Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 12-04-08, 15:41
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Αρνητικα μετατροπης σε Μ

Λοιπον επειδη ξερετε ειμαι 20 και το μυαλο μου ακομα δεν εχει πηξει αλλα και ουτε το βλεπω να πηζει θελω ετσι να σας παω τις σκεψεις μου να μου πειτε...

Λοιπον εχω το Ζ4 το ασπρο 2.5si και θελω λιγα αλογα παραπνω τπτ αλλο:P
Θα μου πειτε οταν το πηρες δεν το σκεφτηκε για να παρεις το 3.0 λοιπον και απανταω σε αυτη την ερωτηση οτι το πηρα ετσι για να δωσω τα παραπανω χρηματα για το bodykit και γενικα καποια αλλα πραγματα σκεφτομενος οτι θα βαλω κομπρεσσορα μετα.... Αλλα που να ξερω οτι δεν θα βγει....
Οποτε τωρα σιγα σιγα σκεφοτμαι για καποια αναβμιση και απο οτι καταλαβαινω εκτος την αγολοπωλησια με ενα Μ(δεν το σκεφτομαι γιατι παω για 25000 και ξεφευγω λιγο ασε που θελω και το συγκεκριμενο χρωμα και δεν βρισκω) αυτο που μπορω να κανω ειναι να χωσω τα Μ πραγματα πανω δλδ δουλεια των 15000(φρενα ψαλιδια διαφορικο σασμαν αναρτησεις ηλεκτρονικα).
Οποτε θα ηθελα αν μπορουσατε να μου πειτε τα αρνητικα αυτης της δουλειας!
Επισης αν το κανω Μ ισως να μην το πουλησω καθολου και απλα μετα θα παρω αλλο αυτοκινητο αλλα αυτο θα το κρατησω... (Ενθιμιο:P:P)

Σας παρακαλω οσο το δυναοτν πιο τεκμηριωμενες απαντησεις!

Eyχαριστω!


Υ.Γ κατι ασχετο οι δωρεες σε τι ποσα κυμενονται?(θελω να κανω μια να ξερω περιπου ποσα να δωσω!)

Επισης στο μυαλο μου ειναι και το M3 to convetible αλλα εκει θελω κανα 50αρι οποτε παμε για 2010-11 που να περιμενω 2-3 χρονια ακομα :P:P

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MaSt0RaS : 12-04-08 στις 15:44
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 12-04-08, 15:47
Το avatar του χρήστη 5555
5555 Ο χρήστης 5555 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-10-2004
Μηνύματα: 407
5555 is on a distinguished road
Μη το κανεις αρκουδα , ειναι πολυ ομορφο.....
Η μονη λυση ειναι αλλαγη αυτοκινητου
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 14-04-08, 08:45
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MaSt0RaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπον επειδη ξερετε ειμαι 20 και το μυαλο μου ακομα δεν εχει πηξει αλλα και ουτε το βλεπω να πηζει θελω ετσι να σας παω τις σκεψεις μου να μου πειτε...

Λοιπον εχω το Ζ4 το ασπρο 2.5si και θελω λιγα αλογα παραπνω ...
...Επισης αν το κανω Μ ισως να μην το πουλησω καθολου και απλα μετα θα παρω αλλο αυτοκινητο αλλα αυτο θα το κρατησω... (Ενθιμιο:P:P)

Σας παρακαλω οσο το δυναοτν πιο τεκμηριωμενες απαντησεις!
...

Κατ'αρχήν, απ'οσο γνωρίζω, οι κινητήρες με valvetronic όπως ο δικός σου, γενικά δεν "πειράζονται". Απ΄οτι έχω καταλάβει δεν είναι και οτι πιο ευκολο.
Αν ψάξεις στο internet θα καταλήξεις σε αυτό που σου γράφω.

Στην θέση σου θα το έκανα Μ ή ακόμα καλύτερα θα του έβαζα το μοτέρ του 335i με όλα τα περιφερειακά του M (είμαι σίγουρος οτι γίνεται).
Αν το φτιάξεις έτσι, νομίζω θα το κρατήσεις "για μια ζωή".

Αν είσαι Αθήνα, ίσα που προλαβαίνεις να "πεταχτείς" μέχρι το Μαρούσι, στo εκθεσιακό κάντρο της Helexpo, στην έκθεση Executive Cars, μέχρι σήμερα είναι (Δευτέρα 14/4).
Στο περίπτερο της Gemballa ζήτησε το Σάββα Παπαδόπουλο, είναι ο "άνθρωπός σου" ακόμα και αν δεν φτιάξεις τίποτα.
Αν υπάρχουν ορισμένοι στην ελλάδα που μπορούν να κάνουν ΣΩΣΤΑ και ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ τέτοια μετατροπή, ένας είναι ο Σάββας.
Μια συζήτηση μαζί του θα σου λύσει όλες σου τις απορίες.
Δεν είναι "φτηνός" αλλά σίγουρα είναι επαγγελματίας σ'άυτό που ψάχνεις και το κυριότερο, το κάνει -πρώτα- επειδή "γουστάρει" (αν με καταλαβαίνεις...), έχει και ΤΙΣ πηγές για υλικά (αν δεις τις αποθήκες του θα πειστείς) οπότε...

Αν δεν προλάβεις την έκθεση, μπορείς να μιλήσεις μαζί του στο τηλέφωνο 2310478100.

