Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #271  
Παλιά 10-08-11, 22:52
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Έδωσε ρεσιτάλ ο Σταλιον.
Απάντηση με παράθεση
  #272  
Παλιά 10-08-11, 23:09
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Παρτε τεχνολογια παιδες απο 1800cc :
http://www.protothema.gr/car-and-spe...le/?aid=138762
Και επισημενω οτι δεν παω να μειωσω την BMW απλα δειχνω κατι καλο που βγηκε απο τους γερμανους της audi.
τρομερή επίδοση...μιλάμε για επίδειξη όχι δύναμης αλλά ΕΞΟΥΙΑΣ...ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ! ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ 170 ΚΑΒΑΛΑΡΗΔΕΣ ΤΗΣ ΚΩΛΑΣΕΩΣ! ρε σας έβαλαν ένα σεσουαρ να γυρνάει απο χαμηλά και να αποδόσει σαν diesel και χαρήκατε... ε λοιπόν σου έχω ένα νεο: τα diesel (και τα όμοιας απόδοσης vag) ψηλά ΨΩΦΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ! και όσων αφορά την κατανάλωση είμαι σίγουρος πως και αυτή πλασματική θα είναι, όπως σε ΟΛΑ τα turbo... έτσι για την ιστορία τράβα δες τα specs του 1.75tbi που η ΒΑΣΙΚΗ του έκδοση είναι 200ps, η σπορτιφ 235 και αναμένονται και άλλα steps αν δεν προλάβει να έρθει στην παραγωγή το νέο 2.0tbi με multiair (ξέρεις..αυτή η βλακεία που καταργεί τον εκκεντροφόρο εισαγωγής και την πεταλούδα και μελλοντικά θα είναι ΚΑΙ στον εξαγωγής κάνοντας το μοτέρ camless και με ΑΠΕΙΡΕΣ δυανατότητες ρύθμισης). και κάτι τελευταίο γιατί έτσι....ακόμα γελάμε με ένα φίλο μου που κατεβαίναμε απο Θεσ/νικη με μια mito με πρόγραμμα που κέρναγε...ευθείες σε ένα μπλε τσιρότο tsi με αυτοκόλλητο sciroccoclub
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #273  
Παλιά 11-08-11, 00:39
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stallion3.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
1)τρομερή επίδοση...μιλάμε για επίδειξη όχι δύναμης αλλά ΕΞΟΥΙΑΣ...ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ! ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ 170 ΚΑΒΑΛΑΡΗΔΕΣ ΤΗΣ ΚΩΛΑΣΕΩΣ! ρε σας έβαλαν ένα σεσουαρ να γυρνάει απο χαμηλά και να αποδόσει σαν diesel και χαρήκατε... ε λοιπόν σου έχω ένα νεο: τα diesel (και τα όμοιας απόδοσης vag) ψηλά ΨΩΦΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ!
2)και κάτι τελευταίο γιατί έτσι....ακόμα γελάμε με ένα φίλο μου που κατεβαίναμε απο Θεσ/νικη με μια mito με πρόγραμμα που κέρναγε...ευθείες σε ένα μπλε τσιρότο tsi με αυτοκόλλητο sciroccoclub
Ξέρεις λές αρκετά σωστά πράματα αλλά πετάς κ κατι...να μην τα χαρακτηρισω!Όλα τα τούρμπο ψηλά "ψοφάνε"...δεν είναι ατμόσφαιρα......αυτό δεν λέει κάτι!κ τα honda s2000 απο την άλλη πριν τις 6500rpm σέρνονται αλλα μετά γαζώνουν...τι να λέει? Δεν είναι καλά?Δεν το νομίζω.Εξάλλου όλα τα αυτοκινητα έχουν ωφέλιμο φάσμα λειτουργίας κ δεν μετρά το max της ισχύος μόνο οπως νομιζει η πλειοψηφία αλλα ναχει "γεματες" καμπυλες ισχύος-ροπής!
2)Μη βγάλουμε κ τα σιρόκο(τσιρότο όπως λες!) ψοφήμια ή άσχημα αυτοκίνητα!Αμαξάρες είναι!Κ μια χαρά πυροβολούν στο δρόμο..κ με revo program ή καλό προσεκτικό tunning(ασχολούνται πολλοί βελτιωτές μαζί τους) γαζώνουν όπως όλα τα group vag...κ η αξιοπιστία τους παραμένει!Για το δε alfa romeo tuning...μετρημένοι στα δάκτυλα του ενός χεριού οι σωστοί βελτιωτές..όσο για την αξιοπιστίας των βελτιωμένων...κλάσης κατώτερη!
