Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 09-09-04, 22:17
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Κόντρα με Μπάρμπα με Slk Αmg

Φίλοι από νότια προάστια,

έχεται ποτέ πέσει πάνω σε έναν μεσήλικα (50άρι) με ένα μαύρο SLK AMG?
Κατεβαίνοντας από Βουλιαγμένη προς Γλυφάδα (επι της λεωφόρου Βουλιαγμένης), όπως πάω καθημερινά στην δουλειά, όταν βρίσκω διαδρόμους το τσιμπάω λίγο. Ε, έτυχε λοιπον να προσπεράσω αυτόν τον τύπο χωρίς καν να τον προσέξω πόσο μάλλον να τον κοντράρω όπως ήμουν με την τσίμπλα στο μάτι (κάπου μετα τον Σκλαβενίτη). Πρόσεξα όμως ότι αντέδρασε και επιτάχυνε οπότε ινστικτωδώς το σανηδώνω και εγω και τούριξα στα αυτιά.

Αυτός όμως τα πήρε κρανίο και με κυνήγαγε σαν τρελός. Μάρσαρε, σπίναρε, λύσσαξε ο δικός σου. Στο φανάρι του Billies πέφτει από δίπλα και μου κάνει νόημα να κατεβάσω παράθυρο. Πολυ εκνευρισμένος και με τσαμπουκαλεμένο ύφος μου λέει "έχει 360 άλογα από τη μάνα του και μου θέλεις κοντρίτσες;" Του λέω εγώ πως δεν κάνω κόντρες σε δημόσιου δρόμους στις 8:00 το πρωί μέσα στην κίνηση. Εκείνος εκεί τίποτα...είχαμε γίνει νούμερο. Μόνο απο το αμάξι που δεν βγήκε νε με ξυλοφορτώσει. Τελικά αφήνει μισό κιλό λάστιχο στο φανάρι της Ιασωνίδου και φεύγει, χάθηκε μεσα στην κάπνα, και απο εκείνο το σημείο δεν τον ξαναείδα.

Τον ξέρει κανένας; Μήπως είναι μανιακός;
  #2  
Παλιά 09-09-04, 23:07
popolaros Ο χρήστης popolaros δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-06-2004
Μηνύματα: 78
popolaros is on a distinguished road
peston ton trexo pano sto bouno ................ siga ton blaxo...
  #3  
Παλιά 10-09-04, 01:53
Το avatar του χρήστη tasosbmwe30
tasosbmwe30 Ο χρήστης tasosbmwe30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-06-2004
Μηνύματα: 679
tasosbmwe30 is on a distinguished road
αν σου πω οτι τον εχω πετυχει εγω που ειμαι απο ναυπλιο.....!!!!!!μηπως ειναι ενας γκριζομαλης με μουσακι που φοραει και γυαλακια????αν,ναι....πηγαινει το πλενει σε ενα πληντηριο αυτοκινητων που βρισκεται στη λεωφορο βουλιαγμενης που στο πλενουν σε 10 λεπτα!....το βαζουν σε ραμπα και περναει απο κατι γκομενες που το σαπουνιζουν και μετα απο ενα μηχανημα που βγαζει αερα με πολη πιεση(δεν εχω ξαναδει τετοιο πληντηριο,δεν νομιζω να υπαρχει αλλο τετοιο στην ελλαδα)!!!!!οταν μεναμε αθηνα,το πηγαινε εκει ο γερος μου να το πλεινει και τον βλεπαμε σχεδον καθε μερα τον μπαρμπα(το επλενε κι αυτος),τον ηξεραν ολοι εκει μεσα.....!!!!!και μολις ηταν να φυγει...του φωναζαν ολοι να το "σκισει".....κι αυτος οπως ηταν αναμενομενο το γαμ....γε!!!!βεβαια δεν εκανε ωραια κολιδια...ενεκα Esp αλλα ειχαν διαρκεια(σχεδον 300 μετρα εγραφε),απο οτι ειχα δει παντως ξεκολαγε γαμιο....τας!!!!!
  #4  
Παλιά 10-09-04, 07:48
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3MAN
Φίλοι από νότια προάστια,

έχεται ποτέ πέσει πάνω σε ..........μανιακός;
Αδελφέ τον έχω δεί αρκετές φορές τον τύπο. Είναι ψαρομάλλης κάπως και δείχνεί αρκετα κυριλέ. Το αυτοκινητο του είναι αυθεντικό και σχετικά όμορφο (ΜΠΛΙΑΑΑΑΧΧΧΧ ). Μην ασχολήσε ρε αδελφέ τι περιμένεις απο κάποιον που ξύπνησε μια μέρα και είπε παω να δώσω 90.000 ευρω για να πάρω ένα ΒΕΝΖ, (ΜΠΛΙΑΑΑΑΧΧΧΧ ). Εγώ αυτους πραγματικά τους λυπάμαι.
__________________
The Sum of all the Senses
  #5  
Παλιά 10-09-04, 08:30
Το avatar του χρήστη Mitsos
Mitsos Ο χρήστης Mitsos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 103
Mitsos is on a distinguished road
Maniakos me Slk amg

Kalimeres M3 Man.
Eimai fotografos se periodiko autokinitou kai prin 1 mina feugw apo to spiti mou sti Voula gia na paw sto grafeio mou sta voreia proasteia.Den odigousa to autokinito mou (520i) alla ena TT Roadster 3.2 pou eixa gia test drive.ekpliktiko roadster (vevaia den einai BMW).
To skiniko akrivos to idio...ton prospernao me 90 km kai autos lisakse!!!!Spiniarismata,kapnoi,sfines polu epikindines gia 8 to prwi pou oloi nystagmenoi,koimismenoi den vlepoun mprosta tous.

