να κάνει τον ήρωα ντε και καλά, πολές μαστοράτζες θα βρεθούν να τον βολέψουν. και ερχόμαστε στη στιγμή που αποφασίζουμε να το κάνουμε τούρμπο.
σωθικά πέταμα ασυζιτητη και ψάξιμο ένα κάρο ανταλακτικών από ένα κάρο εταιρείες.
με τη ψυχή στο στόμα μπροστά στα πολά προβλήματα της εγκατάστασης.
η μία πατέντα να ακολουθεί την άλλη και εσύ απλά να είσαι θεατής και να περιμένεις με αγωνία το τι θα γίνει στο τέλος. θα έχεις ένα αυτοκίνητο δηλητήριο ξεχωριστό διαφορετικό απο τα άλλα που πάντα θα πρέπει να έχεις το νούσ σου μη σε αφήσει φτάνοντας σε σε σημείο να κάνεις εταιρικό πακέτο με το συνεργείο για να γλυτώνεις ταους μεγάλους λογαριασμούς στο κινητό.(πάλι μιλάω απο πείρα γιατί το κόμπακτ που ανέφερα μιάς και δε κυκλοφορεί καθόλου πλέον ήθελα να γίνει λίγο πιο ξεχωριστό. τη δουλιά την ανέλαβε ένας απο τους καλύτερους μάστορες στη θεσαλονίκη πάνω στα τούρμπο και το μόνο που έχω να πώ είναι πως ευτυχώς το αμάξι το πείρα πίσω όπως αρχικά μπείκε για να τουρμπιστει δλδ μαμά).
φίλε μου ένα έχω να σου πώ ότι και να κάνεις πάντα κάτι θα του λείπει του μ@μημένου και θα το παντρευτείς και για μια ζωή.
συγνώμη για τα πολά λόγια και αν ξενέρωσα κάποιους αλλά επειδή και εγώ τα πέρασα και πραγματικά αγανάκτησα δε μπορώ να μη γράψω.
choise is yours
Δυσττηχώς φίλε μου το έχεις πάρει λίγο στραβά το θέμα turbo. Το φανερώνεις σαν να είναι μια λύση ανάγκης. Για τις δικές σου ανάγκες μπορεί τα πολλά κυβηκά, ακόμα και αν πιθανόν τα φέρνεις δύσκολα πέρα, να ικανοποιούν τις απιτήσεις τους.

Αρχικά θα ήθελα να σε διορθώσω σε μερικά σημεία. Η χρήση turbo τις περισσότερες φορές σε normal ιπποδυνάμεις εμφανίζει χαμηλότερη κατανάλωση σε σχέση με τα πολλά κυβηκά. Με μικρή τουρμπίνα (και αναγκαστηκά λίγα άλογα για safe χρήση) συμαίνει οτι τουρμπίζει νωρίς και συνεπώς υπάρχει ροπή απο χαμηλές στροφές. Οπότε Δεν ανεβαίνεις πάνω απο 2.500 - 3.000 rpm που πρέπει να κάνεις με πολλά κυβηκά και 6 κυλήνδρους.

Δεύτερον: πως κρίνεις μια μετατροπή ως μή αξιόπιστη? Ξέρεις που πάσχουν όλα τα τουρμπάτα αυτοκίνητα? Στο μυαλό που κουβαλάει ο κάθε οδηγός. Απο την στιγμή που θα χρησημοποιηθεί μια μικρή τουρμπίνα ας πουμε στην καλήτερη 28άρα, τα 180 ps είναι πολύ safe για καθημερινη χρήση και κανονικό σκίσιμο. Εδώ έρχεται το "νιονιό": Ανεβάζω λίγο πίεση, ώπ το έσκισα το Audi στην κόντρα (αλλά ξεχνάω να την κατεβάσω). Έρχεται κάτι πιο δυνατό, ανεβάζω λίγο πίεση, τον σκίζω και αυτόν. Αλλά έρχεται η στιγμή που στεγνώνει απο καύσιμο ο κινητήρας, ο λόγος λ εκτινάσεται πάνω απο 15, το πυρόμετρο (που συνήθως δεν υπάρχει --- εεεε μην μας πουν και κάγκουρες) και ξαφνικά σε μαζεύει η οδική βοήθεια και πάς για μοτέρ. Και μετά σου φταίει ο βελτιωτής

Φαντάζομαι απο τα λεγόμενα σου οτι δεν έχεις τουρμπίσει αυτοκίνητο. Για αυτό μην ξενερώνεις τους άλλους, δεν είναι όλα τα τουρμπάτα προβληματικά.

