Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 18-02-08, 09:49
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MaSt0RaS Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν μου λειτοργει μου βγαζει λαθος γιατι?
Τι σου βγάζει; Για να δουλέψει πρέπει να το κάνεις unzip σε ένα μέρος, όχι να τρέξεις το .exe από το ζιπάκι μέσα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγώ το έβαλα...Ωραία υλοποίηση,αλλά δεν έχει database!!!!!!Έκανα πολλές φορές update αλλά τίποτα...Εξακολουθεί να μου βγάζει μόνο 1 πρατήριο στην περιοχή της Αθήνας...Ελπίζω να λειτουργήσει σύντομα στο 100%
Τι εννοείς μόνο ένα πρατήριο;

Οι πάνω περιοχές που λέει Αθήνα Θεσσαλονίκη Υπ. Ελλάδα όταν είναι τικαρισμένες και πατήσεις ενημέρωση για αυτές τις περιοχές θα τραβήξει τιμές.
ΠΡΕΠΕΙ να πατήσεις ενημέρωση την πρώτη φορά που θα το τρέξεις.

Από κάτω που λέει εύρεση τιμών καυσίμων θα σου βγάλει τα 10 πιο φτηνα και 10 πιο ακριβά πρατήρια.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 18-02-08, 09:54
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Υπαρχει και το www.gasprice.gr
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 18-02-08, 10:26
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
ουτε μενα μου λειτουργει σωστα...:@
παταω σωστα τις επιλογες αλλα οταν παταω ευρεση (αφου εχω κανει ενημερωση) μου βγαζει ενα μονο βενζιναδικο στα εξαρχεια
επισης παρατηρησα οτι στην επιλογη περιοχης μου εχει παλι μονο τα εξαρχεια και καμια αλλη πχ ηρακλειο μαρουσι η κατι τετοιο

καλη προσπαθεια αλλα μαλλον λογω beta εκδοσης εχει ακομα bugs

αμα βγει νεα εκδοση κανε παλι ενα ποστ. ειναι πολυ ενδιαφερον το θεμα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 18-02-08, 10:34
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ουτε μενα μου λειτουργει σωστα...:@
παταω σωστα τις επιλογες αλλα οταν παταω ευρεση (αφου εχω κανει ενημερωση) μου βγαζει ενα μονο βενζιναδικο στα εξαρχεια
επισης παρατηρησα οτι στην επιλογη περιοχης μου εχει παλι μονο τα εξαρχεια και καμια αλλη πχ ηρακλειο μαρουσι η κατι τετοιο

καλη προσπαθεια αλλα μαλλον λογω beta εκδοσης εχει ακομα bugs

αμα βγει νεα εκδοση κανε παλι ενα ποστ. ειναι πολυ ενδιαφερον το θεμα
Aυτό ακριβώς έγινε και σε μένα...Απλά δεν είχα όρεξη να γράψω κατεβατό...Μπράβο φίλε μου για την περιγραφή...Σίγουρα θα βοηθήσει τους κατασκευαστές του προγράμματος στη βελτίωση του...Να προσθέσω ένα ακόμα bug μιας και είμαι σε προγραμματιστικό τομέα και τα κατέχω,ότι αμα κάνεις αναβάθμιση στο database πάνω απο μια φορά,προσθέτει το ίδιο πρατήριο και αυξάνονται χωρίς να γίνεται overwrite στα ηδη υπάρχοντα!Δηλαδή εκεί που λέει κάτω δεξιά 1 πρατήριο,αμα πατήσεις ξανά το update γίνονται 2,αλλά ίδια!σαν να μην γίνεται καν η λειτουργία του overwrite...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 18-02-08, 10:43
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Aυτό ακριβώς έγινε και σε μένα...Απλά δεν είχα όρεξη να γράψω κατεβατό...Μπράβο φίλε μου για την περιγραφή...Σίγουρα θα βοηθήσει τους κατασκευαστές του προγράμματος στη βελτίωση του...Να προσθέσω ένα ακόμα bug μιας και είμαι σε προγραμματιστικό τομέα και τα κατέχω,ότι αμα κάνεις αναβάθμιση στο database πάνω απο μια φορά,προσθέτει το ίδιο πρατήριο και αυξάνονται χωρίς να γίνεται overwrite στα ηδη υπάρχοντα!Δηλαδή εκεί που λέει κάτω δεξιά 1 πρατήριο,αμα πατήσεις ξανά το update γίνονται 2,αλλά ίδια!σαν να μην γίνεται καν η λειτουργία του overwrite...
ΣΩΣΤΟΣ

