Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 20-09-09, 02:02
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Πάρα πολύ κατατοπιστικός, μεγάλη υπευθυνότητα της αντιπροσωπείας στη Θεσνίκη, για πες και ποια είναι για να ξέρουμε....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 20-09-09, 10:11
Το avatar του χρήστη Aristomenis
Aristomenis Ο χρήστης Aristomenis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-08-2007
Μηνύματα: 257
Aristomenis is on a distinguished road
Ανατολικά, φίλε μου, ανατολικά....
__________________
DIESEL POWER...
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 30-09-09, 20:44
dimis Ο χρήστης dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2009
Μηνύματα: 21
dimis is on a distinguished road
Χαίρομαι που θα μοιράζομαι τα πάντα για το αυτοκινητάκι που μόλις έφτασε από Γερμανία:320d του ΄06 με 80.000 (αυτόματο ή steptronic)!!Αύριο κτέο και πινακίδες..Οι πρώτη εντύπωση κλάσεις ανώτερο από το προηγούμενο αυτοκινητό μου (α3 TQ 2002)!Οι γνώμες σας ευπρόσδεκτες και γιατί όχι να μιλήσουμε και από κοντά...
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 30-09-09, 21:11
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Καλορίζικο το νέο σου απόκτημα και καλοτάξιδο να είναι.....ότι θέλεις να ρωτήσεις ελεύθερα...
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 30-09-09, 21:15
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Καλώς ήρθες και καλορίζικο φίλε μου!

Εγώ σήμερα άλλαξα τον τεντωτήρα ιμάντα δευτερη φορά (η πρωτη στα 25.000 km) φαίνεται υπάρχει ενα θεματάκι με το συγκεκριμένο εξάρτημα (ρώτησα το κόστος είναι 70 ευρω για επισκευή εκτός εγγυησης)

Επίσης, πήρα το κιτάκι με τον αφρό και το κομπρεσεράκι για τα λάστιχα στην βαλιτσουλα του και το extra μανομετράκι του της BMW, μιας και έβαλα συμβατίκα ελαστικά το Σάββατο που μας πέρασε... (Κόστος kit 106 ευρω)
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 30-09-09, 21:22
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες και καλορίζικο φίλε μου!

Εγώ σήμερα άλλαξα τον τεντωτήρα ιμάντα δευτερη φορά (η πρωτη στα 25.000 km) φαίνεται υπάρχει ενα θεματάκι με το συγκεκριμένο εξάρτημα (ρώτησα το κόστος είναι 70 ευρω για επισκευή εκτός εγγυησης)
Για πες τον κωδικό του ανταλακτικού να το κοιτάξω κι εγώ στο δικό μου στο σέρβις που έρχεται σύντομα....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Επίσης, πήρα το κιτάκι με τον αφρό και το κομπρεσεράκι για τα λάστιχα στην βαλιτσουλα του και το extra μανομετράκι του της BMW, μιας και έβαλα συμβατίκα ελαστικά το Σάββατο που μας πέρασε... (Κόστος kit 106 ευρω)
Ποιά είχες (rft) και ποια έβαλες??
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 30-09-09, 22:06
Το avatar του χρήστη skatzoxoiros
skatzoxoiros Ο χρήστης skatzoxoiros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-01-2008
Μηνύματα: 346
skatzoxoiros will become famous soon enoughskatzoxoiros will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Για πες τον κωδικό του ανταλακτικού να το κοιτάξω κι εγώ στο δικό μου στο σέρβις που έρχεται σύντομα....
Μάριε στο δικό μου την πρώτη φορά που το άλλαξα έκανε ενα θόρυβο όταν λειτουργούσε ο κλιματισμός, και την δευτερη φορά έκανε εναν τραχύ θόρυβο στην αρχή οταν ηταν κρυος ο κινητήρας και τελευταία πριν το αλλάξω συνέχεια...

Μπες εδώ,

http://www.realoem.com/bmw/showparts...53&hg=11&fg=18

μου άλλαξαν το εξάρτημα νούμερο 2, και προαιρετικά και το ρουλεμαν με το νούμερο 5

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από topmar Εμφάνιση μηνυμάτων
Ποιά είχες (rft) και ποια έβαλες??
Είχα τα Continental Sportcontact 2 RFT, έβαλα τα TOYO Proxes T1R...