P.S. Τα 335 δεν είναι ενδιαφέρον θέμα?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 15-09-09, 15:28
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Kostas Christ Εμφάνιση μηνυμάτων
απο τη μια εχεις 180 ροπατα αλογα απο την αλλη 230 και μαμα, ε δεν ειναι το ιδιο και προφανως οτι πληρωνεις παιρνεις. Θεωρω οτι ειναι λιγα ακομα τα 2000 ακομα γτ εχεις 50 ακομα αλογα, ΜΑΜΑ (το μοτερ δεν ειναι καθολου πιεσμενο).... και στην τελικη ποσοι εχουν δωσει 1500+ ευρω για πρωτο σταδιο με 15-20 αλογα... εδω εισαι στα +50... ε μη λεμε οτι θελουμε σα να συγκρινουμε σταφυλια με γιαρμαδες
Κοιτα, το αν 2000 ευρω ειναι λιγα η οχι εξαρτάται απο το ποσο εχεις κοπιάσει για να τα βγάλεις και ποσα παιρνεις το μηνα...

Δεν ειναι μονο τα 2κ της μετατροπης, ειναι και δηλώσεις, ασφάλειες, σε περιπτωση που ΔΕΝ δηλωσεις δεν πας πουθενα με το κεφαλι σου ησυχο, κλπ κλπ...

Οσο για 1500 ευρω για 1ο σταδιο...


Όντως, μη λεμε και ο,τι θελουμε...
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 15-09-09, 15:36
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Για αυτό μην ξενερώνεις τους άλλους, δεν είναι όλα τα τουρμπάτα προβληματικά.
000000 Μαζί σου Στράτο!Και πολύ δυνατά τουρμπάτα υπάρχουν που δεν ακούγεται κιχ ως αναφορά προβλήματα (έχω φίλο με τέτοιο...χεχεχε!!!)...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 15-09-09, 16:19
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυσττηχώς φίλε μου το έχεις πάρει λίγο στραβά το θέμα turbo. Το φανερώνεις σαν να είναι μια λύση ανάγκης. Για τις δικές σου ανάγκες μπορεί τα πολλά κυβηκά, ακόμα και αν πιθανόν τα φέρνεις δύσκολα πέρα, να ικανοποιούν τις απιτήσεις τους.

Αρχικά θα ήθελα να σε διορθώσω σε μερικά σημεία. Η χρήση turbo τις περισσότερες φορές σε normal ιπποδυνάμεις εμφανίζει χαμηλότερη κατανάλωση σε σχέση με τα πολλά κυβηκά. Με μικρή τουρμπίνα (και αναγκαστηκά λίγα άλογα για safe χρήση) συμαίνει οτι τουρμπίζει νωρίς και συνεπώς υπάρχει ροπή απο χαμηλές στροφές. Οπότε Δεν ανεβαίνεις πάνω απο 2.500 - 3.000 rpm που πρέπει να κάνεις με πολλά κυβηκά και 6 κυλήνδρους.

Δεύτερον: πως κρίνεις μια μετατροπή ως μή αξιόπιστη? Ξέρεις που πάσχουν όλα τα τουρμπάτα αυτοκίνητα? Στο μυαλό που κουβαλάει ο κάθε οδηγός. Απο την στιγμή που θα χρησημοποιηθεί μια μικρή τουρμπίνα ας πουμε στην καλήτερη 28άρα, τα 180 ps είναι πολύ safe για καθημερινη χρήση και κανονικό σκίσιμο. Εδώ έρχεται το "νιονιό": Ανεβάζω λίγο πίεση, ώπ το έσκισα το Audi στην κόντρα (αλλά ξεχνάω να την κατεβάσω). Έρχεται κάτι πιο δυνατό, ανεβάζω λίγο πίεση, τον σκίζω και αυτόν. Αλλά έρχεται η στιγμή που στεγνώνει απο καύσιμο ο κινητήρας, ο λόγος λ εκτινάσεται πάνω απο 15, το πυρόμετρο (που συνήθως δεν υπάρχει --- εεεε μην μας πουν και κάγκουρες) και ξαφνικά σε μαζεύει η οδική βοήθεια και πάς για μοτέρ. Και μετά σου φταίει ο βελτιωτής

Φαντάζομαι απο τα λεγόμενα σου οτι δεν έχεις τουρμπίσει αυτοκίνητο. Για αυτό μην ξενερώνεις τους άλλους, δεν είναι όλα τα τουρμπάτα προβληματικά.

