Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 16-01-14, 10:06
Το avatar του χρήστη Vasilis M3
Vasilis M3 Ο χρήστης Vasilis M3 δεν είναι συνδεδεμένος
M3 E30...new target CSL!
 
Εγγραφή: 13-04-2010
Μηνύματα: 647
Vasilis M3 has a spectacular aura aboutVasilis M3 has a spectacular aura about
Με το καλό εύχομαι Αρη!!!
__________________
Lunatic ζούμε,με Μ3 να σε δούμε!
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 16-01-14, 10:28
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Μπράβο!
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 16-01-14, 12:11
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Με το καλο να το παρεις.

Να ξερεις οτι εχει αρκετα διαδικαστικα οταν το χρωσταει ο αλλος στην τραπεζα, ψαξτο λιγο εκτενεστερα αυτο το θεμα, κι αν δεν εχεις γνωσεις ρωτα το δικηγορο σου για τα τυπικα.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 16-01-14, 19:33
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από roadsterakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια η μεγαλη μου στιγμη εφτασε.... Δεν μπορεσα να αντισταθω τελικα.... Τελος του μηνα παιρνω τα κλειδια στο χερι πρωτα ο θεος!!
Κοιταξα αρκετα αυτοκινητα.. 2 Ζ4 τα βρηκα τρακαρισμενα 2-3 σλκ ετριζαν και ηταν με πολλα χιλιομετρα για τα λεφτα τους.. 11500-13500€
Το εψαξα απο δω το εψαξα απο κει... Τελικα αποφασισα.......

Ανθρακι, Μοντελο 2007 με 81957 χιλιομετρα Ζ4 2.0i τελικη τιμη 9.500€ με πληρωμενο σημα 2014. Εισαγωγη απο Γερμανια με 0 χιλιομετρα με βιβλιο σερβις κανονικοτατα.. Οι λογοι που το επελεξα??
1ον) 6ταχυτο οικονομια και σε εξαιρετικη κατασταση.
2ον) πιο καινουριο, λιγοτερα χιλιομετρα, βελτιωθηκε το εσωτερικο σε καποια σημεια οπου "ετριζαν"
3ον) Ειναι facelift
4ον) Ειναι πιο σπορ, πιο νεανικο και στη τιμη που το πηρα μπορω ανετα με τη διαφορα των χρηματων να το συντηρισω για 2-3 χρονακια..!

Αρνητικα: βρηκα αριστερα του μοτερ λιγα λαδακια και μου ειπε το παλικαρι (φιλος με γνωση επι μηχανης) οτι μαλλον ευθυνεται η φλατζα λαδιου.. Ειναι παλια και θελει αλλαγη..

Επισης το οδηγησα......... ΧΕΣΤΗΚΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ απλα.. Οταν ειδα τη μουρη, οση μπορουσα να δω τεσπα, αναρωτηθηκα πως θα καταφερω να το κουμανταρω!!

Το αμαξι δηλωνει αβαφο οχι απλα ατρακαριστο και με εναν προχειρο τυπικο ελεγχο αυτο δειχνει ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα το δει μηχανικος.. εχει αλλαχθει η μπαταρια και ο αριστερος γρυλος πορτας-παραθυρου.. Ολα τα αλλα ειναι αθικτα.. 2 πολυ μικρες γρατζουνιες βρηκα μονο.. Μενει απλα να το παω στον μηχανικο να μου επιβεβαιωσει την αγορα και να ερθω να σας βρω την πρωτη πεμπτη στον Αγιο Στεφανο!! :P

Υ.Γ. Το αμαξι το χρωσταει στη τραπεζα.

Σας ευχαριστω ολους για τον χρονο και την βοηθεια σας!!
Με εκτιμιση Αρης.
Με το καλο!!

Μπορεις να μου αναλυσεις το 2) σε παρακαλω?? Τι βελτιωση εγινε εσωτερικα??
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 16-01-14, 21:53
Το avatar του χρήστη Vassilis E46 Cabrio
Vassilis E46 Cabrio Ο χρήστης Vassilis E46 Cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Αντιπεριφερειάρχης
 
Εγγραφή: 25-11-2010
Μηνύματα: 691
Vassilis E46 Cabrio will become famous soon enoughVassilis E46 Cabrio will become famous soon enough
Αγορίνα μου πρόσεχε λίγο με το θέμα μεταβίβασης του αυτοκινήτου όταν με το καλό περάσει τους ελέγχους και αποδειχθεί οκ....

