Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 09-07-08, 16:08
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Αυτό ψάχνουμε να βρούμε...
Η κονσόλα πάντως φτιάχνεται εύκολα στην περίπτωση που δεν βρεθεί αυθεντική.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yiannis2002 : 09-07-08 στις 16:11
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 09-07-08, 16:50
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW2002tii Εμφάνιση μηνυμάτων
να δω καποιον με αυτη τη ζεστη να κυκλοφορει με 2002 και κλειστα παραθυρα και θα ζησω για παντα ευτυχισμενος! δε λεω να παρκαρει και να στριβει τιμονι με το ενα χερι! εκει το παρατραβαμε! 12 πουκαμισα τη βδομαδα αλλαζω για χαρη της μπεμπας μ αυτη τη ζεστη! μη μου λετε για Air Condition!
ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 10-07-08, 15:44
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Απο σημερα ειμαι κατοχος original κιτ Behr A/C για 2002. Η συμφωνια εκλεισε σημερα και το αναμενω απο
USA - Arizona - Phoenix. Σιγα σιγα θα εχουμε και Α/C
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-07-08, 16:09
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Well Done!!!!
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-07-08, 18:07
Το avatar του χρήστη BMW2002tii
BMW2002tii Ο χρήστης BMW2002tii δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 478
BMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura aboutBMW2002tii has a spectacular aura about
για πες μας και πληροφοριες! ποσο σου βγηκε? τι παιζει με τοποθετηση? παρηγγειλες και την κονσολα? βρηκες μαστορα να αναλαβει να το κανει? δε τα πεταν ετσι ξερα αυτα!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-07-08, 18:40
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο σημερα ειμαι κατοχος original κιτ Behr A/C για 2002. Η συμφωνια εκλεισε σημερα και το αναμενω απο
USA - Arizona - Phoenix. Σιγα σιγα θα εχουμε και Α/C
Φίλε, με κάθε σεβασμό...
Και εγώ πριν 3 χρόνια είχα βρει στην Αμερική όλο το κίτ A/C για την Ε28 αλλά δεν μπόρεσε να έρθει ποτέ στην ΕΕ καθότι όλα τα κλιματιστικά είναι ελεγχόμενα στην εισαγωγή τους, και μου την απέριψαν λόγω του R12.. Παρά το retrofit για R134A
(Τελικά αγόρασα ολόκληρο 535i απο Γερμανια μόνο για το A/C, (δε με χάλασε κιόλας))
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-07-08, 09:02
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
ναι αλλα λογω δουλειας εχω δικο μου εκτελωνιστη, οποτε no problem
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-07-08, 16:50
Christos2002 Ο χρήστης Christos2002 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Μηνύματα: 101
Christos2002 has a spectacular aura aboutChristos2002 has a spectacular aura aboutChristos2002 has a spectacular aura about
Φίλε Tsaf συγχαρητήρια για την αγορά!Η συγκεκριμένη μετατροπή συμβάλλει σε μεγάλο βαθμο στην άνεση κατα την οδήγηση τους καλοκαιρινούς μήνες.Ωστόσο έχω να κάνω εδώ μια παρατήρηση αναφορικά με το συγκεκριμένο σύστημα A/C.Στο δικό μου που φοράει το ίδιο κίτ(αν και οι αεραγωγοί έχουν ''μετακομίσει'' στο ντουλαπάκι του συνοδηγού)αντιμετωπίζω ορισμένα προβλήματα όταν θέτω σε λειτουργία το A/C.Σε πυκνή κίνηση μέσα στην πόλη,η θερμοκρασία ανεβαίνει στα ύψη(ο θερμοστάτης είναι ολοκαίνουργιος)αλλά εκτός αυτού δεν κρατάει καθόλου ρελαντί...Στην κυριολεξία πρέπει να είμαι συνεχώς με το κατσαβίδι ανα χείρας καθώς άλλη ρύθμιση απαιτούν τα καρμπυρατέρ με το αιρκοντίσιον εντός λειτουργίας και άλλη όταν αυτό είναι εκτός....