P.S. Τα 335 δεν είναι ενδιαφέρον θέμα?
μάλον δε κατάλαβες τι λέω.
θα ξεκινήσω απο το υστερόγραφο σου λέγοντας ότι το 335 είναι ένα αμάξι που βγαίνει τουρμπίσιο απο την εταιρεία και όχι κατασκέυασμα από παράπλευρες πηγές. τί ενδιαφέρον έχει ένα μανίσιο αυτοκίνητο; είναι κοινό...
αντιθέτως ένα βελτιωμένο 335 ναί θεωρώ πως είναι πολύ ενδιαφέρον.
υπήρξα ιδιοκτήτης renault 5 turbo και fiat punto gt +τη μεγάλη απόπειρα που έκανα στο κόμπακτ. οπότε πιστεύω πως αυτό και μόνο μου επιτρέπει να έχω άποψη για το θέμα τούρμπο, άσχετα αν ήταν φριτέζες και προβληματικά τα 2 μικρά.
εγώ μίλησα για κόστος χρήματος που απο τι στιγμή που αποφασίζεις να τα χώσεις λούζεσαι και άλλα πράγματα (αβεβαιότητα και ότι είσαι έξω απο τα πραγματικά νερά σου. κάτι που με τα 2 μικρά δε σκεφτόσουν γιατί έτσι είχαν γενηθεί).
όσον αφορά για τα μυαλά του οδηγού έγραψα ότι μια ζωή κάτι θα του λείπει και αυτό ισχύει για τα μυαλά όλων μας.
σήμερα... 0.6 πίεση δε θέλει παραπάνω είμαι υπερκαλυμένος πλέον. άυριο...του λείπει το κάτι τις λέω να το πάω στα 0.8 μη το ξεσκίσω κιόλα(που απο εκεί και πέρα αρχίζει το πραγματικό ξέσκισμα) μεθάυριο... θα του βάλω παράλληλο για να μπορώ να δουλέυω 1.3 όποτε θέλω εγώ μη μας μείνει και στο χέρι τουλάχιστο που και που να γαζώνει άγρια. και πάει μακριά η βαλίτσα.
και ο επίλογος;;;
όταν θα θες να το πουλίσεις ποίος μ@λ@κ@ς θα το πάρει;;; και αυτοί είδος προς εξαφάνιση είναι ρε παιδιά.
όχι πως η μετατροπή πουλιέται έυκολα αλλα όσο να'ναι σίγουρα πιο έυκολα απο το τουρμπίσιο που απο τη μαμά εταιρεία είναι ατμοσφαιρικό
όπως και να το κάνουμε φτηνή λύση δεν υπάρχει και αυτό είναι γεγονός

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomelef : 15-09-09 στις 16:24
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 15-09-09, 16:42
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
όπως και να το κάνουμε φτηνή λύση δεν υπάρχει και αυτό είναι γεγονός

Eννοείται!!!!!Όποιος πιστεύει σε φτηνές λύσεις καλό θα είναι να μην το ξεκινήσει καν...

Η μόνη διαφορά είναι στον τρόπο που θες τα άλογα...Τα θες ατμόσφαιρα?κομπρεσοράτα?τουρμπάτα?

Απο κει και πέρα θα χώσεις και θα χώνεις οσο θες να εξελίσεις(το οτιδήποτε,ατμόσφαιρα,τούρμπο κτλπ).Αυτό είναι το tunning άλλωστε...

Αλλιώς κρατάς τα λεφτά και παίρνεις κάτι εργοστασιακό που να καλύπτει τα θέλω σου (τη στιγμή που μιλάμε,μιας και αυτά μεταβάλονται απο καιρό σε καιρό...).

Το Tunning λοιπόν είναι για μερακλήδες που:
1)ΔΕΝ υπολογίζουν τα χρήματα
2)παντρεύονται το αυτοκίνητο τους για μια ζωή
3)ασχολούνται με το χώρο της αυτοκίνησης και μελετούν συνεχώς χωρίς να βασίζονται στο μαστρο Μήτσο(αλλιώς πληρώνεις κάτι στο Χ100)
4)ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΧΛΩΡΟ ΚΛΑΡΙ!


