Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-03-08, 22:04
Το avatar του χρήστη xaros
xaros Ο χρήστης xaros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-12-2006
Μηνύματα: 787
xaros will become famous soon enoughxaros will become famous soon enough
τα Μ50 Μ52 ειχαν βανος 2 θεσεων.τα Μ3δε θυμαμαι αν ισχυε για ολα ειχαν βανος διαρκως μεταβαλομενο
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-03-08, 02:15
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
σε βρίσκω απόλυτα σωστο...ειμαι της ιδιας αποψης γιατι εξωτερικο κ ειδικα γερμανια..

πρωτον δεν σπανε τοσο πολυ τα αμαξια οπως εδω...πολυ καλύτερη οδήγηση..δεν ειναι μεσ το αγχος και στη κορνα :P επισης καλυτεροι δρομοι αρα καλύτερη κατασταση όλου του αυτ/του. Επισης εσωτερικά...
αντίθετα με εδω πέρα ειναι τέλεια όσα αυτ/τα εισαγωγης εχω δει γιατι εχουμε ενα κακο να κανουμε το αμαξι 2ο σπιτι μας... καπνιζουμε,τρώμε κανουμε σεξ μεσα σ αυτο...το παρκάρουμε σε δρόμους και σε ήλιο κλπ..ενώ έξω σύνηθως ειναι σε γκαράζ...

10-12.000 μιλας για καρότσα με 2.0 μοτερ ετσι?
6κύλινδρο πρέπει να έχει και πιο πολλα κότσια οσον αφορά drift και τέτοιες καταστάσεις...σωστα?...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-03-08, 09:27
Το avatar του χρήστη Spyros
Spyros Ο χρήστης Spyros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-03-2006
Μηνύματα: 333
Spyros is on a distinguished road
Λευτερη εχω την εντυπωση οτι το 3λιτρο Μ3 εχει ενα Vanos. Εαν κανω λαθος sorry
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-03-08, 10:47
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BladeGT Εμφάνιση μηνυμάτων
σε βρίσκω απόλυτα σωστο...ειμαι της ιδιας αποψης γιατι εξωτερικο κ ειδικα γερμανια..

πρωτον δεν σπανε τοσο πολυ τα αμαξια οπως εδω...πολυ καλύτερη οδήγηση..δεν ειναι μεσ το αγχος και στη κορνα :P επισης καλυτεροι δρομοι αρα καλύτερη κατασταση όλου του αυτ/του. Επισης εσωτερικά...
αντίθετα με εδω πέρα ειναι τέλεια όσα αυτ/τα εισαγωγης εχω δει γιατι εχουμε ενα κακο να κανουμε το αμαξι 2ο σπιτι μας... καπνιζουμε,τρώμε κανουμε σεξ μεσα σ αυτο...το παρκάρουμε σε δρόμους και σε ήλιο κλπ..ενώ έξω σύνηθως ειναι σε γκαράζ...

10-12.000 μιλας για καρότσα με 2.0 μοτερ ετσι?
6κύλινδρο πρέπει να έχει και πιο πολλα κότσια οσον αφορά drift και τέτοιες καταστάσεις...σωστα?...
Κοιταξε να δεις... περι ντριφτ οτι εχουν παραπανω κοτσια εχουν αλλα και με 1,6 1,8 και 1,8 is κανεις ντριφτ με τιμονιες και τερμα γκαζια οποτε.... εντακυ σιγουρα ειναι ποιο γλυκο στο ντριφτ και πιο απαλο ενα 328 παρα ενα 316 αλλα αυτο δεν σημαινει πως τα 316 318 κλπ δεν ντριφταρουν...απλα θα σου ελεγα να παρεις οτιδηποτε εξακυλινδρο διοτι εχει καλυτερα και πιο στιβαρα μηχανηκα μεροι ...π.χ. ενα 320 εχεις ακριβος τα ιδια φρενα σασμαν αναρτησεις κλπ κλπ με ενα 328 οποτε αν καποτε θελεις μετατροπη απο 320 σε 328 απλα αλλαζεις μοτερ... ακομη και η πλεξουδα ειναι ιδια....
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-03-08, 12:55
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
χμμμ για 6κυλινδρο ψινομαι τοτε... κοιτα ... θελω να οδηγησω μια φορα ενα 318 is και ενα 2λιτρο να δω λιγο τα γκαζια τους αν με ικανοποιουν και θα δω..οσον αφορα για ντριφτ τωρα δεν ξερω και τοσο καλα... εχω δει μαμα τελειως χωρις καν μπλοκε 318is να ντριφταρει..αλλα με τη ψυχη στο στομα... αλλος μου λεει οτι το ε36 με is μοτερ και με μπλοκε ειναι οριακα να τη παλεψει για ντριφτ κ λεει καλυτερα ε30 με is μοτερ...αλλος μου λεει οτι εινια οκ ...ακουω πολλες γνωμες περι του θεματος...τελος παντων πιστευω σε αυτη τη καροτσα 180 αλογα ειναι αρκετα ωστε να παιξεις με την ανεση σου...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 13-03-08, 13:05
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Εγώ είμαι της άποψης ότι 150 άλογα είναι λίγα για να ντριφτάρεις. Εκτός αν θες να ντριφτάρεις όπου θα βλέπεις άσφαλτο γυαλί.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 13-03-08, 13:47
Το avatar του χρήστη nikos1400
nikos1400 Ο χρήστης nikos1400 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-07-2006
Μηνύματα: 576
nikos1400 is on a distinguished road
Ασφαλτος-γυαλι υπαρχει παντου στη χωρα, αλλα για ντριφτ σε καλη ασφαλτο θελεις και αλογα και ροπη, ε ?
__________________
free online Moto-περιοδικο www.ebike.gr !
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 13-03-08, 13:50
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BladeGT Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμμ για 6κυλινδρο ψινομαι τοτε... κοιτα ... θελω να οδηγησω μια φορα ενα 318 is και ενα 2λιτρο να δω λιγο τα γκαζια τους αν με ικανοποιουν και θα δω..οσον αφορα για ντριφτ τωρα δεν ξερω και τοσο καλα... εχω δει μαμα τελειως χωρις καν μπλοκε 318is να ντριφταρει..αλλα με τη ψυχη στο στομα... αλλος μου λεει οτι το ε36 με is μοτερ και με μπλοκε ειναι οριακα να τη παλεψει για ντριφτ κ λεει καλυτερα ε30 με is μοτερ...αλλος μου λεει οτι εινια οκ ...ακουω πολλες γνωμες περι του θεματος...τελος παντων πιστευω σε αυτη τη καροτσα 180 αλογα ειναι αρκετα ωστε να παιξεις με την ανεση σου...