Αυτή την δυσχέρεια στην λειτουργία δεν μπορώ να την αποδώσω σε ελλιπή συντήρηση του A/C καθώς προ τριμήνου και νέο κομπρεσέρ μπήκε και νέο ψυγείο και νέα σωληνάκια και όλα τα ''παραφερνάλια'' καινούργια για να μπορεί να λειτουργεί με το R134.Ο μηχανικός μου,με πειράζει φιλικά λέγοντάς μου οτι δεν μπορώ να θέλω να κυκλοφορώ με το ίδιο αυτοκίνητο,χειμώνα,καλοκαίρι...!Στον ανοιχτό δρόμο βέβαια η απόδοση είναι πολύ καλή και δεν απαιτεί συμβιβασμούς δικαιώνοντας την επιλογή τοποθέτησης του αιρ-κοντίσιον(τουλάχιστον για μεγαλύτερες διαδρομές εκτός πόλης).Αναμένω με αγωνία την τοποθέτηση στο δικό σου,ώστε να ακούσω εντυπώσεις!
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-07-08, 17:51
Το avatar του χρήστη teopoulos
teopoulos Ο χρήστης teopoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-03-2008
Μηνύματα: 115
teopoulos is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alpina2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Tsaf συγχαρητήρια για την αγορά!Η συγκεκριμένη μετατροπή συμβάλλει σε μεγάλο βαθμο στην άνεση κατα την οδήγηση τους καλοκαιρινούς μήνες.Ωστόσο έχω να κάνω εδώ μια παρατήρηση αναφορικά με το συγκεκριμένο σύστημα A/C.Στο δικό μου που φοράει το ίδιο κίτ(αν και οι αεραγωγοί έχουν ''μετακομίσει'' στο ντουλαπάκι του συνοδηγού)αντιμετωπίζω ορισμένα προβλήματα όταν θέτω σε λειτουργία το A/C.Σε πυκνή κίνηση μέσα στην πόλη,η θερμοκρασία ανεβαίνει στα ύψη(ο θερμοστάτης είναι ολοκαίνουργιος)αλλά εκτός αυτού δεν κρατάει καθόλου ρελαντί...Στην κυριολεξία πρέπει να είμαι συνεχώς με το κατσαβίδι ανα χείρας καθώς άλλη ρύθμιση απαιτούν τα καρμπυρατέρ με το αιρκοντίσιον εντός λειτουργίας και άλλη όταν αυτό είναι εκτός....Αυτή την δυσχέρεια στην λειτουργία δεν μπορώ να την αποδώσω σε ελλιπή συντήρηση του A/C καθώς προ τριμήνου και νέο κομπρεσέρ μπήκε και νέο ψυγείο και νέα σωληνάκια και όλα τα ''παραφερνάλια'' καινούργια για να μπορεί να λειτουργεί με το R134.Ο μηχανικός μου,με πειράζει φιλικά λέγοντάς μου οτι δεν μπορώ να θέλω να κυκλοφορώ με το ίδιο αυτοκίνητο,χειμώνα,καλοκαίρι...!Στον ανοιχτό δρόμο βέβαια η απόδοση είναι πολύ καλή και δεν απαιτεί συμβιβασμούς δικαιώνοντας την επιλογή τοποθέτησης του αιρ-κοντίσιον(τουλάχιστον για μεγαλύτερες διαδρομές εκτός πόλης).Αναμένω με αγωνία την τοποθέτηση στο δικό σου,ώστε να ακούσω εντυπώσεις!
Συγχαρητηρια κατ'αρχην στον Tsaf για τη διαδικασια που προκειται να πραγματοποιησει!!

Φιλε μου μακαρι να ηταν αυτο το προβλημα μονο στο 2002!! Οπως αναφερω και σε ενα thread που ανοιξα εχω ακριβως το ιδιο προβλημα σε e30 με το ρελαντι και τη θερμοκρασια!!! Τι να πω.... ελπιζω να βρεθει λυση!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 15-07-08, 21:20
Το avatar του χρήστη yiannis2002
yiannis2002 Ο χρήστης yiannis2002 δεν είναι συνδεδεμένος
I love scrap
 
Εγγραφή: 30-08-2006
Μηνύματα: 3.202
yiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really niceyiannis2002 is just really nice
Χρηστο με 48αρια εκκεντροφόρο και αρκουδίσιον...πολλά ζητάς...πολυ δυσκολα θα σου κρατάει ρελαντί και ειναι λογικό. Δυστυχώς στα παλιά αυτοκίνητα είναι δεδομένο πως κάνουμε κάποιους συμβιβασμούς στις ανέσεις που απαιτούμε. Πόσο μάλλον όταν ειναι και πειραγμένα.
__________________
Παντελονίδειος Racing Team

Δεν μετριέται με άλογα η τρέλα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.