Περί φτηνών λύσεων ->ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 15-09-09 στις 16:49
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 15-09-09, 18:00
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eννοείται!!!!!Όποιος πιστεύει σε φτηνές λύσεις καλό θα είναι να μην το ξεκινήσει καν...

Η μόνη διαφορά είναι στον τρόπο που θες τα άλογα...Τα θες ατμόσφαιρα?κομπρεσοράτα?τουρμπάτα?

Απο κει και πέρα θα χώσεις και θα χώνεις οσο θες να εξελίσεις(το οτιδήποτε,ατμόσφαιρα,τούρμπο κτλπ).Αυτό είναι το tunning άλλωστε...

Αλλιώς κρατάς τα λεφτά και παίρνεις κάτι εργοστασιακό που να καλύπτει τα θέλω σου (τη στιγμή που μιλάμε,μιας και αυτά μεταβάλονται απο καιρό σε καιρό...).

Το Tunning λοιπόν είναι για μερακλήδες που:
1)ΔΕΝ υπολογίζουν τα χρήματα
2)παντρεύονται το αυτοκίνητο τους για μια ζωή
3)ασχολούνται με το χώρο της αυτοκίνησης και μελετούν συνεχώς χωρίς να βασίζονται στο μαστρο Μήτσο(αλλιώς πληρώνεις κάτι στο Χ100)
4)ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΧΛΩΡΟ ΚΛΑΡΙ!


Περί φτηνών λύσεων ->ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!
ακριβώς όπως τα λές.
και υπενθιμίζω λέγοντας ότι η προσοχή είναι μεγαλύτερη όταν πρόκειτε για το αμάξι που κάνουμε όλες τις δουλιές - ταξίδια - εκδρομές μας και όχι το κυριακάτικο ξεκαυλ........κό
αυτοκίνητο που μπαίνει μέσα μόνο ο οδηγός και άντε και κάνας φίλος.
και αν θυμηθείτε το αρχικό μου πόστ αναφέρω όλους αυτούς τους ενδιασμούς που πρέπει να έχει ο ιδιοκτήτης ενός βασικού οχήματος για όλες τις χρήσεις (κόστος, συντήρηση, πιθανές απώλειες, μπες βγες στα συνεργεία με αποτέλεσμα να κυκλοφορείς με ταξί για κάποιο διάστημα, κτλ).
τώρα δικαίωμα του καθενός είναι να κάνει ότι θέλει.....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomelef : 15-09-09 στις 18:04
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 18-09-09, 15:17
Το avatar του χρήστη Sokrates E46
Sokrates E46 Ο χρήστης Sokrates E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-11-2008
Μηνύματα: 61
Sokrates E46 is on a distinguished road
Χμμμ..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eννοείται!!!!!Όποιος πιστεύει σε φτηνές λύσεις καλό θα είναι να μην το ξεκινήσει καν...

Η μόνη διαφορά είναι στον τρόπο που θες τα άλογα...Τα θες ατμόσφαιρα?κομπρεσοράτα?τουρμπάτα?

Απο κει και πέρα θα χώσεις και θα χώνεις οσο θες να εξελίσεις(το οτιδήποτε,ατμόσφαιρα,τούρμπο κτλπ).Αυτό είναι το tunning άλλωστε...

Αλλιώς κρατάς τα λεφτά και παίρνεις κάτι εργοστασιακό που να καλύπτει τα θέλω σου (τη στιγμή που μιλάμε,μιας και αυτά μεταβάλονται απο καιρό σε καιρό...).

Το Tunning λοιπόν είναι για μερακλήδες που:
1)ΔΕΝ υπολογίζουν τα χρήματα
2)παντρεύονται το αυτοκίνητο τους για μια ζωή
3)ασχολούνται με το χώρο της αυτοκίνησης και μελετούν συνεχώς χωρίς να βασίζονται στο μαστρο Μήτσο(αλλιώς πληρώνεις κάτι στο Χ100)
4)ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΕ ΧΛΩΡΟ ΚΛΑΡΙ!


Περί φτηνών λύσεων ->ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!!!
Υποψιάζομαι μία μικρή μερίδα από εμάς, ανήκουμε στην κατηγορία 2 εγκλωβισμένοι συνειδητά ή ασυνείδητα. Βέβαια, για όλα τα πράγματα πάντα υπάρχει μία τιμή. Χάσεις ή κερδίσεις μπορείς να πάρεις ανά πάσα στιγμή το διαζύγιο!
__________________
"Η αλλαγή είναι νόμος της ζωής."
Τζων Κένεντυ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.