Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 28-01-10, 15:57
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Αν αλλαξεις μονο την πηγη απο Business σε Professional θα χρειαστει να αλλαξεις κατι αλλο πχ σε ηχεια ή μηπως να κανεις καποια μετατροπη ή προσθηκη στο υπαρχον υπολοιπο ηχοσυστημα (ηχεια, καλωδιωσεις κλπ) για να παιζει σωστα η νεα πηγη ή απλα τη βαζεις πανω και παιζει ολα καλα; Τι διαφορα θα ακουσει καποιος αν μεινουν ηχεια κλπ ιδια απο Business και απλα αλλαχτει η πηγη μονο σε Proffesional?..
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 28-01-10, 23:15
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Tελικα καταφερα και αγορασα σημερα απο συμφουμιτη ενα Professional σε
αριστη κατασταση.Το δοκιμασαμε και δουλευει κανονικα εκτος απο τον ηχο.
Μαλλον χρειαζεται κωδικοποιηση.Υπαρχει πιθανοτητα να υπαρξει προβλημα
με την αντιπροσωπεια?
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 29-01-10, 14:46
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
κανένα νέο?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 29-01-10, 16:51
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Πηγα σημερα να το εγκαταστησω.
Επειδη χρειαζεται ενα επιπλεον καλωδιο η εγκατασταση θα γινει την Δευτερα .
Επειδη ομως σε τυχον μελλοντικο επαναπρογραμματισμο του κινητηρα,ο εγκεφαλος δεν θα αναγνωριζει το professional και θα χρειαζεται προσωρινη συνδεση του buisness,
θα γινει και ενας προγραμματισμος του κινητηρα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Βεβαια υπαρχει 5% πιθανοτητα να εμφανισει βλαβη ο εγκεφαλος κατα την διαδικασια του προγραμματισμου,και αυτο το τρεμω....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-01-10, 17:39
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
μια χαρά θα πάνε όλα, άντε με το καλό. Το επιπλέον καλώδιο το πήρες απο τη BMW?
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 29-01-10, 20:55
Το avatar του χρήστη TAZ118!
TAZ118! Ο χρήστης TAZ118! δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-11-2008
Μηνύματα: 684
TAZ118! has a spectacular aura aboutTAZ118! has a spectacular aura about
Το παραγγειλανε αυτοι.Θα το εχουν την Δευτερα.Ελπιζω ολα να πανε καλα....
__________________
SIX TURNING,FOUR BURNING...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-01-10, 13:03
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TAZ118! Εμφάνιση μηνυμάτων
Πηγα σημερα να το εγκαταστησω.
Επειδη χρειαζεται ενα επιπλεον καλωδιο η εγκατασταση θα γινει την Δευτερα .
Επειδη ομως σε τυχον μελλοντικο επαναπρογραμματισμο του κινητηρα,ο εγκεφαλος δεν θα αναγνωριζει το professional και θα χρειαζεται προσωρινη συνδεση του buisness,
θα γινει και ενας προγραμματισμος του κινητηρα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Βεβαια υπαρχει 5% πιθανοτητα να εμφανισει βλαβη ο εγκεφαλος κατα την διαδικασια του προγραμματισμου,και αυτο το τρεμω....
Τετοια ακουω και μου φευγει η ορεξη να αλλαξω κι εγω το δικο μου. Ασε, καλυτερα Business και i pod συνδεδεμενο στο AUX παρα τετοια ρισκα.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 06-06-10, 16:09
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Συνεχιζω σ αυτο το θεμα παιρνοντας τη σκυταλη απ το φιλο ΤΑΖ και σας γραφω κι εγω το θεματακι που εχω με την αλλαγη του Business σε Profesional. Θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον φιλο ΤΑΖ για την παραχωρηση της πηγης του ωστε να κανω κι εγω μια προσπαθεια μηπως και παιξει στο δικο μου αμαξι.
