Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - DIY

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-10-11, 13:17
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω στο 46αρι μου τα εχω ξεκολλησει τελειως γιατι ειχαν φουσκοσει ασχημα...πιστευω οτι μπωρο να τα φτιξω κ μονος μου αλλα το καπακι μπροστα που λεει airbag εχει ξεκολλ. κ απο αυτο η ταπετσαρια του>εκει να βαλω απ οτο ιδιο υφασμα?δεν θα φαινεται μετα ομως το aibag η δεν υπαρχει προβλημα!
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα που μετά δεν θα φαίνεται το ανάγλυφο airbag!Είναι καθαρά αισθητικό κ μόνο το θέμα!Ενα καπάκι είναι μόνο!Απλά το συγκεκριμένο θέλει λίγο "μαγκια" γ να ντυθεί σωστά ωστε στο κουμπωμα του με την κολώνα να κουμπώνει και να μην πετάγεται!Θα σου πρότεινα να διαλέξεις το ποντικί ύφασμα(1 νετρο=8 ευρω) να αγορασεις την κολλα που ανεφερα(6-7 ευρω), να βγαλεις τα κολωνακια μονος και να τα πας σε εναν ταπετσερη και με 40 ευρω που θα του δωσεις θα στα ντυσει κ θαχει κ την ευθυνη αν δεν γινουν ωραια!Διαβασε προσεκτικα απλα πως μπαινοβγαζεις τα κολωνακια........
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-10-11, 13:41
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
εχω m pack σαλονι απο τη μανα του κ ειναι ο ουρανος μαυρος απλα τα κολονακια εχουν ξανιξη λιγο λογο ηλιου οπως κ η ταζερα πισω!ευχαριστω
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-10-11, 15:01
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχω m pack σαλονι απο τη μανα του κ ειναι ο ουρανος μαυρος απλα τα κολονακια εχουν ξανιξη λιγο λογο ηλιου οπως κ η ταζερα πισω!ευχαριστω
Ναι βρε ξέρω πως έχεις μαύρο(ποντικί έντονο φαίνεται!) mpack σαλόνι!Πανε εκει που πουλάν υφάσματα και ζήτα ύφασμα για αυτοκινητο για ουρανο-κολωνάκια!Θα σου δώσει μικρα κομματια δείγματα....θα τα βάλεις στα κολωνάκια και θα δεις ποιο είναι πιο ίδιο με το δικο σου!Ωστε και η εταζιερα "πεταξε" ε?Αυτο πρωτη φορά το ακουω.....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 10-01-12, 15:52
Το avatar του χρήστη Xristis_Smpena
Xristis_Smpena Ο χρήστης Xristis_Smpena δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 03-01-2012
Μηνύματα: 65
Xristis_Smpena is on a distinguished road
Tο ιδιο θεμα ειχα και εγω και στις 4 κολωνες. Εβαλα καινουργιο σκουρο Γκρι υφασμα και οχι το κανονικο του γιατι μου αρεσε περισσοτερο σαν χρωματικος συνδιασμος και μου πηρε 40 ευρω
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 31-07-12, 12:38
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παιδες σημερα επιχειρησα να βγαλω τα μπροστινα κολωνακια γιατι εχουν ξεκολησει λιγο χαμηλα αλλα σωνονται πιστευω............και τα εκανα έσχατα! Τα κολωνακια σα να ητανε κολημενα απο την πλευρα του τζαμιου! Και δεν το συζητω για το καπακι που στην προσπαθεια μου να το βγαλω εφυγε λιγο το υφασμα και απο εκει! Αλλα το θεμα ειναι πως βγαινουν τα κολωνακια ???? ειναι οντως κολλημενα?
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rapid_fast : 31-07-12 στις 15:49 Αιτία: ελεγε γ*****α το έβγαλα.. ελεγε σκατά το άλλαξα
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 31-07-12, 16:06
sakis4paok Ο χρήστης sakis4paok δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-02-2012
Μηνύματα: 330
sakis4paok will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dermatis Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδες σημερα επιχειρησα να βγαλω τα μπροστινα κολωνακια γιατι εχουν ξεκολησει λιγο χαμηλα αλλα σωνονται πιστευω............και τα εκανα έσχατα! Τα κολωνακια σα να ητανε κολημενα απο την πλευρα του τζαμιου! Και δεν το συζητω για το καπακι που στην προσπαθεια μου να το βγαλω εφυγε λιγο το υφασμα και απο εκει! Αλλα το θεμα ειναι πως βγαινουν τα κολωνακια ???? ειναι οντως κολλημενα?
Λοιπον τιποτα δε ειναι κολλημενο.το κολωνακι εκει που γραφει airbag το βγαζεις και απο κατω εχει βιδες.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 31-07-12, 16:53
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα εμπρος κολωνακια βγαινουν αν βγαλουμε το μικρο πλαστικο καπακι που γραφει airbag πάνω στο κολωνακι(με ενα μικρο ισιο κατσαβιδακι) κ ξεβιδωσουμε τις 3 βίδες(τύπου αστερι) σε κάθε κολώνα.
όπως είπε και ο ηλ/γος μας(sakispaok) και είχα αναφέρει και εγώ στο 2ο ποστ πέρσι ...τα εμπροσθια κολωνακια έχουν έκαστο 3 αστερατες βίδες αφού ξεκουμπωσεις το καπακακι που γραφει airbag......
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 31-07-12, 23:35
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
όπως είπε και ο ηλ/γος μας(sakispaok) και είχα αναφέρει και εγώ στο 2ο ποστ πέρσι ...τα εμπροσθια κολωνακια έχουν έκαστο 3 αστερατες βίδες αφού ξεκουμπωσεις το καπακακι που γραφει airbag......
Ναι ναι νταξει ειπαμε δεν ειμαι και τοσο ασχετος ,............ τις εβγαλα τις βιδες.......... Απλα ξεκουμπωνοντας τα ειδα το υφασμα ( οχι και το κολονακι(πλαστικο) ) να ειναι κατα καποιο τροπο κολλημενο στη γωνια με το παρμπριζ και τραβωντας το να ξεκολαει και να ξεφτιζει και αλλο!
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-08-12, 16:14
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Απάντηση στην ερωτηση που μουκανε ο χρηστης Dermatis...μιας κ δεν ειναι δυνατη η αποστολή π.μ σε αυτόν!!!......