Υ.Γ φιλικά πάντα....ούτε σου την λέω ούτε υποστηρίζω κανέναν..απλά θέλω κ μου αρέσει ναλέω τα πράματα με το όνομα τους
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #274  
Παλιά 11-08-11, 05:11
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις λές αρκετά σωστά πράματα αλλά πετάς κ κατι...να μην τα χαρακτηρισω!Όλα τα τούρμπο ψηλά "ψοφάνε"...δεν είναι ατμόσφαιρα......αυτό δεν λέει κάτι!κ τα honda s2000 απο την άλλη πριν τις 6500rpm σέρνονται αλλα μετά γαζώνουν...τι να λέει? Δεν είναι καλά?Δεν το νομίζω.Εξάλλου όλα τα αυτοκινητα έχουν ωφέλιμο φάσμα λειτουργίας κ δεν μετρά το max της ισχύος μόνο οπως νομιζει η πλειοψηφία αλλα ναχει "γεματες" καμπυλες ισχύος-ροπής!
2)Μη βγάλουμε κ τα σιρόκο(τσιρότο όπως λες!) ψοφήμια ή άσχημα αυτοκίνητα!Αμαξάρες είναι!Κ μια χαρά πυροβολούν στο δρόμο..κ με revo program ή καλό προσεκτικό tunning(ασχολούνται πολλοί βελτιωτές μαζί τους) γαζώνουν όπως όλα τα group vag...κ η αξιοπιστία τους παραμένει!Για το δε alfa romeo tuning...μετρημένοι στα δάκτυλα του ενός χεριού οι σωστοί βελτιωτές..όσο για την αξιοπιστίας των βελτιωμένων...κλάσης κατώτερη!
Υ.Γ φιλικά πάντα....ούτε σου την λέω ούτε υποστηρίζω κανέναν..απλά θέλω κ μου αρέσει ναλέω τα πράματα με το όνομα τους
Δίκιο έχεις,
αλλά για να πετύχεις χαμηλά καυσαέρια, δεν μπορείς να γαζώνεις μόνο πάνω,
και πρέπει να έχεις την περισσότερη δυνατή ροπή στις χαμηλότερες δυνατές στροφές
με την μικρότερη δυνατή διακύμανση..
Με διαφορετικό τρόπο λειτουργεί ένα εργοστάσιο απο έναν βελτιωτή...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #275  
Παλιά 11-08-11, 08:25
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Επιδη γράφτηκαν άπειρα και βαριεμαι να απανταω έναν προς έναν θα πω ότι μερικοί απο σας βγάζουν ένα κόμπλεξ απέναντι στην Audi που τα τελευταία χρόνια βγάζει πολυ όμορφα αμάξια και δυνατά και αυτο δεν το λέω εγω το λέει όλος ο Κοσμοσ το λένε οι πωλήσεις . Οι απαντήσεις μερικών είναι παιδιού 15 χρόνων όταν τότε υποστηρηζαμε αυτο που έχουμε και όλα τα αλλα μαπα . Ανάφερα ένα μοτέρ που έβγαλε η Audi που απο παντού δέχεται συνχαρητηρια και μου λέτε μερικοί για το 85 μετα απο 5 χρόνια δεν θα υπάρχει για μερσεντες και διάφορα αλλα κουφα . Ξεκοληστε δεν προσπαθώ να βγάλω τα Audi τα τοπ γιατί πιστεύω ότι 4 μάρκες είναι τοπ σήμερα και όχι μια .. BMW mersedes Audi porshe .
Επίσης η BMW σαν αρχή έβγαλε τουρμπο μοτέρ με λίγα σχετικά άλογα . Στα επόμενα χρόνια συγουρα θα τα εξελιξει και θα δούμε πολυ ενδιαφέροντα μοτέρ . Αυτα κάνει ο ανταγωνισμός .
