Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 15-11-10, 23:19
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
και επαναφέρω το θέμα ρωτώντας κάτι μάλλον δύσκολο (γιατί τα θέλω όλα δικά μου!)
Έχω και εγώ το μαμά business όπως ήρθε το αυτοκίνητο. παίζει mp3 και έχει και aux in κάτω απο το τεμπέλη (σφήνα-jack). Θέλω αν έχει βάλει κανείς κάτι upper σε πηγή aftermarket που να έχει τον ίδιο ακριβώς πορτοκαλί φωτισμό του αυτοκινήτου. Επίσης τα χειρηστήρια στο τιμόνι πρέπει να δουλεύουν με αυτό όπως φυσικά και το aux in! Αν κάποιος έχει βάλει κάτι τέτοιο please help και μετά βλέπω και ηχεία στις μαμά υποδοχές (σύνολο 6). Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια τέτοια λύση σε οποιαδήποτε τιμή. είμαι διατεθιμένος να δώσω και παραπάνω απο όσα αξίζει για να έχω καλό ήχο. δεν θέλω οθόνες κτλ ένα πλήρες στερεοφωνικό να ακούω τη μουσικούλα μου! Ιδέες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 16-11-10, 05:59
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από advanced Εμφάνιση μηνυμάτων
και επαναφέρω το θέμα ρωτώντας κάτι μάλλον δύσκολο (γιατί τα θέλω όλα δικά μου!)
Έχω και εγώ το μαμά business όπως ήρθε το αυτοκίνητο. παίζει mp3 και έχει και aux in κάτω απο το τεμπέλη (σφήνα-jack). Θέλω αν έχει βάλει κανείς κάτι upper σε πηγή aftermarket που να έχει τον ίδιο ακριβώς πορτοκαλί φωτισμό του αυτοκινήτου. Επίσης τα χειρηστήρια στο τιμόνι πρέπει να δουλεύουν με αυτό όπως φυσικά και το aux in! Αν κάποιος έχει βάλει κάτι τέτοιο please help και μετά βλέπω και ηχεία στις μαμά υποδοχές (σύνολο 6). Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια τέτοια λύση σε οποιαδήποτε τιμή. είμαι διατεθιμένος να δώσω και παραπάνω απο όσα αξίζει για να έχω καλό ήχο. δεν θέλω οθόνες κτλ ένα πλήρες στερεοφωνικό να ακούω τη μουσικούλα μου! Ιδέες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Εγώ στο 5άρι (Ε39) είχα βάλει το 2006 μια μονάδα της Alpine 1-din, to 9853R το οποίο είχε επιλογές στο φωτισμό έτσι ώστε να ταιριάζει με το φωτισμό του ταμπλώ. Το είχα χρυσοπληρώσει βέβαια τότε, κοντά 5 εκατοστάρικα (πηγή+αντάπτορας χειρισμού στο τιμόνι). H συσκευή είναι απροβλημάτιστη έχει παίξει χιλιάδες ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το μειονέκτημα είναι ότι "χαλάει" το look στο ταμπλώ κατ'εμέ και μάλλον θα το αλλάξω, έχω βρει τη μανίσια πηγή από Αμερική με radio-cd mp3/wma/δυνατότητα για aux. Ρώτα κανά μαγαζί στη γειτονιά σου με ηχοσυστήματα αυτοκινήτου. Νομίζω και 2-3 εκατοστάρικα βρίσκεις επώνυμο με bluettooth επάνω, aux, mp3 wma κλπ και με το χαρακτηριστικό που λές για την αλλαγή χρωμάτων.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 16-11-10, 21:53
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
θα ρωτήσω εδώ κοντά... ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου... κανένας άλλος παιδιά εμπειρίες? μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει έστω ένας με Ε87 που να γουστάρει ποιοτικό ήχο και να έχει κάτι άλλο εκτός απο τα μαμά (business, professional etc...)
