Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #361  
Παλιά 16-08-11, 18:20
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Κανεις δεν ειπε οτι η BMW ειναι η τελεια εταιρεια και κατασκευαζει τα σουπερ αξιοπιστα αυτοκινητα...Αλλα δεν μπορεις να επιμενεις οτι η Φαου-Βε ειναι πιο αξιοπιστη γιατι πολυ απλα δεν ειναι....και αν σε εμας τα προβληματα με πολλαπλασιαστες-ΝοΧ-μπεκ μας φανταζουν τοσο τρομερα φαντασου ποσο τρομερα ακουγονται τα προβληματα με τα κιβωτια,τοσο τα χειροκινητα οσο και τα σουπερ-ντουπερ DSG....
Ενταξει μαΓΚα?
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #362  
Παλιά 16-08-11, 18:39
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Εχει πλάκα το θέμα..
Αρχικά η vw αγόρασε την σέατ για το μοτέρ της πόρσε..
Ναι, για εκείνο το χιλιαράκι μοτέρ, που έδερνε...
Το έβαλε στα χιλιαράκια του γκουπ, και είδαν πως είναι να έχεις περισσότερα απο
45 άλογα στα 1000 κυβικά..
Μετά, αγόρασε τη σκόντα για το πάτωμα του οκτάβια..
Μετά, έβγαλε πασσάτ πάνω στο πατωμα του οκτάβια, και νομίζω ακόμα το κάνει..
Μετά έβγαλε το φαέθον στο πάτωμα του σουπέρμπ..
Τα μισά ανταλακτικά ενός σκόντα ταιριάζουν στο σέατ, στα άουντι και στα βολκς..
Και μας λένε οτι άλλο άουντι και άλλο σέατ ή σκόντα..
Ντροπής πράγματα..
Μη γίνεστε παιδιά...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #363  
Παλιά 16-08-11, 18:48
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Γι αυτο εσαι μπεμπης ακομα.μπεμπεκιζεις αφανταστα.
Για πεσμας πια αυτοκινητα ισης αξιας μαμουσε η αλφασου??
Αν ειχε η γιαγιαμου καρυδια θα ηταν παππους
Και εγω σε 2 χρονια που θα βρω 250 χηνες θα παρω το πορσε 911 καρερα turbo χαλι αμαξι αλλα μαρεσει.
Οσο για την ωρα κατσε με το χρεπισου και να κατσω με το ΤΤ μου και την μπεμπουλα μου ας ειναι και το 116.Οταν και οποτε παρεις BMW ελα να τα ξαναπουμε μικρε.προς το παρον ονειρεψου η περιμενε τον αιβασιλη δεν ξερεις ποτε
Βλέπω ότι η επιχειρηματολογία σου είναι άριστη. θέλεις ντε και καλά να αποδείξεις ότι είσαι μάγκας και φραγκάτος (άλλωστε τόνισες ότι έσκασες 44χήνες για το ΤΤ.....έκανες παρέα με τον Ιαβέρη jr [στα@@μας] και έχεις ιντερνετ απο το 1997 ενώ η σύζυγος οδηγεί 116...) ε λοιπόν ΔΕΝ μας εντυπωσιάζεις. πήρες το βασικό ΤΤ και την βασική bmw και το πάιζεις γκουρού.. και δεν έχω κάτι με τα βασικά αμάξια, πολλοί είναι που πήραν τέτοια.... αλλά με τους υποτιθέμενους γκουρού! απο τεχνικές γνώσεις φάνηκε ότι είσαι άσχετος.... απο ιστορικές περι αυτοκινήτων επίσης..... χέρια σίγουρα δεν έχεις αλλιώς δεν θα έπαιρνες idiot proof golf coupe αλλά μια Ζ4... αλλά έχεις τόνους αλαζονείας και αυθάδειας ενώ είσαι και εριστικός.... χμμμ μήπως βγάζεις κάνα κόμπλεξ κατωτερώτητας? εδώ δεν διατυμπανίζουν πόσο πήραν τα αμάξια τους άνθρωποι που έχουν M3,M5 και M6. λοιπόν επειδή λοιπόν προφανώς φάνηκε πως είσαι πολύ μικρός σαν άνθρωπος κόψε τους χαρακτηρισμούς λιγάκι, γκεγκε? εγώ εδώ μέσα δεν ήρθα να μετρήσω ποιός την έχει μεγαλύτερη...και ακόμα και αν ήρθα σε κάποια αντιπαράθεση με κάποια μέλη (του κώλου δηλαδή..... για λαμαρίνες δεν θυμώνω ποτέ) παντα σεβάστηκα τον χώρο και τους ανθρώπους που με φιλοξενούν, κάτι που είναι εμφανέστατο ότι εσύ είσαι ανίκανος να πράξεις. άντε πάιξε με το κουβαδάκι σου στην παραλία και παρά τα μας κάνε καμιά βόλτα στην παραλιακή να εντυπωσιάσεις κάνα πιτσιρίκο με το φφσστ και το τσαφ του ΤΤ.... και άσε εμάς τους άσχετους να τρέχουμε με τα αληθινά μοτέρ σε βουνά και πίστες....