Is και δίλιτρο στο Ε36 πάνε τα ίδια πάνω κάτω.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 13-03-08, 15:50
Cabriolakias Ο χρήστης Cabriolakias δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 05-05-2005
Μηνύματα: 1.321
Cabriolakias will become famous soon enough
Arrow

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BladeGT Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμμ για 6κυλινδρο ψινομαι τοτε... κοιτα ... θελω να οδηγησω μια φορα ενα 318 is και ενα 2λιτρο να δω λιγο τα γκαζια τους αν με ικανοποιουν και θα δω..οσον αφορα για ντριφτ τωρα δεν ξερω και τοσο καλα... εχω δει μαμα τελειως χωρις καν μπλοκε 318is να ντριφταρει..αλλα με τη ψυχη στο στομα... αλλος μου λεει οτι το ε36 με is μοτερ και με μπλοκε ειναι οριακα να τη παλεψει για ντριφτ κ λεει καλυτερα ε30 με is μοτερ...αλλος μου λεει οτι εινια οκ ...ακουω πολλες γνωμες περι του θεματος...τελος παντων πιστευω σε αυτη τη καροτσα 180 αλογα ειναι αρκετα ωστε να παιξεις με την ανεση σου...
Κοιταξε να δεις ... αν παρεις ενα 318 is μαμα και ενα 320 Μ52 μαμα το 320 ειναι αρκετα μπροστα... αυτο το συμπεραινω απο εμπιρια μου στο δρομο με φιλους κλπ οπου εγω ως καμπριο μαζι με τα προσθετα που εχω βαλει στο αυτοκινητο ειμαι 200 κιλα πιο βαρυς απο ενα 318 is coupe και ειμαι συνεχως μπροστα απο 2ερες ρολαριστες μεχρι 4ρτες εχω κανει σχεδον μια κολωνα διαφορα...Σχεδον ετσι.. λοιπον για μερικους που με ξερουν και για να μην βιαστουν να πω οτι μηλαω παντα για οταν το αμαξι ηταν μαμα μεχρι και μαμα ζαντες.. οποτε για εμενα που εχω οδηγησει ιs οδηγωντας το δεν καταλαβαινω τοσο την διαφορα οσο ανοιγωντας με το δικομου και ενα is ...

Επισης να πω οτι ντριφτ στο δρομο φυσικα και θα το κανεις σε γλιτσα ειτε εχεις 316 ειτε Μ3 για να μην πληρωνεις καθε 4 με 5 μηνες λαστοιχα...(οσοι εχουν 316 μην θηκτουν το λεω απλα απο το ενα ακρο στο αλλο δηλαδη απο το πρωτο μοτερ Ε36 μεχρι το τελευταιο..)


Επισης να πω οτι εγω τουλαχηστον που κουβαλαω και 245 17αρα πισω και σε γλιτσα και σε καλη ασφαλτο κανω ανετοτατα ντριφταρισμα. Π.χ. η πιστα των μεγαρων εχει στροφες πολλες με καλη ασφαλτο κι ομως ντριφταρε οχι απλα το 2λτρο αλλα μεχρι και το προην 316 του Μανου Lil_Mike..


Συμπερασμα πιστευω πως ενα 320 η 328 θα ειναι οτι καλυτερο να αγορασεις διοτι και τα διο αυτα μοτερ ειναι Μ52 και εβγαιναν απο το 1997 εως τελος του 1999 ενω το 325 ενω ειναι σκυλι μοτερ δεν λεω δεν στο συνηστω διοτι εβγαινε απο το 1992 εως το 1996 και θα ειναι λιγακι παλιο... αυτα...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 13-03-08, 16:47
Το avatar του χρήστη BladeGT
BladeGT Ο χρήστης BladeGT δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-02-2008
Μηνύματα: 198
BladeGT is on a distinguished road
με εχετε καλυψει πλήρως..ευχαριστω για τις πληροφοριες
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.