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 16-11-10, 22:00
bmw_trelamenos Ο χρήστης bmw_trelamenos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2007
Μηνύματα: 163
bmw_trelamenos is on a distinguished road
Άστα ρε φίλε και εγώ έχω πάθει μια νίλα τώρα. Το 5άρι μου είναι pro facelift (πρίν το 2000) και είχα βρει μανίσιο bluetooth σύστημα, αλλά στην αντιπροσωπεία μου λένε ότι το δίνει για τα μετά το 2000 μοντέλα, το είχα βρει στην Αμερική με 700 δολλάρια τη στιγμή που στην Ελλάδα, όπως μου λέγανε, κάνει 1600 ευρώ. Να ρωτήσω και εγώ, ή μάλλον να υποθέσω, αυτό γίνεται ίσως επειδή δεν έχω προεγκατάσταση; 1998 είναι το μοντέλο, νομίζω οι έννοιες bluetooth και κινητά με αυτή τη δυνατότητα ήταν παντελώς άγνωστες στην Ελλάδα.
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 18-11-10, 00:14
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από advanced Εμφάνιση μηνυμάτων
και επαναφέρω το θέμα ρωτώντας κάτι μάλλον δύσκολο (γιατί τα θέλω όλα δικά μου!)
Έχω και εγώ το μαμά business όπως ήρθε το αυτοκίνητο. παίζει mp3 και έχει και aux in κάτω απο το τεμπέλη (σφήνα-jack). Θέλω αν έχει βάλει κανείς κάτι upper σε πηγή aftermarket που να έχει τον ίδιο ακριβώς πορτοκαλί φωτισμό του αυτοκινήτου. Επίσης τα χειρηστήρια στο τιμόνι πρέπει να δουλεύουν με αυτό όπως φυσικά και το aux in! Αν κάποιος έχει βάλει κάτι τέτοιο please help και μετά βλέπω και ηχεία στις μαμά υποδοχές (σύνολο 6). Το ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια τέτοια λύση σε οποιαδήποτε τιμή. είμαι διατεθιμένος να δώσω και παραπάνω απο όσα αξίζει για να έχω καλό ήχο. δεν θέλω οθόνες κτλ ένα πλήρες στερεοφωνικό να ακούω τη μουσικούλα μου! Ιδέες? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Ούτε ένας ρε παιδιά να έχει κάνει after-market πείραμα?
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 26-03-11, 02:11
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
μα ουδείς?
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 26-03-11, 02:39
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Μπορείς να αντικαταστήσεις την πηγή με την professional και να αλλάξεις τα ηχεία σου με το ανώτερο σύστημα που δίνει η εταιρεία (10 ηχεία και 2 γούφερ το οποίο έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος), ή το κορυφαίο της logic 7 το οποίο όμως κοστίζει 1500 ευρώ και βάλε.

Δε γνωρίζω αν το σύστημα με τα 10 ηχεία και τα 2 γούφερ μπαίνει στο business, αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως μπαίνει αφού όταν είχα παραγγείλει το αυτοκίνητο έτσι μου είχαν πει (αν και τελικά έβαλα το professional).
Aν ισχύει, τότε δε χρειάζεται να αλλάξεις πηγή παρά μόνο ηχεία και θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 26-03-11, 03:30
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Δε γνωρίζω αν το σύστημα με τα 10 ηχεία και τα 2 γούφερ μπαίνει στο business, αν και είμαι σχεδόν σίγουρος πως μπαίνει αφού όταν είχα παραγγείλει το αυτοκίνητο έτσι μου είχαν πει (αν και τελικά έβαλα το professional).
Aν ισχύει, τότε δε χρειάζεται να αλλάξεις πηγή παρά μόνο ηχεία και θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.
ευχαριστώ πολύ driverM. αν ισχύει αυτό έχει πολύ ενδιαφέρον. το έχει κάνει κάποιος?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.