Εντυπώσεις στο άλλο threat που θα ανοίξω....
__________________
-CR-
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 30-09-09, 23:03
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάριε στο δικό μου την πρώτη φορά που το άλλαξα έκανε ενα θόρυβο όταν λειτουργούσε ο κλιματισμός, και την δευτερη φορά έκανε εναν τραχύ θόρυβο στην αρχή οταν ηταν κρυος ο κινητήρας και τελευταία πριν το αλλάξω συνέχεια...

Μπες εδώ,

http://www.realoem.com/bmw/showparts...53&hg=11&fg=18

μου άλλαξαν το εξάρτημα νούμερο 2, και προαιρετικά και το ρουλεμαν με το νούμερο 5
Έλεγξα τα ανταλλακτικά που θα αγοράσω από εδώ για τα μελλοντικά σέρβις, δεν είναι κανένας από τους 2 αυτούς κωδικούς μέσα......θα το παρακολουθήσω πάντως.....

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από skatzoxoiros Εμφάνιση μηνυμάτων
Είχα τα Continental Sportcontact 2 RFT, έβαλα τα TOYO Proxes T1R...

Εντυπώσεις στο άλλο threat που θα ανοίξω....
Δεν έχουν καλές επιδόσεις τα συγκεκριμένα στα Γερμανικά Τεστ πάντως......για το λόγο αυτό κι εγώ πήρα μη RFT για την επόμενη αλλαγή, άλλη μάρκα πάντως (Pirelli P-Zero Nero)
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 01-10-09, 16:38
dimis Ο χρήστης dimis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 28-09-2009
Μηνύματα: 21
dimis is on a distinguished road
Post

Ερωτησεις:στο manual που κατέβασα από το forum δεν έχει μέσα τις λειτουργίες της κεντρικής οθόνης που εχει το navi και το ραδιο.Αν παραγγείλω από την αντιποσωπεία θα έχει?Από το βιβλίο σέρβις δεν καταλαβαίνω τίποτα, να εμπιστευτώ την οθόνη για το σέρβις?Την ποσότητα λαδιού την μετράμε με τελείως κρυο τον κινητήρα γιατί το τεχνικό εγχειρίδιο λέει με χλιαρό.
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 01-10-09, 18:05
Το avatar του χρήστη topmar
topmar Ο χρήστης topmar δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-04-2008
Μηνύματα: 981
topmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura abouttopmar has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ερωτησεις:στο manual που κατέβασα από το forum δεν έχει μέσα τις λειτουργίες της κεντρικής οθόνης που εχει το navi και το ραδιο.Αν παραγγείλω από την αντιποσωπεία θα έχει?
Δεν ξέρω για το Navi, το δικό μου δεν έχει.......το ράδιο είναι εύκολο βρε να το ρυθμίσεις......πριν παραγγείλεις από αντιπροσωπεία, ψάξε στο Internet πρώτα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis Εμφάνιση μηνυμάτων
Από το βιβλίο σέρβις δεν καταλαβαίνω τίποτα, να εμπιστευτώ την οθόνη για το σέρβις?
Ναι, ότι γράφει να κάνεις......

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis Εμφάνιση μηνυμάτων
Την ποσότητα λαδιού την μετράμε με τελείως κρυο τον κινητήρα γιατί το τεχνικό εγχειρίδιο λέει με χλιαρό.
Αφού κινηθεί το αυτ/το για κάποιο διάστημα, μόλις σταματήσεις και σβήσεις, μπορείς να ελέγξεις τα λάδια μετά από 5' με τη βέργα. Από τον ηλ/κό πίνακα μπορείς όταν είσαι σταματημένος με τον κινητήρα σε λειτουργία βέβαια.....
__________________
Πρώην κάτοχος BMW E90 320d Stage 1 (217HP).... Νυν κάτοχος VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi 300HP (Stage 1) R-Line DSG7 7seater
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:30.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.