μαλλον το προβλημα δε βρισκεται ομως στο προγραμμα αλλα στη βαση δεδομενων απ την οποια αντλει τα δεδομενα.
προφανως συνδεεται σε καποιο σερβερ του πολυτεχνειου χωρις να βγαζει καποιο προβλημα αλλα ο σερβερ του στελνει μονο ενα βενζιναδικο

ισως και να φταινε τα πολλα χιονια και να μη στελνουν τιμες οι βενζιναδες στη βαση δεδομενων ωστε να πουλανε οσο θελουν σημερα..

τωρα αυτο που λες οτι βγαζει 2 και 3 αμα ξαναπατησεις: ο τυπος ειχε προβλημα απ την αρχη εξ ου και το κουτακι διαγραφη παλαιοτερων τιμων απλα δε λειτουργει σωστα

ΑΞΙΑ ομως η προσπαθεια και τον υποστηριζουμε γιατι θεωρω πως αν καταφερει να λειτουργησει αυτο τοτε θα ειναι πολυ ευχρηστο για ολους..
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 18-02-08, 12:26
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ΑΞΙΑ ομως η προσπαθεια και τον υποστηριζουμε γιατι θεωρω πως αν καταφερει να λειτουργησει αυτο τοτε θα ειναι πολυ ευχρηστο για ολους..
Συμφωνώ απόλυτα!Τέτοιες ενέργειες πρέπει να χρήζουν αναγνώρισης και βοήθειας σε όλους τους τομείς, προγραμματιστικούς,κ.α

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dimzan Εμφάνιση μηνυμάτων
ισως και να φταινε τα πολλα χιονια και να μη στελνουν τιμες οι βενζιναδες στη βαση δεδομενων ωστε να πουλανε οσο θελουν σημερα.. ..
Διόλου απίθανο!!!!!!Ικανούς τους έχω για τα πάντα,όλους ,σε αυτό το κράτος...αχχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 18-02-08 στις 12:28
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 18-02-08, 13:50
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παίδες είδα τα θέματά σας.

Μέχρι την τελευταία φορά που κοίταξα (μια εβδομάδα πριν) δούλευε οκ, είχε μέχρι και τα βενζινάδικα στη γειτονιά μου εδώ στην Κοζάνη.

Πρέπει να είναι θέμα από τον σέρβερ κάτω στην Αθήνα.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 18-02-08, 13:59
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
παιδια το πρόγραμμα το έχω ήδη ένα χρόνο και δούλευε κανονικά. Την τελευταία βδομάδα δείχνιει μόνο τα Εξάρχεια στην Αθήνα απότε μάλλον θα έχει ένα περαστικό προβληματάκι, πιστεύω ότι πρέπει να περιμένουμε λίγο να το φτιάξουν
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 26-02-08, 10:23
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Ξαναδοκιμασα σημερα το προγραμμα. Φαινεται να λειτουργει κανονικα και βγαζει αποτελεσματα για ολες τις περιοχες. Τωρα θελω να διαπιστωσω καθε ποτε ενημερωνεται η βαση δεδομενων του οποτε θα κανω μια βολτουλα σημερα-αυριο να τσεκαρω τιμες και στα βενζιναδικα να δω αν συμπιπτουν.

Πολυ βολικο παντως ανακαλυψα ενα φτηνο βενζιναδικο κατω απ το σπιτι μου που δεν πηγαινα ποτε.. Επισης θα βολευε να λεει κατα ποσο ειναι νοθευμενη η βενζινη για να ξερουμε κι αν αξιζει το φτηνο. Εγω παω σε εναν συχνα που εχει λιγο ακριβη βενζινη (112 η αμολυβδη) αλλα εχω σιγουρευτει οτι εχει καλη βενζινη, δηλ δεν κανει κοψιματα τραβαει σωστα , δε βγαζει καπνα κλπ..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.