δείγματα παιδείας:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Ασε ρε αρχ@@τε μαγγα..κουλαρε λιγακι. Υπαρχει φορουμ που να μην λενε προβληματα δημοσια???
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
οπως και ο μικρος που δεν εχει BMW και εχει αποψη γαι την BMW.Εχει μια αλφα και μας λεει γι αυτην που εγω οπως εχω πει ειχα πριν 20 χρονια και τι δεν εκανα με αυτην. Οκ δικαιωματου .Δημοκρατια εχουμε ο καθενας λεει οτι θελει και η βλακεια ειναι ανικητη οπως ελεγαν και οι αρχαιοι ημων προγονοι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Και αν εχω παραφερθει η εχω προσβαλει κανεναν ζητω ΣΥΓΝΩΜΗ και αυτο το εχω κανει γιατι εχω προκληθει και ουτε μαρεσει το κλιμα που εχει δημηουργηθει σε αυτο το θεμα.
Στην τελικη δεν θα παρουμε ποτε χρηματα απο τις αντι/πειες και ολοι μα ολοι μας αρεσουν τα αυτοκινητα και οι μηχανες
απο τότε που βγήκε η συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο.....άσε μας ρε 'μεγάλε'.....
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #364  
Παλιά 16-08-11, 19:03
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
1. titijohn παρατηρω οτι στην κατακλειδα των επιχειρηματων σου φτανεις να δηλωσεις οτι εισαι φανατικος του τουρμπο...δικαιωμα σου αλλα η τουρμπινα ειναι αποστασιοποιημενη απο τη μπεμβε τα τελευταια 35 χρονια. Απο τον καιρο του 2002 tii επανηλθε με το 335...Σ'αυτες τις γενιες οδηγων που μεσολαβησαν, η μπεμβε κατασκευασε 'μεγαλα' n/a εξακιλυνδρα συνολα τοσο υπεροχα που το γκρουπ σου δεν τα εχει ονειρευτει ποτε με αποτελεσμα αυτοι οι οδηγοι να ειναι εραστες αυτων των μοτερ-ενας απ'αυτους ειμαι και γω και πιστευω οτι το 90% εδω μεσα προτιμουν τα βελουδινα 3λιτρα(ξεχνα τη φορολογια) συνολα παρα τα κασονια με τα τουρμπο που κοκκινιζουν απο ντροπη αν συγκριθουν με μοτερ οπως τα προαναφερθεντα...Δε μ'αρεσουν τα τουρμπο πανω σε μπεμβε,ιδιως σε Μ...
Απάντηση με παράθεση
  #365  
Παλιά 16-08-11, 19:20
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
εχω δεν εχω δει πολλα 80αρια να κυκλοφορουνε πλεον...ολα εχουν παει στην πρεσσα.
αντιθετως τα ε30 περνανε κατα εκατονταδες και τα θαυμαζεις....ακομα
ενταξει το οτι το αυδι δεν ειναι vw to ξεπερναμε
δεν νομιζω να υπαρχουν πολλοι που μπαινοντας σε α3 1,6 φσι και στη 116 να θελουν να ξαναμπουν στο aydi μην τρελαθουμε
ο μονος λογος που πουλησαν και πουλουν τα τσι ειναι οτι ειναι η χαρα του καγκουρα..οπου βλεπει τουρμπο αρα πηραγμα και βελτιωση ορμαει σαν το κορακι....
εδω οι ιδιοι οι φανατικοι vwκιδες και audaιδες που εκθειαζαν του fsi.....με το π βγηκε ο tsi τα πουλησαν την αλλη μερα....ολοκαινουρια fsi ta ξεπουλαγανε επειδη η μαμα εταιρεια του κοροιδεψε στην ουσια
__________________
τα bmw καινε,δεν πανε και πετανε κωλους!!
Απάντηση με παράθεση
  #366  
Παλιά 16-08-11, 21:37
Το avatar του χρήστη themis78
themis78 Ο χρήστης themis78 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2007
Μηνύματα: 258
themis78 is on a distinguished road
Παιδιά πάντως και η BMW πάει προς τούρμπο μεριά. Κάτι σημαίνει αυτό για την αγόρα και την αντιμετώπιση του ανταγωνισμού.
Πάντως η Audi έχει μειώσει σημαντικά την ψαλίδα με Merc-BMW και μπορεί σε λίγο καιρό να βρεθεί μπροστά.
Υ.Γ. Αρέσει /δεν αρέσει σε κάποιους!!!
__________________
There is no exception to the rule that everyone thinks they are an exception to the rule!
Απάντηση με παράθεση
  #367  
Παλιά 17-08-11, 00:19
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από themis78 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά πάντως και η BMW πάει προς τούρμπο μεριά. Κάτι σημαίνει αυτό για την αγόρα και την αντιμετώπιση του ανταγωνισμού.
Πάντως η Audi έχει μειώσει σημαντικά την ψαλίδα με Merc-BMW και μπορεί σε λίγο καιρό να βρεθεί μπροστά.
Υ.Γ. Αρέσει /δεν αρέσει σε κάποιους!!!
Τα ίδια ακούω απο το 1980, και γέρασα...
Πιθανό οταν πεθάνω, να περάσει και η αουντι την μερκ και την μπεμβε,
αλλα η ιστορία αλλα δειχνει...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #368  
Παλιά 17-08-11, 02:03
Το avatar του χρήστη s318is
s318is Ο χρήστης s318is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2005
Μηνύματα: 157
s318is is on a distinguished road
Πόσα Audi 80 (B4) που επωλείτο απο 1991-1996 (ιδια εποχη με το Ε36 δηλαδη) κυκλοφορούν σημερα ττγιαννη?Εξαφανιστήκανε?Πωλήθηκε κανένα?
Ειδικά η αστεία κουπέ ( ο θεος να την κανει) έκδωση?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?!!!
Το οτι συνεχίζεις και βλέπεις ΑΠΕΙΡΑ Ε36 και Ε30 και αλλες σειρες σε τοσο
μεγάλους αριθμούς, δε σου λεει ΤΙΠΟΤΑ απο αξιοπιστία?

