Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 27-10-13, 01:09
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων

ΚΑΝΕΙΣ αναβάτης μοτοσυκλέτας δεν είναι σωστά ντυμένος στο δρόμο.
Το 99,9% των μηχανάκηδων είναι από παράνομοι έως αληταράδες.
Το μηχανάκι στο δρόμο ΠΑΝΤΑ θα ενοχλήσει τον δύστυχο με το αυτοκίνητο που προσπαθεί να πάει στη δουλειά του. Ο πιτσαδόρος που πάει ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ και πρέπει να κάνουμε στην άκρη για να περάσει. Το καθίκι που δε σταματάει ποτέ σε κόκκινο και λοξοκοιτάει αν του κορνάρεις, είναι ο ίδιος που πάει με σορτσάκι και παντόφλες στην παραλία και ξεφυτρώνει οπουδήποτε για να στριμωχτεί να περάσει και πρέπει να τον σεβαστείς.
Αναβάτης που δε φοράει κράνος, δεν το υπολογίζω για άνθρωπο.
Τη νύχτα, αν είναι πίσω σου ή απέναντι θα σε στραβώσει με τα φώτα που φτάνουν μέχρι το μπαλκόνι του 2ου ορόφου. Και το καλύτερο: Τα μηχανάκια έχουν πάντα προτεραιότητα. Ακόμα κ οι πεζοί πρέπει να σταματήσουν για να περάσει το κωλομηχανάκι. Εννοείται πως δεν παραχωρούν από απλή ανθρωπιά έστω, σε κανέναν προτεραιότητα. Σας μισώ όλους με τα μηχανάκια γιατί δεν θα έπερεπε να υπάρχετε.
Όποιος με μηχανάκι με λοξοκοιτάξει, θα με στείλει φυλακή. Η ζωή του είναι στα χέρια μου....
Τα είπα και δεν ξεθύμανα.
συμφωνω οτι οι μοτοσυκλετιστες δεν ειναι σωστα ντυμενοι. και ρωτω. Γιατι ο οδηγος του αυτοκινητου ειναι δυστυχος και προσπαθει να παει στην δουλεια??? ο μηχανακιας ειναι καλοτυχος και δεν προσπαθει ?? 9 στις 10 κλισεις για κοκκινο αφορουν αυτοκινητα ( απο ερευνα, οχι καφενειο). Παει λει με σορτακι και παντοφλες στην παραλια . . Εσυ με τι πας ??
Πριν σου ζητησω να σεβαστεις τον συνανθρωπο σου πρωτα να σεβαστεις οτι η παραλια δεν σου ανηκει. Σας μισω ολους με τα μηχανακια . . . . Εδω σηκωνω τα χερια ψηλα. και για φιναλε κατι απειλες της πενταρας, φυλακες και η ζωη μου και η ζωη σου
συμπερασμα : τρεις που κλαμπανιζανε στου Θανασαρα τα βαφτισια
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 27-10-13, 07:13
Το avatar του χρήστη Tomi
Tomi Ο χρήστης Tomi δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2008
Μηνύματα: 477
Tomi will become famous soon enough
Εγω θα έλεγα να κλείσει το τοπικ επειδη σφαζομαστε παλι για μλκιες..και οι μεν και οι δε έχουμε δίκιο.καποιοι είναι υπερβολικοί..οπου και να πας υπάρχουν..το να προσέχουμε τον εαυτό μας αλλα και τον συνάνθρωπο κατ εμε είναι υποχρέωση του καθενός.ναι μπορει να είναι μεγάλος μλκας ο διτροχος αλλα και ο τετρατροχος οδηγός,ή ακόμα και με παραπάνω τροχούς ίσως και άτομα μεσα(βλέπε πουλμαντζηδες) αλλα κανένας δεν είναι αλαθητος,δυστηχως οι περρισσοτεροι έχουμε έλλειψη μόρφωσης και παιδείας,συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου,το μόνο που είναι σίγουρα ότι στους καιρούς που ζούμε μόνο με ψυχραιμία και αλληλοβοήθεια/συμπαράσταση θα την βγάλουμε καθαρή..
Όλοι είμαστε παιδια/φίλοι/σύζυγοι/πατεράδες κάποιον εκει έξω..
Αν χάσατε ποτε κάποιον καταλαβαίνετε τον πόνο και την λύπη,τον άδικο χαμό κάποιου.
Απλα προσπαθήστε όλοι να είστε όσο πιο σωστοί γίνεται εκει έξω,στην ζούγκλα,για να πάμε στο τέλος της ημέρας όλοι σπίτι..
Όταν βλέπω εχθρικά πόστ απλα θλίβομαι διότι δυστηχως συνεχίζουμε την κακή ιστορια που έχουμε σαν λαός να αλληλοσφαζομαστε..ελπίζω κάποτε να σταματήσει αυτο,έχουμε πιο μεγάλους εχθρούς απο τον συνάνθρωπο μας,που ναι μπορει να είναι ανεγκεφαλος κτλ αλλα δεν του έδειξε και κανένας το σωστο..με μια φιλική κουβέντα,ήρεμη,ίσως και να τον βοηθήσουμε περισσότερο απο το μπινελικι και το ξύλο..
Και το τελευταίο το λέω απο την δικια μου εμπειρία..ήμουν εκεινη η κακή πλευρά,αλλα κάποιος με φρόντισε,μου εξήγησε κάποια πράγματα,μου έδειξε έναν άλλο κόσμο εκει στη Γερμανία και στο τέλος είπα μόνος μου,τι κάνω ο μλκς;;;
Αν έχετε προβλήματα,ανχος,οτιδήποτε,βγείτε για τρέξιμο καλύτερα..ή σε κανα υπόγειο φωναξτε χτυπήθηκε εκει όσο θέλετε να έρθετε στα ίσια σας,μην μεγαλωνετε το πρόβλημα ξεσπωντας σε κάποιον άλλο ακόμα και αν φταίει..
Αυτη είναι η δική μου γνώμη,οποίος θέλει την συμμερίζεται οποία θέλει οχι,δημοκρατία έχουμε,ο καθεις είναι ελεύθερο να πρατει ότι νομίζει.
Συγνώμη για το μακρυ πόστ και ευχαριστω κύριοι.
__________________
343ps????Horse or Donkeys??
I need V10 power..

