Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-01-11, 21:12
spirosroumel Ο χρήστης spirosroumel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 28
spirosroumel is on a distinguished road
Διαρροη λαδιου

εχω το Ε90 320i με 43500km ανοιγοντας το καπο της μηχανης παρατηρησα στο πισω μερος του κινητηρα διαρροη λαδιου στην λαμαρινα πανω απο την εξαγωγη,τελικα απο φιλο μηχανικο που εχω μου ειπε οτι ειναι απο την λαστιχενια φλαντζα του καπακιου των βαλβιδων και λυνοντας το καπακι παρατηρησαμε οτι ειχε λαδι στο 1 και στο 4 μπουζι
ανταλλακτικα 8 ορινκ για τις πλαστικες θηκες τον μπουζι το λαστιχακι του αισθητηρα στροφαλου και το σετ φλαντζας του καπακιου και του βαλβετρονικ απο 118 ευρω 94 με εκπτωση γνησια
εχει δημιουργηθει αυτο το προβλημα σε αλλον με το ιδιο αυτοκινητο;
παντως ειναι πραγμα που δεν περιμενα να το παθω σε τοσα λιγα χιλιομετρα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-01-11, 22:27
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spirosroumel Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω το Ε90 320i με 43500km ανοιγοντας το καπο της μηχανης παρατηρησα στο πισω μερος του κινητηρα διαρροη λαδιου στην λαμαρινα πανω απο την εξαγωγη,τελικα απο φιλο μηχανικο που εχω μου ειπε οτι ειναι απο την λαστιχενια φλαντζα του καπακιου των βαλβιδων και λυνοντας το καπακι παρατηρησαμε οτι ειχε λαδι στο 1 και στο 4 μπουζι
ανταλλακτικα 8 ορινκ για τις πλαστικες θηκες τον μπουζι το λαστιχακι του αισθητηρα στροφαλου και το σετ φλαντζας του καπακιου και του βαλβετρονικ απο 118 ευρω 94 με εκπτωση γνησια
εχει δημιουργηθει αυτο το προβλημα σε αλλον με το ιδιο αυτοκινητο;
παντως ειναι πραγμα που δεν περιμενα να το παθω σε τοσα λιγα χιλιομετρα
Ειχα το ιδιο προβλημα αλλα με διαρροη στις εσωτερικες τσιμουχες, το βρηκε ο μηχανικος οταν μου αλλαξε μπουζι, ηταν πλυμμηρισμενα με λαδι, εξωτερικα δεν ειχε σταξει σταγονα. Αλλαχτηκε ολο το σετ ομως, αν θυμαμαι καλα πρεπει να μου χε κοστισει γυρω στα 80€ εμενα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-01-11, 19:17
spirosroumel Ο χρήστης spirosroumel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 01-04-2008
Μηνύματα: 28
spirosroumel is on a distinguished road
ναι υπηρχε περιπτωση να μου στοιχισει φθηνοτερα αν εβαζα το σετ φλαντζων σε swag και οχι σε original το οποιο στοιχιζε 60 ευρο αλλα ο μηχανικος που ειναι και πολυ καλος φιλος ηταν κατηγορηματικος να παρουμε το original που στοιχιζε 94 ευρο
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-01-11, 21:23
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Κι εγω γνησια εβαλα απλα λογω αλλων μοτερ ειναι και η διαφορα στην τιμη λογικα. Παντως λιγα χιλιομετρα μου φαινεται για να σου βγαλει τετοια βλαβη. Εμενα το εβγαλε στις 170.000χμ περιπου και μετα απο σκληρη χρηση.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.