Επίσης μετα απο χρόνια αν θα μπορέσω να αλλάξω το αμάξι μου ανάμεσα σε BMW και Audi θα παίξω.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ttjohn : 11-08-11 στις 08:32
Απάντηση με παράθεση
  #276  
Παλιά 11-08-11, 08:55
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Όποιος θεωρεί τεχνολογικό επίτευγμα το να τουρμπήσει ένα πολύ απλό μοτέρ είναι απλά αδαής.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #277  
Παλιά 11-08-11, 09:22
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη γράφτηκαν άπειρα και βαριεμαι να απανταω έναν προς έναν θα πω ότι μερικοί απο σας βγάζουν ένα κόμπλεξ απέναντι στην Audi που τα τελευταία χρόνια βγάζει πολυ όμορφα αμάξια και δυνατά και αυτο δεν το λέω εγω το λέει όλος ο Κοσμοσ το λένε οι πωλήσεις . Οι απαντήσεις μερικών είναι παιδιού 15 χρόνων όταν τότε υποστηρηζαμε αυτο που έχουμε και όλα τα αλλα μαπα . Ανάφερα ένα μοτέρ που έβγαλε η Audi που απο παντού δέχεται συνχαρητηρια και μου λέτε μερικοί για το 85 μετα απο 5 χρόνια δεν θα υπάρχει για μερσεντες και διάφορα αλλα κουφα . Ξεκοληστε δεν προσπαθώ να βγάλω τα Audi τα τοπ γιατί πιστεύω ότι 4 μάρκες είναι τοπ σήμερα και όχι μια .. BMW mersedes Audi porshe .
Επίσης η BMW σαν αρχή έβγαλε τουρμπο μοτέρ με λίγα σχετικά άλογα . Στα επόμενα χρόνια συγουρα θα τα εξελιξει και θα δούμε πολυ ενδιαφέροντα μοτέρ . Αυτα κάνει ο ανταγωνισμός .
Επίσης μετα απο χρόνια αν θα μπορέσω να αλλάξω το αμάξι μου ανάμεσα σε BMW και Audi θα παίξω.
Εγώ απαντάω σαν παιδί 15 χρονων!!!
Εδώ είμαι..
Ζήτησες ΕΝΑΝ κινητήρα σαν του άουντι, με παρόμοιες επιδόσεις, παρουσιάζοντας τον
μοναδικό αξεπέραστο οικονομικό γρήγορο και τεχνολογικό θαυμα..
Σου προσέφερα έναν ιδιου κυβισμού, και ανώτερης κατηγορίας σε όλα τα θέματα..
Και σαν μπαλαντέρ, σου έβαλα και έναν 1600 που πάλι ειναι ανώτερος..
Δεν γίνεται να βάλεις ένα άουντι στα τοπ, δεν ειναι ούτε λογικό, ούτε στέκει τεχνολογικά..
Τεχνολογικά στέκει όμως απο το 1993 και μετά, και προκύπτει και απο μετρήσεις,
πως ενα απλο πισωκίνητο BMW μπορεί να στρίψει με περισσότερα χιλιόμετρα ή πλευρικά G αν θές, σε σχέση με ένα τετρακίνητο άουντι κουάτρο, με ιδιες διαστάσεις ελαστικών...
Εμένα αυτό μου λέει οτι κάποιοι σχεδιάζουν και δοκιμάζουν αναρτήσεις, ενώ κάποιοι άλλοι τα έχουν φορτώσει στα κοκόρια και πουλάνε λόγια..
Οσο και να επιμένουμε, οσα και να γράψουμε, όσα και να νομίζουμε, το κουάτρο δεν στρίβει καλύτερα απο πισωκούνα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #278  
Παλιά 11-08-11, 09:28
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξέρεις λές αρκετά σωστά πράματα αλλά πετάς κ κατι...να μην τα χαρακτηρισω!Όλα τα τούρμπο ψηλά "ψοφάνε"...δεν είναι ατμόσφαιρα......αυτό δεν λέει κάτι!κ τα honda s2000 απο την άλλη πριν τις 6500rpm σέρνονται αλλα μετά γαζώνουν...τι να λέει? Δεν είναι καλά?Δεν το νομίζω.Εξάλλου όλα τα αυτοκινητα έχουν ωφέλιμο φάσμα λειτουργίας κ δεν μετρά το max της ισχύος μόνο οπως νομιζει η πλειοψηφία αλλα ναχει "γεματες" καμπυλες ισχύος-ροπής!