Σημείωση: Ενδεχομένως κάποιο, στα ανωτέρω να απαντήσουν διάφορα περί διαφήμισης, περί πολύ ακριβών τιμών, περί, περί, περί.....
Προσωπικά, μετά απο πολύ ψάξιμο, εκεί έκανα την μετατροπή μου και αργότερα ψώνισα και διάφορα περιφερεικά και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος (επαναλαμβάνω: δεν είναι "φτηνός")
Δεν σου λέω και καλά να φτιάξεις κάτι στον Σάββα, αυτό που σου λέω είναι να μιλήσεις μαζί του για να πάρεις μια σοβαρή άποψη στο θέμα που ψάχνεις.

Ελπίζω να βοήθησα.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 14-04-08, 09:18
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Φιλε VanVic οπως σου ειπα εχω μιλησει με τον συγκεκριμενο ανθρωπο μιας και το αμαξι το πηρα απο εκει.... Το ξερω οτι εχει τρομερες γνωσεις και οτι θα κανει καλη δουλεια...


Απλα θα ηθελα να κανω συγκριση της μετατροπης του Σαββα με την Μ του εργοστασιου θα υπαρξει διαφορα?
Απο καποιον ακουσα το εξεις οτι αν το κανεις σε καλο συνεργειο με γνωσεις πανω sthn BMW τοτε θα βγει ακριβως οπως βγαινει απο την bmw γιατι λεει τα πραγματα τα οποια αλλαζονται ειναι στανταρ! τωρα το θεωρω λιγο παρατραβηγμενο αλλα τι να σας πω περιμενω απαντησεις απο τουσ γνωστες!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 14-04-08, 11:53
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παρακαλω μην γινει καμια αναφορα περι διαφιμισης προς τον van vic εφηστε να κιλησει ωραια το θεμα γιατι θελω να βγαλω μια ακρη...!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 14-04-08, 12:21
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MaSt0RaS Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε VanVic οπως σου ειπα εχω μιλησει με τον συγκεκριμενο ανθρωπο μιας και το αμαξι το πηρα απο εκει.... Το ξερω οτι εχει τρομερες γνωσεις και οτι θα κανει καλη δουλεια...


Απλα θα ηθελα να κανω συγκριση της μετατροπης του Σαββα με την Μ του εργοστασιου θα υπαρξει διαφορα?
Απο καποιον ακουσα το εξεις οτι αν το κανεις σε καλο συνεργειο με γνωσεις πανω sthn BMW τοτε θα βγει ακριβως οπως βγαινει απο την bmw γιατι λεει τα πραγματα τα οποια αλλαζονται ειναι στανταρ! τωρα το θεωρω λιγο παρατραβηγμενο αλλα τι να σας πω περιμενω απαντησεις απο τουσ γνωστες!
Sorry δεν θυμάμαι πότε το έχουμε ξανασυζητήσει.

Πάντως μετατροπή του Ζ4 σε Μ δεν νομίζω οτι είναι το ίδιο με το να μετατρέπεις Ε46 σε Μ Στο Ε46, λόγω "κοπτοραπτικης" δεν γίνεται να βγεί όπως το "εργοστασικό".
Στο Ζ4 νομίζω οτι τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.
Πάντως για το μοτέρ του 335 ξανασκέψου το !
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 14-04-08, 13:58
Το avatar του χρήστη Skaravas
Skaravas Ο χρήστης Skaravas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-11-2007
Μηνύματα: 243
Skaravas is on a distinguished road
'Εχει γίνει από τον hartge αυτό,το πόσο εύκολο είναι δεν το ξέρω...

http://www.germancarzone.com/z4-road...-z4-coupe.html
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 14-04-08, 14:58
Το avatar του χρήστη MaSt0RaS
MaSt0RaS Ο χρήστης MaSt0RaS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-02-2007
Μηνύματα: 1.463
MaSt0RaS is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
Sorry δεν θυμάμαι πότε το έχουμε ξανασυζητήσει.

Πάντως μετατροπή του Ζ4 σε Μ δεν νομίζω οτι είναι το ίδιο με το να μετατρέπεις Ε46 σε Μ Στο Ε46, λόγω "κοπτοραπτικης" δεν γίνεται να βγεί όπως το "εργοστασικό".
Στο Ζ4 νομίζω οτι τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά.
Πάντως για το μοτέρ του 335 ξανασκέψου το !
ε εννοειται πως το σκεπτομαι ειναι ενα μοτερ που φτανει ανετα και τα 450... τελειο θα ειναι...Θα αρχισω τα τηλ αν μπορει καποιος αλλος να εκφερει γνωμη..

Απλα μου ειναι λιγο δυσκολο εως πολυ να δωσω το Ζ(μετα απο ενα χρονο και ειδικα στα 20) για να παρω αλλο αμαξι .... Αλλα λιγο παραπανω αλογα θα ηθελα...
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 14-04-08, 15:00
Το avatar του χρήστη shido
shido Ο χρήστης shido δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 2.669
shido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really niceshido is just really nice
ανετα τα 450 φιλε μου δεν τα πιανει με τιποτα
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 14-04-08, 15:15
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MaSt0RaS Εμφάνιση μηνυμάτων
...σκεπτομαι ειναι ενα μοτερ που φτανει ανετα και τα 450... τελειο θα ειναι...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από shido Εμφάνιση μηνυμάτων
ανετα τα 450 φιλε μου δεν τα πιανει με τιποτα
Συμφωνώ με τον Shido, 450 δεν πρόκειται να δείς και δεν χρειάζεται ίσως (για dragster το θές?)
Ομως με τα 306 άλογα του twin-turbo, το Ζ4 θα "πετάει"...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.