Θυμασαι,μιας και μεγαλος, τι κινητηρες είχανε τα 80αρια??
Να θυμησω:
1.8 E 20v –125 PS, in-line four-cylinder 318is 140PS
2.0 – 90 PS, in-line four-cylinder Eδώ γελάμε!!!! Τα 316 βγάζανε περισσότερα!!
2.0 E – 116 PS, in-line four-cylinder Κι εδώ γελαμε!!!
2.0 E 16v – 140 PS, 16-valve, in-line four-cylinder 320i 150PS
2.3 E 10v – 133 PS, 10-valve, in-line five-cylinder
2.6 E – 150 PS, V6 323i-325i 170ps
2.8 E – 174 PS, V6 328i 193PS

εχω εκστασιαστεί μιλάμε απο την τεχνολογία!!!
__________________
Θέλω τον Ν54 στο Ε36.Ζητάω πολλά??!!!
Απάντηση με παράθεση
  #369  
Παλιά 18-08-11, 22:36
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη δεν βαζετε μυαλο και λετε μερικοι υπερβολες χωρις να ξερετε ας κανουμε μια βολτουλα στα προβληματα που εχουν γραφτει στο φορουμ να δουμε ποιος εχει βαρβατα προβληματα και ποιος πρεπει να εχει καλο τραπεζικο λογαριασμο παμε να δουμε....
.