Θα πρέπει μαζί με τον ιδιοκτήτη αν η άδεια του αυτοκινήτου έχει παρακράτηση κυριότητας μέσω τραπέζης...

1)Να εξοφληθεί το ποσό του δανείου,
2)Έπειτα να σας δώσει η τράπεζα εξοφλητική απόδειξη δανείου,
3)Με την εξοφλητική απόδειξη και την άδεια κυκλοφορίας να πάτε μηχανολογικό και να κάνετε μεταβίβαση στο όνομά σου...

Οπότε πρόσεχε πολύ με το θέμα χρημάτων και τον ιδιοκτήτη απο κοντά για ότι και να κάνετε...
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 17-01-14, 01:12
Το avatar του χρήστη roadsterakias
roadsterakias Ο χρήστης roadsterakias δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 21-10-2013
Μηνύματα: 77
roadsterakias is on a distinguished road
Σας ευχαριστω παιδια..

Βασιλη θα παω μαζι με τον ιδιοκτητη στη τραπεζα ωστε να ξεχρεωσω εγω ο ιδιος την τραπεζα και να περασει κατευθειαν η κυριοτητα στη κατοχη μου.. Λεφτα στο χερι ο ιδιοκτητης απο μενα δεν προκειτε να δει... Οταν ολα τελειωσουν θα παμε στην αστυνομια οπου θα γινει η μεταβιβαση και θα λαβει το υπολοιπο ποσο... Ολα με υπογραφες απο δικηγορους παντα (ειναι η κοπελα μου δικηγορος).

Fanatic μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτο: '' Στο εσωτερικό η εικόνα παραμένει η ίδια αν και ανανέωση συνοψίζεται στην αναβάθμιση της ποιότητας των υλικών του εσωτερικού. ''
http://www.fabiatou.com/2007/02/bmw-z4-20i.html#links
προσωπικα ομως θεωρω οτι ενα αμαξι του 07 ειναι λιγοτερο ταλεπωρημένο στο εσωτερικο του απ οτι ενα 2.2 του 04 η του 05 γιατι οκ ο 6κυλιδρος ειναι αθανατος και σαφως υπερεχει εναντι του 4κυλινδρου..

Εδω θελω και τη βοηθεια σας.... Μου εξηγειτε λιγο ποια η διαφορα του valvetronic του 4κυλινδρου με τη πεταλουδα στο 6αρι.. καλυτερο η χειροτερο...? και τι πρεπει να προσεχω (μου ειπαν οτι θελει καλυτερο ζεσταμα και μεγαλυτερη προσοχη στην αρχη απ οτι το 6 κυλινδρο)??

Επισης τα λαδια στο μοτερ αριστερα που βρηκα μπορει όντως να ειναι απο φθορα της φλατζας στο καπακι??
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 17-01-14, 10:28
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Προσωπικα θεωρω οτι δεν εχει σημασια η ηλικια του αυτοκινητου αλλα η χρηση. Το δικο μου φετος κλεινει 10ετια και εχει 64κ χλμ αρα συγκριτικα με ενα 6ετιας με80-90κ υπερεχει. Προσωπικα θα προτιμουσα να βρω ενα 2,2 με λιγα χλμ...το 4 κυλινδρο ειναι λιγο για αυτο το αμαξι. Ετσι και αλλιως τελη και φορολογικα εισαι στα ιδια. Να μου ελεγες οτι βρηκες διλιτρο πενα με καλη τιμη οκ αλλα εδω ξεκινας με ενα μοτερ που εχει υποπτα λαδια...οχι οτι αναγκαστικα ειναι χρεπι, σιγουρα ομως ειναι μια κακη αρχη...
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 17-01-14, 10:30
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Φωτογραφία να δούμε τα λάδια...
Μπας και καταλάβουμε..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 17-01-14, 11:31
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από roadsterakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Σας ευχαριστω παιδια..

Βασιλη θα παω μαζι με τον ιδιοκτητη στη τραπεζα ωστε να ξεχρεωσω εγω ο ιδιος την τραπεζα και να περασει κατευθειαν η κυριοτητα στη κατοχη μου.. Λεφτα στο χερι ο ιδιοκτητης απο μενα δεν προκειτε να δει... Οταν ολα τελειωσουν θα παμε στην αστυνομια οπου θα γινει η μεταβιβαση και θα λαβει το υπολοιπο ποσο... Ολα με υπογραφες απο δικηγορους παντα (ειναι η κοπελα μου δικηγορος).