Salonica Maf
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 27-10-13, 07:56
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Μάγκες μην απαντάτε μόνο στο επιθετικό ύφος του Στέλιου, αλλά απαντήστε και στην ουσία των πραγμάτων που έγραψε. Η οποία ουσία όπως την κατάλαβα εγώ αφορά στην συχνή κατάχρηση των δικαιωμάτων:

Α) Είμαι μηχανόβιος άρα με προσέχεις ό,,,τι και να κάνω
(Σφήνες, μπαινω ανάποδα σε στενά, είμαι 17 και πουλάω μούρη στη γκόμενα κτλ)

Β) Είμαι μηχανόβιος άρα πρέπει να φτάνω πάντα σε χρόνο μηδέν εκει που θέλω
(Κάνω πως δε βλέπω τα στοπ, τα φανάρια κτλ)

Γ) Είμαι μηχανόβιος με χέρια, εμπειρία και φοβερό εργαλείο χωρίς αίσθηση του φόβου
(άρα δεν χρειάζομαι κράνος-εξάρτυση-μπότες)

Όλα αυτά λοιπόν δεν είναι ούτε ψέμματα, ούτε επιστημονική φαντασία...
Βέβαια, δεν τα κάνουν ΟΛΟΙ οι μηχανόβιοι...ούτε πολλοι οδηγοί αυτοκινήτων έχουν μάτια και αυτιά ανοιχτά για να σέβονται τα δίκυκλα (και τους πεζούς) στο δρόμο.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 27-10-13, 08:32
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Ειδικα αυτο με το κοκκινο ειναι απιστευτο ποσο συχνα συμβαινει....λες και εχουν νεφτη στον κ#$λο και δεν μπορουν να περιμενουν να αναψει πρασινο.

Καλα για το κορναρισμα να κανεις ακρη ΣΤΗΝ ΛΩΡΙΔΑ ΣΟΥ για να χωθει αναμεσα ειναι να σου αναβουν τα λαμπακια...βεβαια δεν ειναι το θεμα οτι φταιει η μηχανη σαν μεσο αλλα η ελευθερια που προσφερει στον ηλιθιο Ελληναρα που δεν μπορει να την διαχειριστει...αρα παρα να βριζουμε τις μηχανες σαν μεσο καταλαβαινουμε αλλη μια φορα οτι η νοοτροπια/ελλειψη παιδειας ειναι αυτη που ευθυνεται...
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 27-10-13, 09:49
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες μην απαντάτε μόνο στο επιθετικό ύφος του Στέλιου, αλλά απαντήστε και στην ουσία των πραγμάτων που έγραψε. Η οποία ουσία όπως την κατάλαβα εγώ αφορά στην συχνή κατάχρηση των δικαιωμάτων:

Α) Είμαι μηχανόβιος άρα με προσέχεις ό,,,τι και να κάνω
(Σφήνες, μπαινω ανάποδα σε στενά, είμαι 17 και πουλάω μούρη στη γκόμενα κτλ)

Β) Είμαι μηχανόβιος άρα πρέπει να φτάνω πάντα σε χρόνο μηδέν εκει που θέλω
(Κάνω πως δε βλέπω τα στοπ, τα φανάρια κτλ)

Γ) Είμαι μηχανόβιος με χέρια, εμπειρία και φοβερό εργαλείο χωρίς αίσθηση του φόβου
(άρα δεν χρειάζομαι κράνος-εξάρτυση-μπότες)

Όλα αυτά λοιπόν δεν είναι ούτε ψέμματα, ούτε επιστημονική φαντασία...
Βέβαια, δεν τα κάνουν ΟΛΟΙ οι μηχανόβιοι...ούτε πολλοι οδηγοί αυτοκινήτων έχουν μάτια και αυτιά ανοιχτά για να σέβονται τα δίκυκλα (και τους πεζούς) στο δρόμο.....
Αυτα περιπου σκεφτομουν διαβαζοντας τα προηγουμενα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 27-10-13, 13:01
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχως δεν αποδεικνυεται στατιστικα αυτο για να το χρησιμοποιησουμε ως βαση στη συζητηση μας. ισως μπερδευεσαι απο το γεγονος οτι ο οδηγος αυτοκινητου οταν κανει καποια "μαγκια" εχει τα σιδερα και τους αεροσακους να τον προστατευσουν, δε συμβαινει ομως το ιδιο και για τα διερχομενα οχηματα, μηχανακια, περαστικους που βρισκονται κοντα του οσο αυτος ειναι "μαγκας".

σιγουρα στη μηχανη εισαι πιο εκτεθειμενος, δεν παει να πει οτι στατιστικα οι μηχανοβιοι οδηγουν πιο επικυνδυνα και δεν τηρουν βασικους κανονες ασφαλειας σε μικροτερο ποσοστο απο τους οδηγους αυτοκινητων. Στην τελικη ποσοι δεν φορανε ζωνη και δεν γνωριζουν οτι ο αεροσακος σκοτωνει? Ποσοι ανεγκεφαλοι τραυματιζονται σοβαρα σε συντομες διαδρομες αγνωωντας τους κανονες ασφαλειας και οτι στατιστικα δειχνουν ακριβως το αντιθετο? ειτε οδηγος 2τροχου ειτε 4τροχου ειναι θεμα νοοτροπιας.



Εγω αυτο που θελω να τονισω με αυτο το μηνυμα ειναι οτι αναμενω αυξηση των ατυχηματων λογω κρισης. Και κυριως αυξηση των στατιστικων ατυχηματων σε οδηγους 2 τροχων. Ο λογος ειναι απλος: Η μετακινηση με μικρο 2τροχο (μεχρι 200κυβικα) ειναι απιστευτα πιο οικονμικη σε σχεση με το αυτοκινητο. Αν συνδυασουμε και το κερδος στο χρονο τοτε βρισκουμε ενα ελκυστικο πακετο. Πολυς κοσμος που στρεφεται στις μηχανες και τα μηχανακια-σκουτερ τον τελευταιο καιρο το κανει πρωτα απο αναγκη, και οχι συνειδητοποιημενα. Πιστεψτε με, πολλοι απο τους νεους οδηγους μηχανης δεν εχουν ιδεα οτι η διηθηση ειναι παρανομη. Δεν ξερουν πως να στριψουν. Δεν ξερουν πως να τοποθετησουν το σωμα τους πανω στη μηχανη. Δεν ξερουν πως να φρεναρουν. Δεν ξερουν ποιες ειναι οι νεκρες γωνιες. Δεν ειχαν ιδεα πως να οδηγησουν αμαξι σωστα, θα οδηγησουν μηχανη σωστα? Κι ομως αυτοι τωρα παιρνουν μηχανακι, οι πιο μαγκες παιρνουν μηχανη, και σε μεγαλο ποσοστο ολοι τους την ειδαν επαναστατες των ιδεων τους , ισως το ριξαν και λιγο στην κουλτουρα ή αρεσκονται να πλασαρονται σαν πλεον μηχανοβιοι. Ειναι το πακετακι του μη συνειδητοποιημενου που δεν ξερει οτι το φθαρμενο μπροστινο μπορει να σε σκοτωσει, ή μαλλον δε μπορει να κρινει καν ποτε ειναι φθαρμενα τα λαστιχα του.