.


.
Για λογους συντομιας και οικονομιας χωρου αφησα μονο την εισαγωγη σου σ αυτη την απαντηση.

Δεν χρειαζοταν πραγματικα να γραψεις ενα σεντονι με copy paste γραφομενων σχετικα με προβληματα απο ολες τις σειρες. Δε νομιζω να υπαρχει κανενας εδω μεσα που να ειχε καποιο προβλημα και να μην το εγραψε ή να ειπε ψεματα οτι ειναι τελειως απροβληματιστος. Κι αν το εκανε τοτε ή τα παιρνει απ τη BMW ή απλα λεει ψεματα και κοροιδευει τον εαυτο του.
Εγω ειμαι απ τους πρωτους που εχουν γραψει κατα καιρους με ολες τις λεπτομερειες σχετικα για ολα τα προβληματα που εχω αντιμετωπισει μεχρι και τα πιο ασημαντα και αναξια λογου για καποιους ισως. Επισης εχω γραψει πολλες φορες και την πικρα, την απογοητευση και το θυμο μου, πιο πολυ για τα λεφτα που εχω σπαταλησει και το χρονο και τη χολη μου που εχω σπασει με τα συνεργεια.
Σιγουρα η BMW δε βγαζει ολα της τα αυτοκινητα ουτε 'ασπαστα' ουτε εντελως απροβληματιστα.

Ομως, για να το κανουμε και λιγο πιο συναισθηματικο το θεμα, τη γουσταρω σαν οδηγηση, μ αρεσει και απολαμβανω να κανω βολτες με τη BMW. Με το Γκολφ δε το απολαμβανα.
Απο θεμα αξιοπιστιας, εαν κραταγα το Γκολφ οσο εχω τη BMW (7 χρονια), και του εκανα τοσα χιλιομετρα οσο εχω τωρα (περιπου 190.000χμ), ισως, μπορει να εβγαινε καλυτερο, μπορει να ταν λαχειο, αλλα ξερεις τι...δε το νομιζω, πραγματικα! 7 χρονια εαν ειχα το Γκολφ ακομα, θα μου χε βγαλει αλλα πιο χοντρα, κι ενα που μου ρχεται απ ευθειας στο μυαλο ειναι το κιβωτιο. Βεβαια θα μου πειτε, και πολυ δικιο θα εχετε, οτι υποθετικα δε μπορουμε να μιλαμε ουτε να βγαζουμε συμπερασματα.

Σαν καταληξη και συμπερασμα, αυτο που βγαζω εγω ειναι τελικα πως τα αυτοκινητα εχουν γινει κατι σα λαχεια στο θεμα αξιοπιστιας. Οτι μαρκα κι αν ειναι, οτι μοτερ κι αν φορανε, οτι εθνικοτητας κι αν ειναι, οσα λεφτα κι αν κανουν. Μπορει να σου βγει ασπαστο μπορει να σου βγει πατατα. Κανεις δε μπορει να το προβλεψει.
Οπως και να χει λοιπον ας κοιταξουμε να χαρουμε λιγακι την οδηγηση, ας απολαυσουμε τη βολτα ο καθενας με αυτο που εχει και γιατι οχι οι πιο τυχεροι με αυτο που ονειρευονται και γουσταρουν!

Καλες βολτες λοιπον...
Απάντηση με παράθεση
  #370  
Παλιά 19-08-11, 05:49
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Γιάννη,
καθαρά επι της οδήγησης...
υπάρχουν κάπου εδώ γύρω, κάποια "αξιόπιστα" αυτοκίνητα, που σε ταχύτητες μεγάλες
απογειωνόταν..
Εκτός αν οι κάτοχοι τους, δεν το ξέρουν, ή λένε οτι δεν το ξέρουν η κάνουν οτι δεν το ξέρουν...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.