Kalo to TT 3.2 me 260 hp kai fovero seiriako kivotio,profilaktires ton eixa ton gero alla den eixa xwro kai aloga gia na ton timorisw!!!O tupos einai foveros pelatis kai prepei na ton gledisoume me kapoio tropo.Pethainw na ton gnwrisw.

Steile mou nea an ton ksanadeis na gelasoume...kalimeres kai kalo PSK!
  #6  
Παλιά 10-09-04, 08:44
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Πολύ φοβάμαι ότι όλα αυτά σου βγαίνουν μετά από τη 500η φορά που σε ρωτάει κάποιος: "Αυτό είναι με τα 163 ή τα 192 άλογα??", ενώ εσύ έχεις δώσει 85.000€ και έχεις 354 άλογα και 45 κιλά ροπή. Αν μπορούσε θα έβγαζε το Zeppelin με πανό να δηλώνει ότι είναι AMG γνήσιο! Πάντως το συγκεκριμένο το έχω οδηγήσει στη Γερμανία μια και ήθελα να το αγοράσω και μιλάμε για τρελή δύναμη! Αλλά η έλειψη μπλοκέ το σκοτώνει...
__________________
  #7  
Παλιά 10-09-04, 09:50
Το avatar του χρήστη S38B38 Monsta
S38B38 Monsta Ο χρήστης S38B38 Monsta δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-08-2004
Μηνύματα: 704
S38B38 Monsta has a spectacular aura aboutS38B38 Monsta has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m3man
Μήπως είναι μανιακός;
Από τα σχόλια που διαβάζω, μάλλον Μ@#%$ας κομπλεξικός είναι.

Βέβαια θα ήθελα πολύ να δω το Slk να ανοίγει 3ες, 4ες, 5ες με Ε39 Μ5 και μετά να τον βλέπω καπάκι να παθαίνει εγκεφαλικό.
__________________

E46 M3 Άλφα-Νι
  #8  
Παλιά 10-09-04, 13:02
Το avatar του χρήστη aVog
aVog Ο χρήστης aVog δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-05-2004
Μηνύματα: 196
aVog is on a distinguished road
Παιδιά είναι προπαγάνδα!!!

Ο τύπος κατάφερε να ασχολήτε το σοβαρότερο Φορουμ με ενα #@$%#, ΕΛΕΟΣ undefinedέχουμε ήδη γράψει 9 και μας βλέπω να τα 20αριζουμε τα ποστ σχετικά με το θέμα. Μην πατάμαι την μπανανόφλουδα, μην ασχολούμαστε με οχήματα που δεν αξίζουν σχολιασμό, σιγά και τι έγινε δηλάδη είναι μόνο 120 αλογα παραπάνω απο μένα
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg mercedes1.jpg (21,5 KB, 150 εμφανίσεις)
__________________
The Sum of all the Senses

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aVog : 10-09-04 στις 14:01
  #9  
Παλιά 10-09-04, 14:37
Το avatar του χρήστη Z3 Fat Bastard
Z3 Fat Bastard Ο χρήστης Z3 Fat Bastard δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 161
Z3 Fat Bastard is on a distinguished road
ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ

Ρε ενατξει το σκισαμε τον ανθρωπο.... Δικαιωμα βλακειας εχει ο καθενας αλλα δεν χρειαζεται να πεφτουμε στο ιδιο επιπεδο.

Τωρα για το καρο του, τι να πει κανεις..... Οι γερμανοι αντιπαλοι μας εχουν κανει καλη δουλεια αλλα εμενα προσωπικα δεν μου λεει και πολλα. Οταν πετυχαινω Mercedes στο δρομο απο πισω δεν μπορω ΠΟΤΕ να καταλαβω τι ειναι ???? Ειναι C Class , ειναι Ε Class , ειναι S Class ειναι CLK . Σαν να εχουν βγει ολα απο τι ιδιο καλουπι....

Ειναι πολυ απλο πια να φτιαξεις ενα καλο και γρηγορο αυτοκινητο αλλα θελει τολμη και αρχ#$^@δια να φτιαξεις ενα καλο ΚΑΙ ξεχωριστο αυτοκινητο.
ΖΗΤΩ Ο BANGLE !!!!
__________________
HELLO , My name is NicK, I am unemployed and I live with my parents ......
  #10  
Παλιά 10-09-04, 16:08
Το avatar του χρήστη M3MAN
M3MAN Ο χρήστης M3MAN δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 381
M3MAN is on a distinguished road
Και κάτι ακόμα περί BENZ.

Ας μην ξεχνάμε ότι σε τεχνολογία κινητήρων η BENZ είναι 20 χρόνια πίσω. Ότι και να κάνει η AMG αυτός ο V6 είναι απαρχαιομένος. Μονοπετάλουδος, με τρείς βαλβίδες ανα κύλινδρο και χωρίς μεταβλητό χρονισμό, με συμπίεση 9:1 και είναι και 35 κιλά πιο βαρύς από τον S50-B32 (Ε36 Μ3 321).

Το μόνο που στερείται ο ον S50-B32 σε σχέση με το V6 SLK-AMG είναι το supercharger. Αλλά φανταστείτε τις επιδόσεις εάν η Μοτορσπορτ έβαζε supercharger στη σειρά Μ.
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:39.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.