Αγορασα την ειδική βενζινοκολλα πούπα πει κ στο thread που στοίχισε 7-8 ευρώ/κιλό και την οποία χρησιμοποιούν όλοι οι ταπετσέρηδες αυτοκινήτων.
Αγοραστηκε 1 μέτρο ύφασμα 8ευρώ/μέτρο το οποίο φτάνει άνετα(στην πράξη είναι 1μ χ 1,40μ περίπου) γ ντυσιμο μπρος-πισω μεσαιων κολωνακιων και του οποίου το χρώμα ταιριαζε με το αρχικό(γκρι) σχεδον απόλυτα.Το υφασμα εχει ενσωματωμενο απο μεσα αφρολεξακι λεπτο.Ετσι μαζι με το ενσωματωμενο αφρολεξακι το κολλησαμε σε ολα τα κολωνακια...πλην των 2 φιλετων (που γραφουν airbag) στα εμπροσθια κολωνακια...διοτι θα φουσκωναν κ δεν θα κουμπωναν!Σε αυτα τα 2 "φιλετακια" αφαιρεσαμε το αφρολεξακι απο το υφασμα(πουπαμε ήταν κολλημενο-ενσωματωμενο).........
Το θεμα δεν ειναι ασφαλειας(μην δεν ανοιξει ο αεροσακος!) αλλα αισθητικο-πρακτικο...μιας κ οπως προειπα αν δεν αφαιρουσαμε το αφρολεξακι απο αυτα τα 2 κουμπωτα φιλετακια δεν θα κουμπωναν στο κολωνακι μετα!!
Το υφασμα το πηρα απο τον Βικοπουλο εδω στην Μενεμενη Θεσσαλονικης.......
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-08-12, 17:04
Το avatar του χρήστη Dermatis
Dermatis Ο χρήστης Dermatis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-04-2010
Μηνύματα: 286
Dermatis will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Απάντηση στην ερωτηση που μουκανε ο χρηστης Dermatis...μιας κ δεν ειναι δυνατη η αποστολή π.μ σε αυτόν!!!......

Αγορασα την ειδική βενζινοκολλα πούπα πει κ στο thread που στοίχισε 7-8 ευρώ/κιλό και την οποία χρησιμοποιούν όλοι οι ταπετσέρηδες αυτοκινήτων.
Αγοραστηκε 1 μέτρο ύφασμα 8ευρώ/μέτρο το οποίο φτάνει άνετα(στην πράξη είναι 1μ χ 1,40μ περίπου) γ ντυσιμο μπρος-πισω μεσαιων κολωνακιων και του οποίου το χρώμα ταιριαζε με το αρχικό(γκρι) σχεδον απόλυτα.Το υφασμα εχει ενσωματωμενο απο μεσα αφρολεξακι λεπτο.Ετσι μαζι με το ενσωματωμενο αφρολεξακι το κολλησαμε σε ολα τα κολωνακια...πλην των 2 φιλετων (που γραφουν airbag) στα εμπροσθια κολωνακια...διοτι θα φουσκωναν κ δεν θα κουμπωναν!Σε αυτα τα 2 "φιλετακια" αφαιρεσαμε το αφρολεξακι απο το υφασμα(πουπαμε ήταν κολλημενο-ενσωματωμενο).........
Το θεμα δεν ειναι ασφαλειας(μην δεν ανοιξει ο αεροσακος!) αλλα αισθητικο-πρακτικο...μιας κ οπως προειπα αν δεν αφαιρουσαμε το αφρολεξακι απο αυτα τα 2 κουμπωτα φιλετακια δεν θα κουμπωναν στο κολωνακι μετα!!
Το υφασμα το πηρα απο τον Βικοπουλο εδω στην Μενεμενη Θεσσαλονικης.......
Ευχαριστω πολυ φιλε μου.........!!!! Καθαρισες το τοπιο γιατι μου λεγαν διαφορα κυριως για τα μπροστινα! Οσο για τα π.μ. τωρα το πηρα χαμπαρι οτι ειχα ρυθμιση για να μην δεχομαι π.μ απο οχι φιλους .......παω να το αλλαξω!
Και παλι ευαριστω!
__________________
Η Μπεμπα μου............!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.