Και ανακαλυψαν ξαφνικα ολοι τα κρανη χωρις σαγονι! Μην γνωριζοντας οτι η πιθανοτητα επαφης κατω απο τη μυτη σε περιπτωση πτωσης ειναι 30% .

Εδω ο αλλος λεει πουλησα 2000€ το αμαξι και μου φτανουν για το διπλωμα και την αγορα του παπιου. Εξοπλισμο λεει θα παρει με την αποσβεση που θα κανει απ τις βενζινες και ισως βολευτει με ενα παλιο του γνωστου του.

Μπειτε στα φορουμ για 2τροχα να δειτε ποιοι αγοραζουν αυτη την περιοδο 2τροχα, και τι μυαλα κουβαλανε.





Οδηγαω αμαξι και μηχανη καθημερινα. Για τον πιο γνησιο μηχανοβιο η οδηγηση ειναι πρωτα απολαυση και μετα μετακινηση. Πλεον γενιεται η κατηγορια μηχανοβιος απο αναγκη.



edit Και για να ειμαι και κοντα στον τιτλο του θεματος: Η διηθηση ειναι παρανομη και ο καθενας παιρνει το ρισκο του οταν το κανει. Κι εγω το κανω αλλα γνωριζω οτι ειναι παρανομη. Το πα και πριν , ειναι απιστευτο το ποσοι δεν εχουν ιδεα οτι ειανι παρανομη η διηθηση. Φυσικα και το κρατος εχει κενο στη νομοθεσια για υτο, κι ακομα χειροτερα οι αστυνομια λειτουργει υποσυνειδητα στο να μην πιστευει ο μεσος ανενημερωτος μηχανοβιος στο οτι η διηθηση ειναι παρανομη
Συν το ότι το μεγαλύτερο ποσοστό - πλέον - των Ι.Χ. είναι παντελώς ασυντήρητα.

Από την άλλη στην χώρα που στο ΚΤΕΟ Καλυβίων Θορικού μαζεύονται να περάσουν ΚΤΕΟ με τον γνωστό τρόπο είναι λίγο τράτζικ οι «σωστοι» και «συνετοί» αυτοκινητιστές να κρίνουν τον οποιονδήποτε μηχανόβιο.

Προσωπικά οδηγώ πλέον Ι.Χ. για μια απόσταση 3 χλμ από το σπίτι μου ως το μετρό και πίσω εδώ και κανά 4μηνό.

ΜΙΑ φορά πήγα ο άμοιρος να πάω στην ΑΕΝ ασπροπύργου και συφυλιάστηκα με τον τρόπο που οδηγεί ο μέσος οδηγός και κάπου στην διαδρομή σκέφτηκα ότι κάποτε ήμουν και εγώ ένας από δαύτους. Ένας από τον σωρό υποταγμένων, ημιμαθών καγκουροελλεεινών οδηγών. (Και παλεύω κάθε μέρα να βγάλω από την ταμπέλα μου το μισητό Έλληνας πολίτης, αλλά αυτό είναι εντελώς offtopic.) Και πολύ το γούσταρα όταν ήμουν και εγώ και το έκανα, αλλά πλέον όχι.

Και μάλιστα όχι γιατί έχω στο μυαλό μου τον @@ιθιο οδηγό και αν θα τον πάρω ΕΓΩ στο λαιμό μου για ΔΙΚΗ ΤΟΥ μ@@@κία ( δεν είχα ποτέ αυτό το άγχος ) αλλά γιατί πλέον ξέρω ότι πρέπει να έχω το μυαλό μου στο δρόμο.- Όλα τα άλλα είναι αφρός
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 30-10-13, 16:58
Το avatar του χρήστη georgedue
georgedue Ο χρήστης georgedue δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-07-2012
Μηνύματα: 147
georgedue is on a distinguished road
Εγώ οδηγώ και τα δύο, το 325 μου πάντα με ζώνη, με τη μηχανή μου πάντα με κράνος, μπουφάν, μπότες και γάντια.