To Honda S2000 (απο τα αγαπημένα μου αυτοκίνητα ever) φτιάχτηκε για ένα και μόνο σκοπό: την ικανοποιήση των ενθουσιοδών οδηγών, γι'αυτό και έχει ένα Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο μοτέρ που ο μοναδικός τρόπος να αποδώσει 240άλογα είναι να στροφάρει στον Θεό, εκεί ακριβώς που θα θέλει ο οδηγός...λυσσάει και πάνω που ένα άλλο θα είχε τερματίσει αυτό σηκώνει άλλες 2/3χιλ στροφές...μου θυμίζε σε αναλογία την σχέση που είχαν τα bialbero των giulia GTA σε σχέση με τα μοτέρ του τότε ανταγωνισμού. όλα όμως έχουν την αναλογία και όλα είναι σχετικά: επειδή λοιπόν βρίσκει θέση σε ένα αυτοκίνητο επιδόσεων είναι εξαιρετικό, αν όμως ήταν κάτω απο το καπό ενός accord θα ήταν λίαν επιεικώς απαράδεκτος.. και ερχόμαστε στα 1.8λτ με όλη την τρελλή ιπποδύναμη σε πολύ χαμηλές στροφές, σκέτη απάτη! είναι έτσι ρυθμιζμένο ώστε να μπορέι να ταιριάξει με τις διαδρομές λεοφωρείου ΚΤΕΛ και να χαμηλώσει τον μ.ο. των ρύπων (αυτό όπου όλοι κυνηγάνε την Fiat τα τελευταία χρόνια, με την Ferrari/Maserati μέσα)... για φαντάσου να είσαι σε ένα επαρχιακό δρόμο (Τρίπολη-Καλαμάτα πχ) και να κινήσει με 6η όταν θα θές να περάσεις 1-2 φορτηγά... στην αρχή θα φύγεις ρουκέτα και μετά....μετά θα σου μείνουν 1.8 λιτρα με συμπίεση turbάτου, 2τόνοι και το κλίμα.. είναι αυτό σωστό και γραμμικό μοτέρ? ρε θα τρελλαθούμε εντελώς! αυτό είναι μοτέρ για βενζινοκίνητο ταξί και για την γιαγιά μου που δεν θα τον ξεζουμήσουν ποτέ!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
2)Μη βγάλουμε κ τα σιρόκο(τσιρότο όπως λες!) ψοφήμια ή άσχημα αυτοκίνητα!Αμαξάρες είναι!Κ μια χαρά πυροβολούν στο δρόμο..κ με revo program ή καλό προσεκτικό tunning(ασχολούνται πολλοί βελτιωτές μαζί τους) γαζώνουν όπως όλα τα group vag...κ η αξιοπιστία τους παραμένει!Για το δε alfa romeo tuning...μετρημένοι στα δάκτυλα του ενός χεριού οι σωστοί βελτιωτές..όσο για την αξιοπιστίας των βελτιωμένων...κλάσης κατώτερη!
Υ.Γ φιλικά πάντα....ούτε σου την λέω ούτε υποστηρίζω κανέναν..απλά θέλω κ μου αρέσει ναλέω τα πράματα με το όνομα τους
όντως με το tuning των alfa romeo ασχολούνταν πολύ λίγοι..τώρα έχουν βρεί ενδιαφέρων και άλλοι και η αλήθεια είναι ότι η φήμη της αξιοπιστίας αμαυρώθηκε πολύ και απο τους μαστροχαλαστές που μετά τους έφταιγε το εργοστάσιο. αλλά επαναλαμβάνω: τα εργοστάσια, ΟΛΑ, το tuning το έχουν χεσμένο..κανείς δεν βγάζει ένα μοτέρ με σκοπό να του το βελτιώσουν άλλοι, με εξαίρεση την vw που με τον twincharger των 160 ίππων τελικά είχε κάνει χειρότερη δουλειά απο την abt και με το μαμά πρόγραμμα είναι επιρρεπή και με το βελτιωμένο (με όλη την έννοια της λέξης) κάπως πιο safe μόνο στη χώρα του Σκαραβαίου το γνωρίζουν.
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #279  
Παλιά 11-08-11, 10:03
Το avatar του χρήστη Stallion3.2
Stallion3.2 Ο χρήστης Stallion3.2 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 704
Stallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura aboutStallion3.2 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Επιδη γράφτηκαν άπειρα και βαριεμαι να απανταω έναν προς έναν θα πω ότι μερικοί απο σας βγάζουν ένα κόμπλεξ απέναντι στην Audi που τα τελευταία χρόνια βγάζει πολυ όμορφα αμάξια και δυνατά και αυτο δεν το λέω εγω το λέει όλος ο Κοσμοσ το λένε οι πωλήσεις . Οι απαντήσεις μερικών είναι παιδιού 15 χρόνων όταν τότε υποστηρηζαμε αυτο που έχουμε και όλα τα αλλα μαπα.