αν ειανι αγορασμενο απο μαντρα χρειαζεσαι και καποιο χαρτι απο το μαντρα αλλιως δε μπορεις να κανεις τη μεταβιβαση! Συμβουλεψου καποιον που το εχει κανει ξανα! Το οτι θα πληρωσεις εσυ το υπολοιπο στην τραπεζα δε σου εξασφαλιζει οτι ο αλλος θα δεχθει να κανει τη μεταβιβαση! Τη μεταβιβαση δεν την κανει η τραπεζα μολις της δωσεις τα λεφτα. Οταν ξεχρεωθει η τραπεζα δινει χαρτι για να γινει αρση της παρακρατησης κυριοτητας. Αν ηταν αγορασμενο απο μαντρα θελει και χαρτι απο το μαντρα. Με αυτα τα χαρτια πας στο υπουργειο συγκοινωνιων να βγει νεα αδεια χωρις παρακρατηση (θελει μερικες μερες αυτο). Οταν βγει η νεα αδεια τοτε μπορειτε να κανετε μεταβιβαση. Για αυτο σου ειπα στην αρχη οτι εχει διαδικασια, καλυτερα ρωτα δικηγορρο π το χει ξανακανει.


Fanatic μετα απο ψαξιμο βρηκα αυτο: '' Στο εσωτερικό η εικόνα παραμένει η ίδια αν και ανανέωση συνοψίζεται στην αναβάθμιση της ποιότητας των υλικών του εσωτερικού. ''
http://www.fabiatou.com/2007/02/bmw-z4-20i.html#links
προσωπικα ομως θεωρω οτι ενα αμαξι του 07 ειναι λιγοτερο ταλεπωρημένο στο εσωτερικο του απ οτι ενα 2.2 του 04 η του 05 γιατι οκ ο 6κυλιδρος ειναι αθανατος και σαφως υπερεχει εναντι του 4κυλινδρου..

Εδω θελω και τη βοηθεια σας.... Μου εξηγειτε λιγο ποια η διαφορα του valvetronic του 4κυλινδρου με τη πεταλουδα στο 6αρι.. καλυτερο η χειροτερο...? και τι πρεπει να προσεχω (μου ειπαν οτι θελει καλυτερο ζεσταμα και μεγαλυτερη προσοχη στην αρχη απ οτι το 6 κυλινδρο)??

Επισης τα λαδια στο μοτερ αριστερα που βρηκα μπορει όντως να ειναι απο φθορα της φλατζας στο καπακι??
Σε μηχανικο το πηγες να το ελεγξει αναλυτικα? Εμεις διαγνωση δε μπορουμε να κανουμε απο εδω. Ισως καποια φωτο να μας φωτισει. Να φτυσει λαδια απο τη φλατσα καπακιου μου φαινεται απιθανο. Ο μονος λογος να γινει αυτο ειναι μονο αν το εχουν ανοιξει και καναν βλακεια ή και το εκλεισαν λαθος.

Μη βιαστεις να παρεις κατι που δεν εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι οκ. Μη σου βγει και κουμπαρας το αμαξι..
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 17-01-14, 12:10
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε μηχανικο το πηγες να το ελεγξει αναλυτικα? Εμεις διαγνωση δε μπορουμε να κανουμε απο εδω. Ισως καποια φωτο να μας φωτισει. Να φτυσει λαδια απο τη φλατσα καπακιου μου φαινεται απιθανο. Ο μονος λογος να γινει αυτο ειναι μονο αν το εχουν ανοιξει και καναν βλακεια ή και το εκλεισαν λαθος.

Μη βιαστεις να παρεις κατι που δεν εισαι 100% σιγουρος οτι ειναι οκ. Μη σου βγει και κουμπαρας το αμαξι..
Στο τετρακύλινδρο δακρύζει λάδι μετά απο 300.000 χιλιόμετρα..
Και σε εμένα δάκρυζε και την άλλαξα την φλάντζα, και ήταν και ακριβούτσική.. 35 ευρώ νομίζω.
Αλλά στο 4κύλινδρο δακρύζει λάδι και απο την αντλία υποπίεσης..
Θέλει λίγο προσοχή..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 05:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.