Όπως και σε όλα τα πράγματα, έτσι και εδώ άδικο έχετε όλοι όσοι βάζετε ταμπέλες.
Η ίδια κοινωνία τροφοδοτεί με οδηγούς και τα αυτοκίνητα και τις μηχανές.
Το ίδιο ποσοστό ηλιθίων οδηγούν και στις δύο περιπτώσεις.
Απλά κάθε κατηγορία οδηγών επικεντρώνεται στα άσχημα που βλέπει και την ενοχλούν.

Φυσικά και πολλοί κάνουν όλα αυτά που είπατε. (Σφήνες, μπαινω ανάποδα σε στενά, είμαι 17 και πουλάω μούρη στη γκόμενα, κάνω πως δε βλέπω τα στοπ, τα φανάρια, άρα δεν χρειάζομαι κράνος-εξάρτυση-μπότες). Και δεν υπάρχει άνθρωπος (νοήμων) που να τους υπερασπιστεί. Υπάρχει κάποιος (νοήμων ξαναλέω) που να υπερασπιστεί αυτούς που οδηγούν αυτοκίνητο και δεν φορούν ζώνη, σφάζουν STOP, αλλάζουν λωρίδες χωρίς φλας, μπαίνουν σφήνες στα φανάρια? Όχι ξανα.

Άρα, όταν μιλάνε (νοήμονες, το ΞΑΝΑτονιζω) άνθρωποι μεταξύ τους, δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως επιχειρήματα. Ούτε για την μία, ούτε για την άλλη κατηγορία.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας μισώ όλους με τα μηχανάκια γιατί δεν θα έπερεπε να υπάρχετε.
Καθένας κρίνει τα πάντα, από την συμπεριφορά του, μέχρι την ψήφο του, βάσει των δυνατοτήτων και της παιδείας του. Με τον ίδιο τρόπο, δεν μπορώ να κατηγορήσω τον ....... γλυκό κύριο που πήγε να με σκοτώσει το πρωί σφάζοντας Stop, και μετά με έβρισε επειδή του έδειξα το Stop. Τόσο καταλαβαίνει, μεταμόσχευση δεν μπορώ να κάνω.
__________________
Good Drivers have dead flies on the side windows. (Walter Röhrl)
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 30-10-13, 23:49
Το avatar του χρήστη Bassakos
Bassakos Ο χρήστης Bassakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-12-2009
Μηνύματα: 554
Bassakos has a spectacular aura aboutBassakos has a spectacular aura about
οταν οσοι οδηγουν μονο αυτοκινητο.... κανουν και μια βολτα ως οδηγοι μηχανων
και οταν οσοι οδηγουν μονο μηχανες, καβαλησουν και αμαξι
ετσι ωστε να δουν οι μεν πως ειναι να εισαι στην απεναντι οχθη,
τοτε πιστευω θα ειμασταν πολυ καλυτεροι οδηγοι ολοι μας

μεγαλο μερος αυτων που οδηγουν μηχανη ΔΕΝ οδηγουν αυτοκινητο
και πολυ μεγαλυτερο ποσοστο οδηγων αυτοκινητου ΔΕΝ οδηγουν μηχανη

αυτοι που οδηγουν και τα 2 φαινονται στο δρομο ,
φαινεται στο πως συμπεριφερονται ο ενας στον αλλον

το βλεπω καθημερινα πως συμπεριφερεται ενας οδηγος μηχανης
που πχ ξερει οτι το αμαξι εχει νεκρες γωνειες, ποτε θα στριψει κτλ κτλ
απο την "γλωσσα του σωματος" ενος αυτοκινητου
μιας και ο ιδιος οδηγει και αμαξι

και το ιδιο απο πλευρας οδηγων αυτοκινητου
που πχ προσεχουν ποτε θα στριψουν και θα ριξουν και μια ματια γυρνοντας το κεφαλι
αφου ισως ο κεθρευτης δεν δειχνει την μηχανη που ειναι πισω δεξια πχ

εως τοτε μαλλιοτραβηχτητε (οχι εδω , αλλα στους δρομους) αφοβα! ακρη δεν βγαινει!
το ασχημο ειναι οτι ο οδηγος αυτοκινητου θα αλλαξει ενα φτερο-προφυλακτηρα και τελος
ο οδηγος μηχανης ισως δεν ζησει καν να το πει

μεγαλη προσοχη στους δρομους!
μ@λ@κ@ς υπαρχουν ΠΑΝΤΟΥ!
__________________
E30 325 M50 SOLD
E30 318 M40 R.I.P
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 08:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.