όχι...να απαντήσεις, έτσι όταν γίνω 18 σε τρία χρόνια να ξέρω ποιό vw και με ποιό σήμα να πάρω, γιατί ο μόνο τρόπος να έχω σοβαρό αμάξι θα είναι να πάρω vag και αν γίνεται με τον 1.8 turbo των 125 ίππων, μπουχαχαχα τον είχα ξεχάσει αυτόν..... τεκμήρια έχεις?ρίξ΄τα στο τραπέζι.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Ανάφερα ένα μοτέρ που έβγαλε η Audi που απο παντού δέχεται συνχαρητηρια και μου λέτε μερικοί για το 85 μετα απο 5 χρόνια δεν θα υπάρχει για μερσεντες και διάφορα αλλα κουφα.
απο ποιόν? απο το auto motor und sport? κα'εμέ όπου εμπλέκονται δημοσιογράφοι και εκδοτικοί οίκοι που ζουν απο διαφημιστικά πακέτα κράτα πολύ, μα πάρα πολύ μικρό καλάθι...ούτε το coty και ούτε το engine of the year είναι 100%αξιοπίστοι θεσμοί

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκοληστε δεν προσπαθώ να βγάλω τα Audi τα τοπ γιατί πιστεύω ότι 4 μάρκες είναι τοπ σήμερα και όχι μια .. BMW mersedes Audi porshe .
Επίσης η BMW σαν αρχή έβγαλε τουρμπο μοτέρ με λίγα σχετικά άλογα . Στα επόμενα χρόνια συγουρα θα τα εξελιξει και θα δούμε πολυ ενδιαφέροντα μοτέρ . Αυτα κάνει ο ανταγωνισμός.
Επίσης μετα απο χρόνια αν θα μπορέσω να αλλάξω το αμάξι μου ανάμεσα σε BMW και Audi θα παίξω.
1-
2-mercedes, porsche
3-Lamborghini? αυτή θε έπρεπε να είναι η θεά σας! το κουφαίο αμάξι του vag (το βρήκα τι είναι το R8....δεν είναι το golf των supercars, είναι το exeo...) είναι μια gallardo με άλλο κουστούμι και μάλιστα 100% lamborghini αφού οι gallardo και murcielago ήταν ήδη έτοιμες απο πριν την εξαγορά, η πρώτη under vag lambo είναι η aventador και απ'ότι διαβάζω πρόκειτε για ένα μεγάλο, γρήγορο audi...πάει και αυτή!
__________________
SCATOLE TEDESCHE - MACCHINE ITALIANE<a href=http://img25.imageshack.us/my.php?image=gtam.jpg target=_blank><a href=http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg target=_blank>http://img25.imageshack.us/img25/1485/gtam.jpg</a></a>
www.TheItalianJob.gr
Απάντηση με παράθεση
  #280  
Παλιά 11-08-11, 11:00
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
ειχα μια ακομα προσφατη εμπειρια απο group vag...και θα την πω για να τσαντισω τον φιλο stallion...!!!


λοιπον χτες ετυχε να μπω σε ενα skoda fabia tsi 1.2lt 105hp..το αμαξι ακομα αστρωτο καθως ειχε 900χιλ...καθομασταν 4 γαιδουρια παρα πολυ ανετα μεσα...και το αμαξι πραγματικα τραβαγε...εβαζες 4η η και 5η..με πολυ χαμηλες στροφες (1500rpm!!) και πραγματι οχι δεν lagare οχι δεν ζοριζοταν..απλα αγογγυστα εδινε ανετα..πηγαμε μια αρκετα μεγαλη βολτα και το αμαξι εκαψε..5 ευρω max..

και εμεις εδω τωρα καθομαστε και διυλιζουμε τον κωνωπα..αν εχει αισθηση το τιμονι και κατι αλλα..το fabiaki παρα πολυ τιμιο για τα λεφτα του..οικονομικοτατο..και με ποιοτητα που πριν 15 χρονια το golf 3 μου ουτε κατα διανοια ειχε..και το golf ειχε απο τα πιο ποιοτικα εσωτερικα τοτε..για εξοπλισμο δεν το συζητω..και ολα αυτα με 13-14 χιλιαρικα..λες και ο μικροαστος που θελει ενα αμαξακι να κανει την δουλεια του θελει τιποτα παραπανω..

το αμαξακι εν ολιγοις δεν υστερουσε πουθενα..και εκει παταει η vw...και γιαυτο ξεπουλαει..ναι και εγω θα επαιρνα ενα bmw η μια alfa για να με καλυψει καλυτερα σαν οδηγο..αλλα αν θελω κατι οικονομικο-ποιοτικο-με γκαζι να προσπερασω..και φορολογια 1.2λτ..γιατι να παρω κατι αλλο???αντε να επαιρνα το polo που ειναι πιο ωραιο απο εξω..και λιγο μεσα..αλλα μεχρι εκει...
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.