Βγηκε η παλια πηγη, μπηκε η νεα πανω με τα καλωδια της κ ενα ανταπτορακι που χρειαστηκε, εγινε και ενημερωση του εγκεφαλου οτι μπηκε πανω αλλη πηγη αλλα με το παλιο ηχοσυστημα αλλα το νεο ραδιο δεν επαιξε ουτε στο δικο μου. Δουλευει κανονικα, αναβει η οθονη, ολα τα κουμπια, ολα τα μενου, υπομενου, διαβαζει σταθμους, RDS, CD, MP3, ipod απο εξωτερικη πηγη αλλα δε βγαζει ηχο, αχνα σας λεω, τσιμουδια! Μουγκαφον το ραδιο!
Ξαναεγινε προγραμματισμος του εγκεφαλου μηπως ειχε γινει κατι λαθος ή ειχε κολλησει κατι εκει, αλλαχτηκε και σε ενα μενου στο ραδιο η περιοχη και εγινε Ευρωπη απο Αμερικη που ηταν ρυθμισμενο αλλα τιποτα, εκει μουλαρι το σκασμενο!
Η αιτια εντοπιστηκε σε μια τιμη σε ενα μενου στο ραδιο που θα επρεπε να ειναι 0 και αυτο εδειχνε 1. DSP0 ,DSP1. Αυτο απ οτι μου εξηγησε ο μηχανικος σημαινει πως η πηγη καταλαβαινει οτι το αυτοκινητο περιλαμβανει και ενισχυτη στο ηχοσυστημα του ενω στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει στο δικο μου. Ισως ετσι να ηταν στο αυτοκινητο-δοτη της πηγης αυτης. Το κακο ειναι πως αυτη την τιμη δεν καταφερε ο μηχανικος να την αλλαξει οποτε και το ραδιο δεν επαιξε ποτε. Οποτε μπηκε παλι πανω το παλιο business.
Η μονη λυση που προτεινει ο μηχανικος ειναι να μπει το ραδιο σε αλλο αυτοκινητο χωρις ενισχυτη πανω και να προγραμματιστει σε αυτου τον εγκεφαλο ωστε να αλλαξει η τιμη και απο 1 να γινει 0. Αλλιως αν και παλι δε βγει ακρη, το πολυ πολυ το στελνει για ανταλλακτικο αφου ειναι πληρως λειτουργικο αλλα σε αυτοκινητα με ενισχυτη και παιρνουμε ενα αλλο που να παιζει.
Παντως δεν το περιμενα πως για ενα ρημαδοραδιο θα ειχε τοσο πολυ (ηλεκτρονικο) μπελα. Πραγματικα κι εγω επηξα οταν ειδα τ αμαξι και το ραδιο καλωδιωμενο και το μηχανικο να σπαει το κεφαλι του πανω απο υπολογιστες επι ωρες και να μη βγαζει ακρη...
Καθε δικη σας προταση παρατηρηση δεκτη. Αυτο ειναι ενα θεμα το οποιο δεν το κατεχω και ιδιαιτερα να σας πω την αληθεια και θα θελα λιγες αποψεις μηπως και βγει καποια ακρη.
Ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη για το μακρυ ποστ.
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 06-06-10, 18:31
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Καποιος γνωστος μου, πρωην ηλεκτρολογος στη BMW, μου ειπε οτι το Business ΔΕΝ ειναι MOST ενω το Professional ειναι MOST.
Ισως εκει να ειναι το προβλημα και οχι στην υπαρξη ενισχυτη ή οχι.
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 06-06-10, 21:14
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Τι να σου πω δε ξερω, δεν εχω ξανασχοληθει με ηχοσυστηματα ποτε, γι αυτο και ρωταω ολα αυτα. Το MOST τι ειναι; Καπου ειδα να γραφει κατι τετοιο μεσα στις οθονες των υπολογιστων που ειχαν καλωδιωμενο αυτοκινητο και ραδιο... Σας λεω με ηχο ειμαι πανασχετος!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.